Zobacz pełną wersję : [Kuga 2013-2020] Nowy model - nowinki , zmiany


Strony : [1] 2 3 4 5

takitam
08-05-2010, 23:40
jest już w cenniku nowa kuga a dokładnie nowy 160 konny silnik i skrzynia automatyczna power cośtam cośtam szybsza niż manualna, poza tym czujniki ciśnienia w kołach które ja mam w zimowych kołach :p

w wolnym czasie po dzwonie gdzie można potestawac kuge z tym silnikiem w automacie, i oby mi się nie spodobała bo nie stac mnie na nowy samochód :wink:

b@rth
08-05-2010, 23:53
jest już w cenniku nowa kuga a dokładnie nowy 160 konny silnik i skrzynia automatyczna power cośtam cośtam szybsza niż manualna, poza tym czujniki ciśnienia w kołach które ja mam w zimowych kołach :p

w wolnym czasie po dzwonie gdzie można potestawac kuge z tym silnikiem w automacie, i oby mi się nie spodobała bo nie stac mnie na nowy samochód :wink:

bedziesz mial problem, bo ja nie wiem jak chcesz to swoje cudo przebic, w tym pieknym kolorze i z wyposazeniem...

pochwal sie co zrobiles z silnikiem i jak sie on sprawuje...

Rapalek
09-05-2010, 10:05
i oby mi się nie spodobała bo nie stac mnie na nowy samochód :wink:

heheheheh no myśle że mi sie też nie spodoba.
Takitam......może być lepsze aufto od naszych.???........... wątpie.
167KM to po chipie też bede miał hehehe..............kwestia inwestcji heheh

Takitam.................no sie chwal.........coś tam namajstrował

takitam
09-05-2010, 11:28
bedziesz mial problem, bo ja nie wiem jak chcesz to swoje cudo przebic, w tym pieknym kolorze i z wyposazeniem...

pochwal sie co zrobiles z silnikiem i jak sie on sprawuje...

napisałem do gościa HEKO, on dał namiary do Marcina z v-techa w krakowie i szef ich napisał program w kilka minut i kuga ma skrzydełka

ogólnie polecam nie mam nic przeciwko robieniu chipa w tym silniku, mim zdaniem 160 koni to minimum jak na tak duży ciężar auta


poza tym haeko załatwia lepsze ceny jak w oficjalnym cenniku



Takitam.................no sie chwal.........coś tam namajstrował

a o co chodzi, bo juz się boje :?:

wacek1
09-05-2010, 13:57
bez chipowania kuga sie niezle zbiera i wcale mocy jej nie potrzeba no chyba ze ktos chce pisku spod swiatel, bo na trasie ma wystarczajace kopyto

takitam
09-05-2010, 18:02
bez chipowania kuga sie niezle zbiera i wcale mocy jej nie potrzeba no chyba ze ktos chce pisu spod swiatel bo na trasie ma wystarczajace kopyto

rozumie ciebie i twoje podejście do rzeczy, też tak mówiłem jak miałem c-maxa 136konnego :p ale to było pare lat temu

ps co to znaczy "ktos chce pisu spod swiatel":?:

maciek911
09-05-2010, 23:48
Panowie - proszę o posty w temacie.

Prośba przede wszystkim do wacka1.

Z góry dziękuję :)

takitam
10-05-2010, 16:37
dla właścicieli firm nowa kuga praktycznie nie istnieje,!!!!
KUGA 2.0 TDCI 160 koni NIE MA HOMOLOGACJI :568: wiec lipa , cieszymy sie tym co mamy:619:

b@rth
10-05-2010, 16:41
Panowie sorry za ot , ale nie mogłem się powstrzymać.
Pózniej zrobię edycję i wykasuję zbędne posty.

a po co ... zostaw ... mozna sie przynajmniej usmiechnac, a szkodzi to niewiele ... ot taka moja zbedna sugestia...

takitam

wez pod uwage ze nie kazda firma kupuje kratki, moja nie potrzebuje...

takitam
10-05-2010, 16:56
wez pod uwage ze nie kazda firma kupuje kratki, moja nie potrzebuje...

kuga z kratka 22% vatu do zwrotu, kuga bez kratki do 6.000zł zwrotu, moja ksiegowa wyliczyła że kratka musi być i koniec , i nie ma ze brzydko :P

poza tym siedziałem w nowej kudze z 2010 i podłokietnik niczym sie nie rózni, suwa sie tak samo jak mój
cena nowej kugi też spadła, dokładnie dodatki lub pakiety tak mówił sprzedawca

wacek1
10-05-2010, 19:20
podlokietnik sie nie suwa
maksymalnie wysuniety trzyma sie mocno a w polozeniach posrednich jezdzi

Tommi30
10-05-2010, 19:33
podlokietnik sie nie suwa
maksymalnie wysuniety trzyma sie mocno a w polozeniach posrednich jezdzi

Potwierdzam:)

Lilu13
14-05-2010, 16:16
Przekładnia "PowerShift" działa tak jak DSG koncernu Volkswagena. Ma dwa wałki z własnymi sprzęgłami (podobno w Europie mokre, a USA suche), na jednym znajdują się nieparzyste przełożenia, na drugim parzyste. Zmiana odbywa się przez automatyczne rozłączenie pierwszego i jednoczesne załączenie drugiego sprzęgła. Dlatego zmiana biegu ma bardzo krótki czas. W porównaniu do konwencjonalnego automatu i przekładni ręcznej jest bardzo szybka i pozwala zaoszczędzić ok 10 % paliwa. Chyba jest to przyszłość.

Co najważniejsze jest bardzo lekka, ale jak coś padnie to ....?
No i podobno trzeba wymieniać specjalny olej, koszt 4000PLN.
Czyli obecnie przekładnia nie dla mnie.
W Mondeo MK4 występuje z silnikiem 2.0 benzyna 200KM.
W Kudze silnik 2.0 diesel 163KM.

Ps. No to kto pierwszy zamawia? Wacek?

marwar
15-05-2010, 12:28
może to i przyszłość, ale nie wszystko co nowoczesne bywa praktyczne i opłacalne

Wojtek
15-05-2010, 19:35
Autor następnego postu nie związanego z tematem otrzyma ostrzeżenie.
Proszę nie śmiecić koledze w temacie.

Ramzik
20-11-2010, 16:19
Przekładnia "PowerShift" działa tak jak DSG koncernu Volkswagena. Ma dwa wałki z własnymi sprzęgłami (podobno w Europie mokre, a USA suche), na jednym znajdują się nieparzyste przełożenia, na drugim parzyste. Zmiana odbywa się przez automatyczne rozłączenie pierwszego i jednoczesne załączenie drugiego sprzęgła. Dlatego zmiana biegu ma bardzo krótki czas. W porównaniu do konwencjonalnego automatu i przekładni ręcznej jest bardzo szybka i pozwala zaoszczędzić ok 10 % paliwa. Chyba jest to przyszłość.

Co najważniejsze jest bardzo lekka, ale jak coś padnie to ....?
No i podobno trzeba wymieniać specjalny olej, koszt 4000PLN.
Czyli obecnie przekładnia nie dla mnie.
W Mondeo MK4 występuje z silnikiem 2.0 benzyna 200KM.
W Kudze silnik 2.0 diesel 163KM.

Ps. No to kto pierwszy zamawia? Wacek?

Tydzień temu odebrałem swoją Kugę - w automacie, 160KM, 4x4 . Jeżdżę tylko tydzień ale już wiem, że chyba nigdy nie wrócę do manualnej skrzyni biegów. To jest wygoda nie do przecenienia. Tym bardziej, że ten Powershift naprawdę zaskakuje tym jak działa. Muszę tylko opanować operowanie pedałem gazu i będzie cud, miód.
Kuga jest niesamowita.

b@rth
20-11-2010, 17:03
... Muszę tylko opanować operowanie pedałem gazu i będzie cud, miód.
Kuga jest niesamowita.

... co masz na mysli to piszac ?

aaaa i co oznacza w Twoim opisie silnika MPS6?

Ramzik
21-11-2010, 16:39
MPS6 to nie opis silnika, to oznacza - dwusprzęgłową, 6-cio stopniową automatyczną skrzynię biegów Powershift.
Operowanie pedałem gazu oznacza tyle, że w zależności od tego jak się go dociska to skrzynia automatyczna dobiera odpowiedni bieg - trzeba się z tym poprostu oswoić (to mój pierwszy automat).

b@rth
21-11-2010, 18:09
MPS6 to nie opis silnika, to oznacza - dwusprzęgłową, 6-cio stopniową automatyczną skrzynię biegów Powershift.

dzieki za wyjasnienie ...

Operowanie pedałem gazu oznacza tyle, że w zależności od tego jak się go dociska to skrzynia automatyczna dobiera odpowiedni bieg - trzeba się z tym poprostu oswoić (to mój pierwszy automat).

to zrozumiale ... a czym sie objawia nieumiejetne operowanie ? bo o to chodzi ...

takitam
21-11-2010, 19:59
jak ktoś lubi poszaleć na drodze i wycisnąć max z auta to ten nowy automat się nie nadaje, nie ma trybu sport, ale wygoda w mieście bezcenna , następny mój samochód będzie z taką skrzynią i na pewno nie kuga

nawiązując w 100% do tematu to gdzie ta nowa kuga ? ledy to chyba w planach bo w salonach jeszcze nic nie wiedzą

b@rth
21-11-2010, 20:34
...

nawiązując w 100% do tematu to gdzie ta nowa kuga ? ledy to chyba w planach bo w salonach jeszcze nic nie wiedzą

mysle ze zanim bedzie nowa to najpierw bedzie jakis facelifting... a same swiatla nie wystarcza ...

Ramzik
21-11-2010, 22:14
dzieki za wyjasnienie ...



to zrozumiale ... a czym sie objawia nieumiejetne operowanie ? bo o to chodzi ...

jakby to opisać, jeżeli za szybko wciśniemy gaz to zredukuje bieg i gwałtownie przyspieszy, a jeżeli za wolno to pojedzie spokojnie, przy ruszaniu z miejsca również jeżeli wciśniemy gaz zbyt mocno to zerwie się gwałtownie.
na szczęście nie jest to trudne do opanowania i jazda jest rewelacyjna bo auto z tym silnikiem jest bardzo dynamiczne, a biegi przerzucane są w "mgnieniu oka"

kubaq
22-11-2010, 17:00
jest już w cenniku nowa kuga a dokładnie nowy 160 konny silnik i skrzynia automatyczna power cośtam cośtam szybsza niż manualna, poza tym czujniki ciśnienia w kołach które ja mam w zimowych kołach :p

w wolnym czasie po dzwonie gdzie można potestawac kuge z tym silnikiem w automacie, i oby mi się nie spodobała bo nie stac mnie na nowy samochód :wink:

Nie bardzo rozumiem o jakiej nowej 160 konnej Kudze mowa. 163KM dostępne juz od maja jest.:569:

takitam
22-11-2010, 19:50
Nie bardzo rozumiem o jakiej nowej 160 konnej Kudze mowa. 163KM dostępne juz od maja jest.:569:

no własnie o niej mówię :569: tylko co tam nowego ? :569: poza nowym silnikiem w ofercie

Ramzik
22-11-2010, 21:17
jak ktoś lubi poszaleć na drodze i wycisnąć max z auta to ten nowy automat się nie nadaje, nie ma trybu sport, ale wygoda w mieście bezcenna , następny mój samochód będzie z taką skrzynią i na pewno nie kuga

wydaje mi się, że jak się przejedziesz kugą z tym automatem to zmienisz zdanie - ja jestem bardzo zadowolony, a tryb sport wydaje mi się zbędny patrząc na to jak ta skrzynia pracuje

takitam
22-11-2010, 21:52
wydaje mi się, że jak się przejedziesz kugą z tym automatem to zmienisz zdanie


to nie chodzi o silnik i skrzynię ale o cały samochód, popełniłem błąd że kupiłem kugę , s-max podobna cena a wykonanie o wiele lepsze, nie mówiąc o funkcjonalności i przestrzeni , no ale to żona decydowała :P

b@rth
22-11-2010, 22:06
... s-max podobna cena a wykonanie o wiele lepsze...

w jakim sensie lepsze ?


nie mówiąc o funkcjonalności i przestrzeni , no ale to żona decydowała :P

no ale kupujac kuge nie patrzyles na przestrzen ani na funkcjonalnosc, kuga - s-max calkowicie inne swiaty

gerwek
23-11-2010, 07:53
Mam takie pytanie jaka teraz Kudze będzie benzyna zaa 2.5T?;D Nie będzie w ogóle?

takitam
23-11-2010, 17:18
w jakim sensie lepsze ?



no ale kupujac kuge nie patrzyles na przestrzen ani na funkcjonalnosc, kuga - s-max calkowicie inne swiaty

Bartek, zrozum mnie, ja szukam dziury w całym :569: kuga nie jest moja, kupiła ją żona on nią jeździ ja tylko ją co miesiąc myje i 50 km miesięcznie ją jeżdżę , a od jakiegoś czasu potrzebuję drugiego pojemnego auta, i tu s-max byłby super, kuga za to teraz jak śnieg sypnie pokaże swoje zalety - 4x4

ja po prostu źle dobrałem auto na moje potrzeby, rok temu byłem zachwycony ale czasy się zmieniają, za to moja żona kugą jest zachwycona i nawet słowa prokopa ją nie ruszają " tipsiara z solarium "


gerwek, 2.5t zastąpi 2.0t 200konna ale to już 4 cylindry a nie 5

Tommi30
24-11-2010, 10:05
Mój entuzjazm Kugą rówinież trochę opadł...:) Jak jeszcze jakiś czas temu śledziłem co nowego może być w Kudze, jak będzie wygladać po lifcie itp. to teraz zastanawiam się czy Audi Q7 zmieści sie w moim garażu. :diabel2:

Przemeq
24-11-2010, 20:30
Mi się bardziej podoba Q5. Ale co za różnica, żadnego w ciągu 3 najbliższych lat się nie spodziewam :)

b@rth
24-11-2010, 20:33
... zastanawiam się czy Audi Q7 zmieści sie w moim garażu. :diabel2:

mowisz o calkowicie innym aucie ... inna klasa ... wiec nie wiem po co sie odnosic ...

mnie auto sie dalej podoba ... wiedzialem co bralem ... cieszy mnie jazda nim ...

a Q7 piekne ... ale to tak jakbym swojego focusa porownywac zaczal do A6 z 3.0 silnikiem, albo beemki serii 5 ...

Tommi30
29-11-2010, 14:40
mowisz o calkowicie innym aucie ... inna klasa ... wiec nie wiem po co sie odnosic ...

mnie auto sie dalej podoba ... wiedzialem co bralem ... cieszy mnie jazda nim ...

a Q7 piekne ... ale to tak jakbym swojego focusa porownywac zaczal do A6 z 3.0 silnikiem, albo beemki serii 5 ...

Właśnie KUGA też mi sie podoba, ale z zewnątrz. Bo środek po pół roku sprawia wrażenie "smutnego". I jeżeli za 3 lata nie będzie znaczącego liftu to zdecyduje sie na Q7 2008-09 rok. No a porównanie Kugi do Q7 ....g:D

Przemeq
30-11-2010, 19:59
Cześć,

dzisiaj przy okazji wizyty w serwisie - zawuażyłem w salonie nową kugę. Ponieważ co jakiś czas wychodzi nowy rocznik modelowy różniący się detalami, dlatego zacząłem tradycyjnie szukać widocznych zmian. Z tego co zauważyłem:
- z powrotem zmniejszony wyświetlacz pomiędzy obrotomierzem a prędkościomierzem - do takiej jak był w 2009r
- dodane nowe otwieranie bagażnika na dole - poniżej fotki (sorry za jakość, ale to z telefonu) - mi się osobiście nie podoba.

Ciekawe co jeszcze "usprawniono"

takitam
30-11-2010, 20:29
- dodane nowe otwieranie bagażnika na dole - poniżej fotki (sorry za jakość, ale to z telefonu) - mi się osobiście nie podoba.

Ciekawe co jeszcze "usprawniono"

totalna kicha , badziew itd na pewno tańsze w produkcji

sun
01-12-2010, 07:17
Prosimy nie trzaskać :)
Wreszcie wymyślili otwieranie tylnej klapy, bo już dawno narzekałem, że teraz to nie ma jak otworzyć, bo się z rąk wyślizguje. Zero uchwytu.

Niestety już wole tak jak jest niż mieć taką ohydną dziurę w d..:)

Rapalek
01-12-2010, 07:57
fakt przemeq, nie bardzo to wygląda.
a co do wyświetlacza to amiejszono go rozmiarów jak w foce 2007?

LogoDTP
01-12-2010, 13:20
Mi osobiście również nie leży ta klapa... ładnie jest jak jest... teraz :D... mam nadzieję że poprawili pasowanie tylnej klapy.... u mnie prawdopodobnie do wymiany bo nie mogą wyregulować w "servisie"

Przemeq
01-12-2010, 17:37
Jeszcze jedno mi się przypomniało, schowek w środkowej konsoli już nie jest zamykany, ale za to jest na 2 większe butelki (czytaj 0,5l :) lub puszkę po środku.

Tommi30
02-12-2010, 16:34
Witam!
Dziś siedziałem w nowym C-maxie no i analogicznie jak Kuga dostanie taki środek plus pare dodatkowych gadzetów to za rok-dwa będzie kosmos. :surprise:

Ramzik
03-12-2010, 11:23
Właśnie KUGA też mi sie podoba, ale z zewnątrz. Bo środek po pół roku sprawia wrażenie "smutnego". I jeżeli za 3 lata nie będzie znaczącego liftu to zdecyduje sie na Q7 2008-09 rok. No a porównanie Kugi do Q7 ....g:D

No tak Kugi i Q7 nie ma co porównywać, tak jak i kosztów ich utrzymania i eksploatacji

Savage78
03-12-2010, 12:48
W nowych Kugach obecnie produkowanych zmienione zostało otwieranie tylnej klapy , otwarcie całej klapy umieszczone jest pod tablicą rejestracyjną a otwieranie górnej części w miejscu wcześniejszego otwarcia całej klapy czyli pod tylnym znaczkiem Ford

Zielnik
03-12-2010, 14:22
W nowych Kugach obecnie produkowanych zmienione zostało otwieranie tylnej klapy , otwarcie całej klapy umieszczone jest pod tablicą rejestracyjną a otwieranie górnej części w miejscu wcześniejszego otwarcia całej klapy czyli pod tylnym znaczkiem Ford

chyba ukłon w stronę naszych kobiet, którym unoszenie całej klapy do góry przychodziło zwykle z dużym trudem... przynajmniej z mojego doświadczenia :)
... za to wygląd koszmarny!

Przemeq
03-12-2010, 18:09
W tym wątku są zdjęcia klapy: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=116122

Ramzik
03-12-2010, 18:24
Jak już wcześniej pisałem odbierałem moją Kugę w listopadzie i mam właśnie otwieranie klapy pod tablicą rejestracyjną. Jak to zobaczyłem byłem zaskoczony tą zmianą bo nic o tym nie wiedziałem. Okazało się, że jest to już wersja 2011. Widzę, że większości się to otwieranie nie podoba, ale to jest rzecz gustu. A w praktyce ... okazuje się, że takie otwieranie jest o wiele bardziej wygodne i praktyczne - oczywiście moim zdaniem.

kubaq
03-12-2010, 19:40
dla właścicieli firm nowa kuga praktycznie nie istnieje,!!!!
KUGA 2.0 TDCI 160 koni NIE MA HOMOLOGACJI :568: wiec lipa , cieszymy sie tym co mamy:619:

jak nie ma jak moja ma:569:

takitam
03-12-2010, 20:42
jak nie ma jak moja ma:569:


po co wracasz do wątku z maja, homologacja wiadomo że będzie tylko w maju nikt nie wiedział kiedy :569:

zbig67
12-01-2011, 15:15
A tu prezentacja następcy naszego autka
http://moto.pl/MotoPL/1,88389,8929434,Ford_Vertrek___nastepca_Kugi.html

Ciekawe co zniknie w wersji ostatecznej. :wink:

b@rth
12-01-2011, 15:55
z boku bardzo przypomina dzisiejsze audi q5/q7...

ciekawe co bedzie i najwazniejsze pytanie ... kiedy bedzie ...

... a tu pare fotek w lepszej rozdzielczosci http://www.netcarshow.com/ford/2011-vertrek_concept/

AXO
12-01-2011, 19:47
Całkiem ładny wozio. Warto by go kupić choćby dla samych obłędnych felg. :wink:
Niestety w modelu produkcyjnym to właśnie felgi i sportowe fotele padną najpewniej łupem oszczędnych księgowych.
Ciekawe czy w Vertrek będzie miał przyciemniane tylne szyby? Na zdjęciach tego nie akcentują, może celowo nie chcą go nadmiernie upodabniać do Kugi.

b@rth
12-01-2011, 19:52
Całkiem ładny wozio. Warto by go kupić choćby dla samych obłędnych felg. :wink:
Niestety w modelu produkcyjnym to właśnie felgi i sportowe fotele padną najpewniej łupem oszczędnych księgowych.
Ciekawe czy w Vertrek będzie miał przyciemniane tylne szyby? Na zdjęciach tego nie akcentują, może celowo nie chcą go nadmiernie upodabniać do Kugi.

Na pewno go "ogoloca" ale miejmy nadzieje ze wlasnie z "kosmicznych" foteli i zegarow, a dodatki jak wlasnie takie felgi zostana, chocby jako opcja ...
... zerknij na mojego linka, tam szybki sa ciemne, wiec nie widze problemu...

takitam
12-01-2011, 20:32
mnie się nie podoba, może w kolorze ice white będzie ładniejszy .

Ramzik
12-01-2011, 23:31
Jest super - ale nie wydaje mi się żeby wszedł do produkcji seryjnej w takiej wersji - choć nie miałbym nic przeciwko temu :)
Wystarczy spojrzeć na concept car Kugi IosisX ....
Bardziej prawdopodobny jest facelift obecnej wersji, który zaprezentowano w zeszłotygodniowym numerze tygodnika "Motor"
http://www.4x4.v10.pl/Ford,Kuga,po,liftingu,przyszloroczny,model,na,zdje ciach,szpiegowskich,49124.html
Chyba, że Ford faktycznie zacznie obecnie produkować taklie same samochody zarówno na rynek europejski i amerykański - tak jak to ma miejsce z najnowszą wersją focusa

zbig67
13-01-2011, 08:07
Bardziej prawdopodobny jest facelift obecnej wersji, który zaprezentowano w zeszłotygodniowym numerze tygodnika "Motor"
http://www.4x4.v10.pl/Ford,Kuga,po,liftingu,przyszloroczny,model,na,zdje ciach,szpiegowskich,49124.html


Dla mnie masakra i przód i tył.
Przód wygląda, jakby z braku orginalnego zamiennika, gdzieś w stodole, doczepili, tak DOCZEPILI, kawałek plastiku. :569:
Tył, docieli trochę osłony, aby szerzej rozstawione wyloty się zmieściły. :569:

Pozostaje czekać na Vertrek'a lub to co z niego zostanie. :P

Ramzik
13-01-2011, 09:25
Dla mnie masakra i przód i tył.
Przód wygląda, jakby z braku orginalnego zamiennika, gdzieś w stodole, doczepili, tak DOCZEPILI, kawałek plastiku. :569:
Tył, docieli trochę osłony, aby szerzej rozstawione wyloty się zmieściły. :569:

Pozostaje czekać na Vertrek'a lub to co z niego zostanie. :P

To są tzw.zdjęcia szpiegowskie więc zmiany są ukryte - tak naprawdę lifting będzie polegał na zbliżeniu Kugi do wersji Individual http://www.v10.pl/Ford,Kuga,Turbo,Individual,szybko,i,ladnie,20109.h tml i zmianie kształtu reflektorów

Vertrek super ale za bardzo zbliżony wyglądem " z profilu" do Audi
Ciekawe co z niego zostanie :)

Przemeq
23-01-2011, 14:52
Pamiętacie IOSIS X?
http://www.autoexpress.co.uk/videos/featuresvideos/204133/ford_iosis_x.html

Ramzik
24-01-2011, 18:44
Pewnie, że pamiętam
Vertrek jest dużo bardziej do niego podobny - Kugę za bardzo ugrzecznili - ale i tak jest piękna :)

takitam
13-02-2011, 20:57
co do nowego silnika 2.0tdci 163 konie to żadna rewelacja !!!! w s-maxie ciężko poznać czy to 140, czy 163. gdzieś te konie się rozbiegły, nie czuć żeby to auto lepiej przyspieszało , ramzik mógłby się wypowiedzieć o tym silniku, ma porównanie.

Dablju
13-02-2011, 23:30
co do nowego silnika 2.0tdci 163 konie to żadna rewelacja !!!! w s-maxie ciężko poznać czy to 140, czy 163. gdzieś te konie się rozbiegły, nie czuć żeby to auto lepiej przyspieszało , ramzik mógłby się wypowiedzieć o tym silniku, ma porównanie.

za mały wzrost żeby to było odczuwalne. Międzyczasy wyprzedzania będą lepsze i wyższe prędkości będą szybciej osiągane. Ale róznicy 0-100 w życiu nie odczujesz w aucie ważącym tyle i o takich gabarytach.

Rapalek
14-02-2011, 07:08
Chyba, że Ford faktycznie zacznie obecnie produkować taklie same samochody zarówno na rynek europejski i amerykański - tak jak to ma miejsce z najnowszą wersją focusa

Mam znajomego w fordzie germany i Vertrek będzie Kugą na rynek amerykański i nie pojawi się w sprzedaży w Europie.
Faceliffting Kugi europejskiej bedzie miał miejsce na początku 2012.

Ramzik
14-02-2011, 07:37
Mam znajomego w fordzie germany i Vertrek będzie Kugą na rynek amerykański i nie pojawi się w sprzedaży w Europie.
Faceliffting Kugi europejskiej bedzie miał miejsce na początku 2012.

Jeżeli tak będzie to "bardzo brzydko z ich strony"
Ciekawe jak bardzo zmieni Kugę ten europejski lifting?

Miraks
14-02-2011, 07:51
Wczesniej czy pozniej takze na rynku europejskim musi sie pojawic auto typu Vertec. Poki co Ford caly czas nie ma auta w segmencie SUV jak VW Tuareg, Volvo XC 90, BMW X5 itp.

Ramzik
14-02-2011, 08:02
co do nowego silnika 2.0tdci 163 konie to żadna rewelacja !!!! w s-maxie ciężko poznać czy to 140, czy 163. gdzieś te konie się rozbiegły, nie czuć żeby to auto lepiej przyspieszało , ramzik mógłby się wypowiedzieć o tym silniku, ma porównanie.

To fakt - jakiejś strasznej różnicy nie da się odczuć - trochę trudno mi powiedzieć bo Kugę mam w automacie, a c-maxa w manualu - ale wydaje mi się, że czuć różnicę tych dwudziestu kilku KM.
Waga tych aut praktycznie taka sama, ale Kuga dużo lepiej przyspiesza - od 0-100 km ok.8 sek., C-max ok.10 sek. - przy wyprzedzaniu w trasie różnicy nie widać - oba auta zbierają się znakomicie.

donpedro60
28-02-2011, 18:12
ciekawe co bedzie i najwazniejsze pytanie ... kiedy bedzie ...

... a tu pare fotek w lepszej rozdzielczosci http://www.netcarshow.com/ford/2011-vertrek_concept/

Jezeli taki naprawde bedzie jak go zapowiadaja to sie przesiadam.
http://www.youtube.com/watch?v=0hEOXzAM8vM&feature=related

Tommi30
16-11-2011, 15:53
Ponżej link do fotek nowej Kugi

http://www.mototok.pl/Ford-zaprezentowal-Kuge-drugiej-generacji-galeria-a1243

takitam
16-11-2011, 16:54
stara kuga ładniejsza, ta nowa przekombinowana .

b@rth
16-11-2011, 21:40
stara kuga ładniejsza, ta nowa przekombinowana .

nie jest zle, jestem tylko ciekaw ile jeszcze zmienia przed wprowadzeniem do produkcji...
... nie wydaje sie Wam, ze auto jakby bylo wieksze z tylu?

... ja tam juz wiem ze kolejna tez bedzie Kuga :diabel2:

-----------------------------
a tu kolejna porcja fotek, tyle ze wiecej i lepszej jakosci http://www.netcarshow.com/ford/2013-escape/

boncio
16-11-2011, 22:28
Przecież deska rozdzielcza to C-max. Dokładnie identyczne wszystko. Naprawdę mogli trochę zmienić, a nie zmienili pokrętło świateł i pokrywkę gniazda zapalniczki na to z Focusa :)
Bagażnik rzeczywiście wydaje się większy,

Miraks
17-11-2011, 08:46
Nie jest źle, ale zachwytu nie wzbudza. Zawsze mogło być gorzej i mógł to być potworek jak Focus III. Wszystko na to wskazuje, że jeśli chodzi o design, to Kia Sportage pozostaje nie zagrożona w tym segmencie.

RafałB
17-11-2011, 08:57
Fajna ;) Wygląd nawiązuje do nowgo Focusa(przód) reszta lekko zmieniona,bardziej dynamiczna no i środek jak w Focusie wkońcu nowoczesny,ładny ...

Ramzik
17-11-2011, 09:28
Nie jest źle, ale zachwytu nie wzbudza. Zawsze mogło być gorzej i mógł to być potworek jak Focus III. Wszystko na to wskazuje, że jeśli chodzi o design, to Kia Sportage pozostaje nie zagrożona w tym segmencie.

A co takiego ładnego ma Kia Sportage? Mi osobiście Kia wcale się nie podoba - ale to rzecz gustu.
A nowa Kuga? - całkiem sympatyczna i jest ok - oglądając pokazanego wcześniej Vertreka to można się było takiego wyglądu nowej Kugi spodziewać.

b@rth
17-11-2011, 11:50
Fajna ;) Wygląd nawiązuje do nowgo Focusa(przód) reszta lekko zmieniona,bardziej dynamiczna no i środek jak w Focusie wkońcu nowoczesny,ładny ...

trzeba bylo cos zrobic, poprzedni model zalatywal lekko poprzednia epoka /chodzi mi o wnetrze/, nie w negatywnym znaczeniu, ale wszystko tak dzisiaj "wyladnialo" ze nie mozna bylo tego tak zostawic
... mi sie podoba, ale podkresle, czekam na finalna wersje na rynek europejski, zobaczymy czy czegos nie zmienia...

tadwoj
24-11-2011, 08:35
To jest wersja Titanium S. Ma ładne światła do jazdy dziennej. Chciałbym je dołożyć do mojego Trenda. Nie wiem czy można je dokupić i ile kosztują.

siwres
02-12-2011, 09:03
Mi się tam bardzo podoba ta nowa kuga,trzeba bedzie zbierać hehe;)

b@rth
12-12-2012, 20:36
Na stronie Forda pojawil sie katalog i cennik... :027:

dawid
13-12-2012, 09:11
czekałem kiedy pojawi się nowa kuga, kończy mi się leasing w lipcu i miałem wziaść Mondeo ale chyba się wstrzymam do końca roku i wezmę nową Kugę z jakimś małym rabacikiem ;))).
Myślicie że 1.6 Ecoboost powinien wystarczyc???

boncio
13-12-2012, 15:22
Na stronie Forda pojawil sie katalog i cennik... :027:

One tam już są od miesiąca ;)
Jak na szukającego nowego auta, to rzadko tam zaglądasz :)
Najlepsze jest to, że nie da się skonfigurować benzyny 4x4 z ręczną skrzynią lub PS, tylko stary automat.
Myślicie że 1.6 Ecoboost powinien wystarczyc???
1.6 EB wystarczy, aż tak dużej różnicy nie ma do C-maxa - kilka cm i kilkadziesiąt kg, oczywiście nie do wyścigów ;)

Gostek_
13-12-2012, 22:39
Widziałem wcześniej, teraz obejrzałem dokładniej i:
1. przód może być ale z boku na zdjęciach taki dziwny, mniej drapieżny.
2. tył zdecydowanie do bani w porównaniu z obecnym modelem, wygląda jak Hyundai albo samochód dla Pań :-)
3. podawane spalanie mnie rozwala, rozumiem zaniżanie ale 5,9 a prawie 10 to już przesada...
4. środek fajny, zegary zmienione razem z podświetleniem i innymi poprawkami idącymi z duchem czasu
5. dodatki standardowe, cudów nie dali, może na plus ledy z tyłu (oczywiście w opcji)

Konkurencja rośnie i już jest mocna, zobaczymy jak sobie poradzi, pewnie pójdę się przejechać choć na dzień dzisiejszy mój mi się bardziej podoba :-)

b@rth
15-12-2012, 12:04
One tam już są od miesiąca ;)
Jak na szukającego nowego auta, to rzadko tam zaglądasz :)
...
... papierkami sie nie ekscytuje... wiem ze ma sie w salonach pojawic na koniec miesiaca, a na stronke zerknalem z czystej ciekawosci...
Niemniej jednak znalazlem kilka ciekawostek...

1.6 EB wystarczy, aż tak dużej różnicy nie ma do C-maxa - kilka cm i kilkadziesiąt kg, oczywiście nie do wyścigów ;)

... szacunek dla tego co bedzie mial odwage...
... jak dla mnie, codziennego uzytkownika tego auta, nie widze tu silnika 1.6, nawet jesli ma on 150 KM... ale to tylko moje zdanie...

Widziałem wcześniej, teraz obejrzałem dokładniej i:
...
5. dodatki standardowe, cudów nie dali, może na plus ledy z tyłu (oczywiście w opcji)

Konkurencja rośnie i już jest mocna, zobaczymy jak sobie poradzi, pewnie pójdę się przejechać choć na dzień dzisiejszy mój mi się bardziej podoba :-)

Ja czekam na ogledziny w salonie... no i oczywiscie jazde testowa...
Jak dla mnie najwazniejszymi zmianami sa dodatki... chocby system audio, ktory w pierwszym modelu seryjnie nie istnial... (nie mowie ze to nie gra, ale max 6 glosnikow szalu nie robi, teraz jest wersja z 9 szt.)

boncio
15-12-2012, 14:59
Zauważ, że 1,6T jest tylko z FWD, więc tragedii nie powinno być. Zobaczymy.
Choć sam myślałem, że skoro w poprzednim modelu był 2,5T, to teraz dadzą 2,0 bo moc podobna, ale zrównali silniki do reszty klasy C.
Te 9 głośników to tylko z Sony, a ten dostepny jest tylko w wersji Titanium, w podstawie standardowo 6.

b@rth
15-12-2012, 17:23
Zauważ, że 1,6T jest tylko z FWD, więc tragedii nie powinno być. Zobaczymy.
Choć sam myślałem, że skoro w poprzednim modelu był 2,5T, to teraz dadzą 2,0 bo moc podobna, ale zrównali silniki do reszty klasy C.
Te 9 głośników to tylko z Sony, a ten dostepny jest tylko w wersji Titanium, w podstawie standardowo 6.

... w wersji 180 KM jest dostepny z napedem na wszystkie... a nadal jest to 1.6 :shock:
... co do naglosnienia... w poprzedniej wersji nie bylo takiej opcji, teraz jest, fakt w titanium, ale jest...

Tommi30
18-12-2012, 14:52
A na Allegro już halogeny do nowego modelu można kupić ;)
http://allegro.pl/halogen-halogeny-ford-kuga-n-m-2013r-i2847598718.html

Gostek_
18-12-2012, 19:49
Jakbym w moim nie liczył to mam w Titanium Sonówkę z 8 głośnikami...

boncio
19-12-2012, 11:23
Czyli postęp jest ;), bo w nowym będzie 9 plus ewentualny subwoofer we wnęce na koło - razem 10.

b@rth
19-12-2012, 22:55
Jakbym w moim nie liczył to mam w Titanium Sonówkę z 8 głośnikami...

... kurcze, az sam musze zerknad dokladnie u siebie, bo bylem przekonany ze tylko 6...

Miraks
22-12-2012, 07:07
Czytałem, że Kuga II jest produkowana w Hispanii, a nie w Saarlouis (Niemcy) jak to było z poprzednim modelem. Może wpłynie to korzystnie na jakość wykonania tego auta.

b@rth
22-12-2012, 09:43
Nie wiem czy bylo wczesniej zauwazone, ale mozna w konfiguratorze sobie tez juz wybrac nowy model i zrobic kalkulacje...

b@rth
31-12-2012, 14:58
... kurcze, az sam musze zerknad dokladnie u siebie, bo bylem przekonany ze tylko 6...

Musze schylic glowe...
... myslalem ze jest 6, a faktycznie posiadam 8...
... dziekuje koledze za uswiadomienie... hihihi

... niemniej jednak jestem ciekaw tego zestawu premium w nowym wydaniu

TOMAS
08-01-2013, 15:54
ale brzydactwo http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=DyQ-UcW6lGI#!

Gostek_
09-01-2013, 21:54
Niestety potwierdzam, ale za to może nasze będą dłużej popularne...

Miraks
10-01-2013, 11:47
Także i mnie nie zachwyca. Zniknęło to co wyróżniało Kugę - duży gril i lampy (czyli linia Kinetic Design). Patrząc na nowe modele forda zastanawiam się dokąd prowadzi ten nowy design. Ostani ładny model forda to Kuga 1. Mondeo IV straciło na liftingu, nowy C-max i B-max nie zachwyca a przód Focusa III to już zupełna porażka stylistyczna. Tylko patrzeć jak zepsują S-maxa.

boncio
11-01-2013, 12:53
Miraks chyba nie dość uważnie przyglądałeś się przodom nowego C-maxa i S-maxa po FL ;), bo z daleka ciężko je odróżnić, są niemalże identyczne - ostatnie modele z takim przodem. Oba po zmianach będą takie jak B-max, nowe Mondeo i Fiesta po FL.

Przód nowej Kugi wygląda prawie jak w Focusie MK3 i oba te modele są jedynymi z takim przodem, bo kolejne są już takie jak B-max (wspomniane już nowe Mondeo i Fiesta po FL). I takie też będą nowe samochody Forda. Co pokazuje, że design Focusa i Kugi to ślepa uliczka. I jeszcze te migacze w zderzaku... Chyba, że w EU będą inne. A całość psują światła tylne zbyt mocno zachodzące na bok auta... A aktualny model ma bardzo oryginalne. Ech.

b@rth
12-01-2013, 22:46
To fakt, ze to juz nie jest to co pierwszy model, tyle ze wtedy podejscie bylo lekko inne. Teraz i konkurencja sie poszerzyla... i weszla unifikacja modeli, czy jak to oni sobie nazwali...
Niemniej jednak czekam az zobacze na wlasne oczy... i chyba bardziej teraz mnie ciekawi wnetrze... no i oczywiscie wlasciwosci jezdne...
Bo jak to spelni moje oczekiwania to brak agresywnosci chyba bede w stanie wybaczyc...

Gostek_
14-01-2013, 17:25
Niby tak ale konkurencja nie śpi i trzeba robić auta, które się wyróżniają a ten jest taki wpisujący się w resztę aut z segmentu. Trochę szkoda, bo obecnie to prawie każdy producent ma auto z tego segmentu w ofercie i wybór jest ogromny. Tylko VW bardziej zepsuli wizualnie.

b@rth
14-01-2013, 17:27
Niby tak ale konkurencja nie śpi i trzeba robić auta, które się wyróżniają a ten jest taki wpisujący się w resztę aut z segmentu. Trochę szkoda, bo obecnie to prawie każdy producent ma auto z tego segmentu w ofercie i wybór jest ogromny. Tylko VW bardziej zepsuli wizualnie.

... zgadzam sie z wypowiedzia kolegi...
... vertrek jako koncepcja lepiej wyglada, mial pazur...

... a tak przy okazji... ktos juz ma info kiedy bedzie w salonie?
... u mnie mowili ze koniec grudnia, dzisiaj dzwonilem i niby za 3 tygodnie... :(

Gostek_
14-01-2013, 21:10
Jak tak patrzę i porównuję tył jednego i drugiego to jednak masakra jest. Przód już trochę bardziej zbliżony ale i tak sporo gorszy. Szkoda, że teraz jadąc za Kugą nie będziemy wiedzieć czy to Kuga czy jeden z innych modeli Forda. Nie wiem co ma na celu robienie tyłu auta na jedno kopyto.

b@rth
11-02-2013, 18:54
W dniu dzisiejszym dostapilem zaszczytu i zasiadlem na fotelu nowego modelu...
Na ta chwile bylo tylko ogladanie, dotykanie, zagladanie, wytykanie...
A wiece zaczynam:
... ogladane auto bylo (chyba) w wersji tend z dodatkami, mniej lub bardziej jak na moj gust przydatnymi, wiec moja ocena (totalnie bez ladu i skladu):
- otwierany z buta bagaznik - jak najbardziej na plus, dosyc mam uwalonych rak jak potrzebuje otworzyc bagaznik - a potrzebuje czesto, no i podobno bagaznik jest wiekszy, ale jakos tego tak nie widac... musial bym swoje graty tam wpakowac...
- ogolny wyglad auta, nie taki straszny tyl, jak dla mnie moze byc, stonowany, fajne ledowe swiatla, srednica rur lekko wieksza, nie da sie auta pomylic, przod takze calkiem ciekawy, niemniej jednak poprzednia generacja wyrozniala sie z tlumu zdecydowanie bardziej... czy plus czy minus, nie jestem w stanie okreslic, najmniej mi sie podoba widok boczny,
- otwieranie maski od srodka na pewno na plus (w koncu), ale blokowanie otwartej maski na bagnet zalatuje tandeta, powtorze, moja vectra z 2000 r miala maske otwierana na amorkach...
- w koncu normalnie skladajace sie wycieraczki, jest roznica nie leca obie w lewo, ale naprzemiennie i jak skoncza to da sie je normalnie odchylic, nie bedzie juz zabawy z celowaniem z gaszeniem silnika jak wycieraczka pracuje (kazdy wlasciciel bedzie wiedzial o czym mowie),
- siedzialem w fotelach z polskora, wygodne, trzymaja ladnie, wygladaja takze fajnie, podoba mi sie regulacja zaglowka, w koncu bedzie on przydatny,
- konsola - czyli pulpit sterowania... nie odniose sie do innych modeli bo wiem ze jest to wzorowane znow na focusie, do poprzedniej generacji jest przeskok i to spory, nie mozna powiedziec ze jest brzdko, jest zgrabnie, jest dosc przytulnie, mam wrazenie ze kierownica jest mniejsza (poza tym ja nie mam tylu przyciskow na niej), nie wiem czy ktos myslal, ale poprzenio sterowanie radiem bylo po lewej przy kierownicy, a teraz jest na kierownicy po prawej (troszke jakby mi ktos chcial na zlosc zrobic), do srodka konsoli sie odniose osobno
- fajny bajer z podswietleniem, auto ma opcje zmiany kolorystyki podswietlenia, jest kilka miejsc gdzie to swiatelko sie pojawia i trzeba powiedziec ze wyglada to calkiem fajnie, choc jako czepialski zagladnalem w miesce przy zamykanym schowku od strony pasazera, jest tam listwa ledowa na ksztalt swiecacej sprezynki i kilka zwojow sie nie swiecilo...:D
- lampeczki w srodku sa juz oczywiscie ledowe, jest przod, tyl, lewa, prawa, fajnie, jest schowek na okulary, ale... przy naciskaniu przycisku wlacz/wylacz ja mam wrazenie ze rusza sie polowa podsufitki - znow zalatuje tandeta, choc moze to choroba wieku dzieciecego...
- na pewno zmiana jezeli chodzi o przestrzen z tylu, kanapa z tylu dzielona, choc nie wiem czy na plus, bo siedzenia skladaja sie inaczej, na minus brak schowkow ktore byly w poprzedniej wersji pod nogami, miejsca na kolana jest wiecej, w oparciu mozna zmienic kat pochylenia, fajne, ale srodkowe siedzenie nadal wyglada jak... dodatek, a nie pelnowymiarowe miejsce... choc w wersji ogladanej mozna zlozyc w podlokietnik ktory ma miejsce na kubeczki... czy plus czy minus, hmmm znow nie wiem...
- nie bardzo mi tez pasuje roleta bagaznika... poprzez mozliwosc regulacji polozenia oparcia tylnich foteli zostaje wolna przestrzen (nie w kazdym polozeniu), czyli dziura... choc moze ja nie dokladnie to sprawdzilem
- to co ogladalem to 1.6 - 180 konikow, co do silnika sie nie wypowiem, bo jeszcze nie jezdzilem, ale mimo to jakos mu nie ufam, skrzynia automat i... jak na moj gust lekko ogranicza dostep do panelu klimy, co prawda w polozeniu P, ale jednak...
- nawiewy powietrza... normalnie suszarke z Kugi zrobili, kazdy z przodu ma chyba 5 kratek nawiewu, jak nie wiecej, fajnie, bo ja czasem mialem wrazenie ze jak potrzeba to cyrkulacja powietrza dzialala jakos biednie, a tu mam nadzieje ze bedzie zdecydowanie lepiej, dodatkowo pasazerowie z tylu maja w koncu nawiew z podlokietnika (taka imitacja 4 strefowej klimy...)
- radio... to co mnie tu interesuje najbardziej, mialem mozliwosc pobawienia sie, co prawda tylko chwilke (bedzie okazja podczas jazdy pobawic sie bardziej) radiem w najbogatszej wersji... i czuje sie rozczarowany... jezeli chodzi o dzwiek to roznica jest, jednak 9 glosnikow robi swoje i czuc bas, nie wiem gdzie on jest, czy to ten na podszybiu, ale jest i gra fajnie, niby to powinno wystarczyc, ale ja czuje jakas nutke rozczarowania wyladem... samo radio wyglada dosc kosmicznie i jak dla mnie jest przeladowane przyciskami (moze jak bede mial mozliwosc zabawy podczas jazdy zmienie zdanie, ale na razie nie...) ogolnie material wykonania w stylu piano black jak dla mnie tez nie jest tu trafiony... a najgorszym jest... monitor, daleko, pod szyba, nie za wielki, a robi za wyswietlacz, panel nawigacji i ekran kamery cofania... Nie chce tu mowic o funkcjonalnosci, bo tego nie uzywalem jeszcze, ale o pierwszych wrazeniach...
- ogolnie znalazlem kilka miejsc ktore mam wrazenie zalatuja tandeta w stylu oszczedzania na materiale, dotknalem kilka plastikow ktore w moich rekach juz trzeszcza... :?
Podsumowujac, nie szukam dziury w calym, nie chce napisac ze to jakis niewypal, auto mi sie podoba, jak najbardziej chce takie, ale jako uzytkownik poprzedniego modelu w nowym oczekiwalem poprawy ktora nie wszedzie jest taka jaka bym chcial, a pewne miejsca zostaly przekombinowane...8)
Moze to wina wieku dzieciecego, moze ja trafilem na taki model, niemniej jednak mi pol godziny wystarczylo zeby napisac te "pare" zdan...

Najlepsze jednak przede mna... w tygodniu jazda probna, najpierw opisywany 1.6, a pozniej mocniejszy klekocik... :D

RafałB
15-02-2013, 08:35
Byłem wczoraj w ASO,siedziałem,oglądałem najnowszą Kuge Titek....powiem tak,z zew to kwestia gustu,obie mi sie podobają,ale ta jest dłuższa,większa więc bardziej na +.
Za to po zajęciu miejsca w środku....conajmniej 1 klasa wyżej,naprawde wykonanie,materiały,ilość miejsca,nie ta bajka.Naprawde po S-maxie nie czułem braku miejsca(z tyłu nie siedziałem).
Deska fajna,bardzo wygodne siedzenia pół-skóra,el.klapa bagażnika.
Ogólnie jestem pod baaaardzo miłym wrażeniem,może kiedyś to będzie mój następny Ford ;)

Dziwi mnie natomiast brak silników 2.0EB i mocniejszych diesli (obecnie max 160KM)...

b@rth
15-02-2013, 16:55
...
Za to po zajęciu miejsca w środku....conajmniej 1 klasa wyżej,naprawde wykonanie,materiały,ilość miejsca,nie ta bajka.Naprawde po S-maxie nie czułem braku miejsca(z tyłu nie siedziałem)...
Dokladnie to co pisalem, jest roznica, widac nowa generacje i to sie chwali... Jednak ja widze pare minusow...

Dziwi mnie natomiast brak silników 2.0EB i mocniejszych diesli (obecnie max 160KM)...

Diesla nie bylo mocniejszego takze wczesniej... niestety uwazam ze Ford nie chce pozwolic aby Kuga wyszla poza pewne ramy, ani silnikami, ani wyposazeniem... :?

RafałB
15-02-2013, 19:43
Diesla nie bylo mocniejszego takze wczesniej... niestety uwazam ze Ford nie chce pozwolic aby Kuga wyszla poza pewne ramy, ani silnikami, ani wyposazeniem... :?

Wiem że wcześniej też nie było mocnych motorów poza 2.5T 220KM...

Ale w przypadky Kugi II myśle że za jakiś czas dadzą 2.0 EB i 2.2 TDCi,bo co im zależy?A wtedy Kuga będzie naprawde lux ;)

To jak jeździłeś już nią,zdecydowałeś sie???

b@rth
15-02-2013, 20:02
...
To jak jeździłeś już nią,zdecydowałeś sie???

W sumie ja zdecydowany jestem, ale czekam na akceptacje...
A jezdzic nie jezdzilem bo nie maja zarejstrowanego, jak sie uda to w przyszlym tygodniu pojezdze...

A 2.5T nie bylo 200 konne czasem?
Cos mi sie wydaje ze nie wprowadza mocniejszych silnikow, co prawda sie nie znam, ale sporo znow postawili na bazie focusa to nie wiem czy auto jest przygotowane na te silniki...

RafałB
15-02-2013, 20:43
A 2.5T nie bylo 200 konne czasem?
Cos mi sie wydaje ze nie wprowadza mocniejszych silnikow, co prawda sie nie znam, ale sporo znow postawili na bazie focusa to nie wiem czy auto jest przygotowane na te silniki...

W Kudze mogło mieć 200KM,już nie pamiętam...

Myśle że nowa Kuga 200-220KM spokojnie wytrzyma ;)

boncio
16-02-2013, 10:00
Kuga 1 miała 200KM z 2,5T i to właśnie jest dziwne, czemu nie dali mocniejszego silnika niż 1,6 182KM do dwójki.
Jeśli bazuje na Focusie i generalnie modelach klasy C, to w czym problem, przecież jest Focus ST z 2,0EB 250KM :) Nie sądzę, że poza wyglądem, zawieszeniem i hamulcami dokonali większych zmian konstrukcyjnych w ST względem zwykłych wersji.

RafałB
21-02-2013, 09:18
I jak B@rth jeździłeś Kugą II,opisz wszystkie wrażenia no i czy bierzesz?

b@rth
21-02-2013, 18:15
I jak B@rth jeździłeś Kugą II,opisz wszystkie wrażenia no i czy bierzesz?

Jezdzilem, wczoraj... musze sie zebrac i postaram sie dzis lub jutro opisac co i jak...;)

b@rth
23-02-2013, 16:02
No dobra, trzeba sie zebrac i jak sie obiecalo skrobnac 2 slowa, jedziemy:

Mialem okazje w koncu przejechac sie nowym modelem w podobnej konfiguracji jaka mnie interesuje, czyli klekot 163 konie, 4x4, manual. Niestety znow w moim opisie nie bedzie ladu i skladu, bo co sobie przypomne to bede pisal.
Na wstepie dodam iz ku mojemu delikatnemu zaskoczeniu auto bylo na oponkach letnich... wiec szalenstwa nie bylo, ale:
- nie bylo i nie ma jakiegos wielkiego woooow, wywalonego jezora czy wytrzeszczu oczu z wrazenia, jedynka jezdzi rewelacyjnie, trzyma sie drogi i w dwojce udalo sie to utrzymac, prowadzi sie pewnie, lekko, nie czuje sie tego ze auto jest dluzsze, mysle ze wystarczy powiedziec ze nie spie... sprawy i auto nadal trzyma poziom,
- pulpit sterowania... tu jest jak juz wczesniej pisalem rewolucja, ale to naturalna kolej rzeczy, poprzedni mial kilka lat, jest... hmmm szukam odpowiedniego slowa... jest ciekawie, fajna sprawa jest wizualizacja rozkladu mocy na poszczegolne kola i o dziwo przy niskich predkosciach pokazuje ze naped na kazde kolo jest identyczny, dopiero po przekroczeniu chyba 40 km/h przedni naped zyskuje przewage. Ogolnie fajny jest wyswietlacz pomiedzy zegarami, jak dla mnie ladny, mozna ustawic pokazywanie kilku paramertow jazdy jednoczesnie - zuzycie srednie, chwilowe, ilosc km przejechanych i ile zostalo do przejechania na baku. Zeby jednak nie bylo tak kolorowo... jest duzo opcji do wyboru, wejscie w menu ustawien i naprawde trzeba uwazac aby podczas zabawy nie wpakowac sie w auto przed nami... Aaaa najwazniejsze... jest mozliwosc wylaczenia ESP :D. Jako ciekawostka na dole wyswietlacza zastosowano ciekawe rozwiazanie, chwile nam zajelo rozpracowanie znaczenia pojawiajacych sie literek... S, SW, E... po prostu jest to kompas... 8),
- fotele, hmmm jakos nie widzi mi sie sposob ich ustawiania, o ile w jedynce bylo to pokretlo ktore pozwalalo "dopasowac" sie, to tu jest dzwignia, a oparcie ustawia sie skokowo, jakos nie przypadlo mi to do gustu... w sumie to dopiero pod koniec jazdy znalazlem odpowiednie ustawienie i poczulem sie wygodnie...,
- oczywiscie nie omieszkalem zjechac z asfaltu i mimo letnich opon i pewnej dozy niesmialosci... jechalismy... naprawde fajnie sie jedzie, nie powiem ze jak po szynach bo jednak to letnie klapki, ale auto dalo sie w pelni kontrolowac, naprawde nie bylo to zadna trudnoscia, bylo przewidywalnie, nie bylo momentu zebym sie przestraszyl ze zaraz staniemy w sniegu, czy ze wpadne w poslizg i wyladuje na drzewie... Oczywiscie sprawdzilem czy ESP dziala i... dziala :D,
- sprawdzilem otwieranie bagaznika ze srodka i ... niestety nie otwiera sie podczas jazdy... :?,
- wyposazenie dodatkowe: kamera... no i niestety, nie mam odniesienia do innych modeli, mialem okazje w takich warunkach sprawdzic takie rozwiazanie po raz pierwszy i powiem ze... do d... kawalek jazdy po sniegu i o parkowaniu tylem za pomoca kamery mozna zapomniec, nie widac nic, w dodatku ustawienie jej jest... pod katem, zeby mnie mozna bylo dobrze zrozumiec... Jest duze znieksztalcenie obrazu tego co znajduje sie w jakiejs odleglosci za autem i na przyklad slup ktory znajduje sie za autem na ekranie wyglada jakby byl dobre ponad pol metra za nami, a faktycznie jest to 30 cm... Jak pan z salonu stwierdzil, dla niego kamera + czujniki cofania to nierozlaczny komplet,
- jak juz doszlismy do kamery... nadal bede narzekal... monitor jak dla mnie jest za maly (z tego wzgledu ze dzisiaj, nawet w fordzie montuje sie juz wieksze) i jest za daleko...,
- radio, znow to co mnie interesuje - w opcji najbogatszej... gra naprawde fajnie, mimo podkrecenia glosnosci nic nie burczy, nie trzeszczy, a naprawde gra... czuc basik i to calkiem przyjemnie, nie wali po uszach tylko podkresla to co ma podkreslic... niemniej jednak o ile to gra to masakra jest dla mnie jego obsluga... oczywiscie mysle ze z czasem mozna to opanowac, ale znow ilosc mozliwosci, ustawien i jak dla mnie skopane menu jest porazka... nie mowie o tym ze jest tego za wiele i za trudne, ale trzeba sie naklikac, naszukac, a zeby wyjsc do samego poczatku tez nie jest to proste... Wyglad jak juz mowilem tez mi nie odpowiada. Mysle takze ze minusem jest brak mozliwosci odtwarzania multimediow (VW juz dawno daje taka mozliwosc). Nie odniose sie do navi, gdyz nie bylo karty, a co za tym idzie mozliwosci jej uruchomienia. Oczywiscie znow wspomne o sterowaniu radia... co za fachowiec umiescil sterowanie po prawej stronie kierownicy jak poprzednio mielismy po lewej to nie wiem...:shock:
- co do gabarytow auta, to jak juz pisalem, nie czuje sie tego, mam wrazenie ze widocznosc do tylu jest jednak niewiele ale jednak lepsza, tyl nie jest tak uniesiony i brak dzielonej klapy tez ma na to wplyw... Minusem sa lusterka, sa identyczne jak w poprzedniej wersji, a te bardzo szybko sie brudza, szczegolnie w takich warunkach jakie sa w ostatnich dniach,
- jakosc wykonania elementow wnetrza byla chyba lepsza od tego co ogladalem jak stalo w salonie, wiec mam nadzieje, ze tamto to byl incydent (chodzi mi o elementy podsufitki),
- wycieraczki chodza dobrze, nie ma problemu z wielkoscia szyby i ich umiejscowieniem, nie zostawiaja martwego pola, tutaj duzy plus,
- przeniesienie otwierania maski do srodka auta kolejny plus, ale blokowanie otwarcia maski na bagnet, jednak minus. Zapomnialem sprawdzic wlewu plynu do spryskiwaczy, ale mam nadzieje ze poprawili i tym razem nie bedzie tak ze polowa baniaczka bedzie na ziemi zanim uda sie cokolwiek nalac,

Wiecej nie pamietam, ale jak mi sie przypomni to dam znac...
Oczywiscie jestem ciekaw jak auto sprawuje sie po ciemku, czyli jak swieca swiatelka, jak wtedy wyglada cofanie z uzyciem kamery, jak w zimie pracuje ogrzewanie szyby itd...

Podsumowujac moje obydwa wywody auto jest fajne, naprawde fajne, mozna sie cieszyc jazda nim, ale posiada jeszcze kilka wiekszych lub mniejszych niedorobek ktore potrafia byc irytujace, oraz kilka niezrozumialych dla mnie rozwiazan (przerost formy nad trescia)...

Marcin-Prezes
23-02-2013, 17:18
witam. Czy ktos juz zamówił nowa kuge:)?

Bump: dzieki b@rth za opinię, ja czekam na jazde testową mam nadzieję że za jakis tydzień będzie odbede jazde testową. Zastanaiwam sie poważanie nad zakupem więc wszelkie opinie mile widziane:)

RafałB
23-02-2013, 18:54
Podsumowujac moje obydwa wywody auto jest fajne, naprawde fajne, mozna sie cieszyc jazda nim, ale posiada jeszcze kilka wiekszych lub mniejszych niedorobek ktore potrafia byc irytujace, oraz kilka niezrozumialych dla mnie rozwiazan (przerost formy nad trescia)...

Każde auto ma jakieś "ale" nawet BMW czy AUDI za 500kzł...fajnie że napisałeś co i jak,w marcu też sie przejade i opisze wrażenia ;)

ikea
23-02-2013, 19:57
Czy ktos juz zamówił nowa kuge?

Ja zamówiłem, a do odbioru za jakieś 3 miesiące.

b@rth
23-02-2013, 20:11
witam. Czy ktos juz zamówił nowa kuge:)?

Bump: dzieki b@rth za opinię, ja czekam na jazde testową mam nadzieję że za jakis tydzień będzie odbede jazde testową. Zastanaiwam sie poważanie nad zakupem więc wszelkie opinie mile widziane:)

Prosze bardzo, jak w czyms pomoglem to sie ciesze bardzo.
Ja czekam na decyzje, jak bedzie mi dane zamawiam.
Co do pierwszej wersji naprawde sprawuje sie bardzo dobrze.
Z racji tego ze to moje auto sluzbowe i troszke jezdze smiem twierdzic ze znam to auto i uwazam je za naprawde udane.
Mimo ze obecnie mam z nim pewne problemy to twierdze ze to bardzo udana konstrukcja. Wiec jezeli ford nie przedobrzyl (a nie wyglada na to) dwojka bedzie rownie udana, tyle ze idzie juz z duchem czasu.


Każde auto ma jakieś "ale" nawet BMW czy AUDI za 500kzł...fajnie że napisałeś co i jak,w marcu też sie przejade i opisze wrażenia ;)

Ja wyrazam tylko swoja opinie.
Mam nadzieje ze pewne pierdoly to wina wieku dzieciecego, pewnie niektore dopiero wyjda, cos zostanie poprawione, oby to byla nieswiecaca lampka, a nie problemy z zawieszeniem na przyklad...
Pisz, pisz, jestem ciekaw...
Ja chyba wybiore sie na jeszcze jedna... dla porownania

Ja zamówiłem, a do odbioru za jakieś 3 miesiące.

Pochwal sie jaka konfiguracja.

ikea
24-02-2013, 07:53
Pochwal sie jaka konfiguracja.

Nie ma się czym chwalić, bo benzyna 2x4.

b@rth
24-02-2013, 12:15
Nie ma się czym chwalić, bo benzyna 2x4.

No to bez obrazy ale dales doooopy.
Co Cie skusilo popelnic taki blad (chodzi mi o 4x4)?

ikea
24-02-2013, 12:45
dales doooopy

Szanowny Panie! uważam powyższy komentarz za bardzo niestosowny, bo to mój samochód i za moje pieniądze.

Najpierw miałem kupić Focusa lub Golfa, potem nową Mazdę 6 ale żona chciała wyżej siedzieć i nie martwić się o krawężniki więc mając określony budżet mieliśmy do wyboru albo diesel 4x4 z prawie zerowym wyposażeniem lub 2x4 benzyna full, po analizie tego co przydatne stwierdziliśmy, że wybieramy tę drugą wersję i tyle.

Być może dla Pana B@rth nie liczy się kwestia finansowa i stać go na to co chce ale niestety mnie nie stać na wydanie 140 tys. tylko żeby mieć 4x4.

A na pytanie co mnie podkusiło jeszcze raz odpowiadam - ograniczony budżet.

Temat uważam za zamknięty.

RafałB
24-02-2013, 13:13
Jego stać bo on (z tego co wiem) nie płaci a firma...

Komentarz brzydki,ja bym już dawno dostał osta.... :(

Jak to jest szanowny Adminie?

Bez urazy Wszyskim... ;)

b@rth
24-02-2013, 14:35
Szanowny Panie! uważam powyższy komentarz za bardzo niestosowny, bo to mój samochód i za moje pieniądze.
...

Jakbys przeczytal poczatek to napisalem: bez obrazy...
To co pisze to tylko moje zdanie...
Odpowiedz wyjasnia wszelkie kryteria i o to mi chodzilo... jestem w stanie to zrozumiec.
Tylko po co ta spinka... Piszesz o tym pierwszy raz, wiec chyba wolno zapytac co bylo powodem.
Po to jest forum, aby dyskutowac...
Idac dalej tym co napisales 140 tys to lekka przesada...
Jezeli nie poczujesz sie urazony to moze powiesz co tam wpakowales i na ile to wycenili? No chyba ze to zbytnia ingerencja w prywatnosc...

Jego stać bo on (z tego co wiem) nie płaci a firma...

Komentarz brzydki,ja bym już dawno dostał osta.... :(

Jak to jest szanowny Adminie?

Bez urazy Wszyskim... ;)

A niby z jakiego powodu, co jest brzydkie?
Jeszcze raz powiem, takie jest moje zdanie...
A co do tego czy stac czy nie, to ma jakies znaczenie?
Bo to zabrzmialo jakby kogos bolalo ze ja moge, a on nie...

mayek
26-02-2013, 19:30
Szanowny Panie! uważam powyższy komentarz za bardzo niestosowny, bo .

Niezle pojechales z tymi manierami :D
Mnie waćpana decyzja również mocno zadziwiła ;)

Moze Bartek faktycznie przesadzil ale mnie tez zawsze dziwilo po co kupowac tego typu samochod z napedem na jedna os, a w zimie zostac stac na sliskim. Dla mnie to tak jak przyklejanie znaczka M3 do 316

ikea
26-02-2013, 19:53
mayek przecież napisałem dlaczego wybrałem 2x4, bo nie stać mnie na 4x4 z dobrym wyposażeniem, a brać samą Kugę 4x4 to bez sensu jak dla mnie.
Jeszcze raz napiszę, że najpierw mieliśmy kupić Focusa lub Golfa, potem nową Mazdę 6 ale padło na Kugę, bo żona zawsze chciała wyżej siedzieć i nie martwić się o krawężniki.
Zważywszy, że samochód będzie w 90 % wykorzystany do jazdy po mieście - dom, praca, sklep - to może być tak, że napęd 4x4 nigdy by nam się nie włączył, a wydawać dodatkowe cennikowe 15 tys. to dla mnie za dużo i tyle.

Może większość czytających ten dział Kugi to super bogacze i dla tego takie zdziwienie, że ktoś wybrał coś tańszego czyli 2x4 - no do ................. jak bym miał wystarczająco dużo kasy to też bym wziął 4x4 full wypas ale nie mam...

mayek
26-02-2013, 21:33
Juz napisalem co mysle o takim wyborze i sie powtarzac nie bede. Widac kazdy ma inne priorytety ja wolalbym zeby samochod jezdzil a pozniej stawialbym na wypas, ale ja jestem inny i jestem zboczony na punkcie samochodow

Zycze zadowolenia z samochodu

b@rth
26-02-2013, 22:52
mayek przecież napisałem dlaczego wybrałem 2x4, bo nie stać mnie na 4x4 z dobrym wyposażeniem, a brać samą Kugę 4x4 to bez sensu jak dla mnie.

Rozumiem ze strzeliles focha i na moje pytanie nie odpowiedziales.
Ale nadal nie wiemy co wybierales... jaka dostales oferte, jaka byla cena wyjsciowa.
Machnales kwota 140 tys. wzieta z kosmosu, ja powiem tylko tyle ze dostalem oferte, w ktorej mimo dobranych pakietow i opcji zszedlem ponizej ceny wyjsciowej przy wybranym silniku...

Zważywszy, że samochód będzie w 90 % wykorzystany do jazdy po mieście - dom, praca, sklep - to może być tak, że napęd 4x4 nigdy by nam się nie włączył, a wydawać dodatkowe cennikowe 15 tys. to dla mnie za dużo i tyle.

Jezeli wierzysz w to co piszesz to gratuluje... :shock: no i nie dziwi mnie wybor...

Może większość czytających ten dział Kugi to super bogacze i dla tego takie zdziwienie, że ktoś wybrał coś tańszego czyli 2x4 - no do ................. jak bym miał wystarczająco dużo kasy to też bym wziął 4x4 full wypas ale nie mam...

Teraz wiekszosc czytajacych powinna poczuc sie urazona...
Teraz ja uwazam ten komentarz za bardzo niestosowny...
Ludzie czy Wy macie jakies kompleksy?
Kto i gdzie powiedzial ze zarabia wiecej, ma lepiej lub jego stac a Ciebie nie...

ikea
27-02-2013, 08:56
Szanowny Panie B@rth po co mam pisać co dobrałem do tej "dupowatej Kugi 2x4"? żeby usłyszeć zaraz komentarz ale dałeś dupy biorąc dach panoramiczny ect.
Kłania się też umiejętność czytania ze zrozumieniem, przecież napisałem:
"Temat uważam za zamknięty." i chyba wyraźnie napisałem, że nie mam zamiaru odpisywać osobie która w ten sposób mnie potraktowała, pozostałych Pańskich "wypocin" w których osiągnął Pan szczyt swojej inteligencji nie będę komentował, bo trzeba by zmienić tytuł działu z Kuga na ..., a wątek o nowym modelu, nowinkach zmianach popłynie rynsztokiem.

Tommi30
27-02-2013, 09:16
Dorzuce moją opinie, przy wyborze Kugi kierowałem sie podobnie jak Ikea, czyli wolałem mieć full opcje i napęd 2x4 , a niekoniecznie napęd 4x4. Teraz po trzech latach użytkowania stwierdzam, że był to bardzo dobry wybór gdyż napęd 4x4 przydałby mi się może 3 lub 4 razy w roku. Drugą sprawą jest silnik, ja wybrałem 2,0 Tdci ale również po trzech latach stwierdzam że teraz bym wziął jakąś benzynkę :)

ikea
27-02-2013, 13:20
To co Tommi30 mówi to miód na moje serce, przy ograniczonym budżecie wolę wybrać lepsze wyposażenie niż okrojone 4x4, dodatkowo jak jeździ się tylko po mieście - dom - praca - sklep - to nie opłaca się kupować diesla, a przypomnę, że obecnie 4x4 z benzyną dostępny jest tylko z automatem więc też odpada. Więc żeby mieć 4x4 to trzeba kupić diesla, a tu poza ceną to mamy filtr cząstek stałych którego prawdopodobnie nie wypaliłbym w mieście ale to tylko takie moje przypuszczenie bo nigdy nie miałem tego ustrojstwa i obym nie miał.

Marcin-Prezes
27-02-2013, 13:53
Witam. Zastanawiam się właśnie nad zakupem nowej kugi i także przychylnie spogladam ku wersji 1.6 EB 150 KM z napedem 2x4 z uwagi na fakt, że nie będe jezdził tym samochodem po bezdrożach. Dorzycam do wersji titanium dodatki które chce mieć i cieszyc sie nowym samochodem.pozdrawiam tych z napedem 4x4 i tych 2x4:)

mayek
27-02-2013, 15:57
Szanowny Panie B@rth po co mam pisać co dobrałem do tej "dupowatej Kugi 2x4"? żeby usłyszeć zaraz komentarz ale dałeś dupy biorąc dach panoramiczny ect.
Kłania się też umiejętność czytania ze zrozumieniem, przecież napisałem:
"Temat uważam za zamknięty." i chyba wyraźnie napisałem, że nie mam zamiaru odpisywać osobie która w ten sposób mnie potraktowała, pozostałych Pańskich "wypocin" w których osiągnął Pan szczyt swojej inteligencji nie będę komentował, bo trzeba by zmienić tytuł działu z Kuga na ..., a wątek o nowym modelu, nowinkach zmianach popłynie rynsztokiem.

faktycznie widac ze jestes jakis zakompleksiony i jesli nie zmienisz podejscia to nie wroze Ci wielu znajomych na forum

ikea
27-02-2013, 17:07
I tu się z Tobą mayek zgadzam, bo Ja w przeciwieństwie do Ciebie nie mówię, że pada deszcz jak ktoś pluje. A co do kompleksów to mam odmienne zdanie ale to chyba Was czytaj Tych którzy gardzą tymi co wybrali 2x4 nie dziwi, czyż, nie?

TOMAS
27-02-2013, 20:35
Wrzucie już na luz, bo spinanie pośladków nic dobrego nie przynosi

Przecież warto wejść na FCP dla odpoczynku a nie spinki

mayek
27-02-2013, 20:42
Ja juz odpuscilem dialog z kolega :)

Marcin-Prezes
27-02-2013, 20:47
na szczeście Kuge oferuja 2x4 i 4x4 i każdy z Nas ma cos dla siebie:)

boncio
27-02-2013, 20:47
Dajcie sobie na luz. ikea sprawdź definicję słów gardzić i dziwić, to zauważysz różnice w tym co Ty odbierasz, a co piszą inni.
W kwestii ceny może być tak, że bazowo droższa wersja okaże się tańsza po rabatach, więc warto pytać, zwłaszcza u kilku dilerów.
Ja też bym miał teraz poważny dylemat jakbym wybierał Kugę, bo lubię benzynę, ale nie chciałbym zwykłego automatu :?, co innego PS.
Ja rozumiem tych co wybierają przednionapędówki, ale sam brałbym raczej 4x4.
edit: uprzedziliście mnie :)

Gostek_
02-03-2013, 13:19
Ja się tylko zastanawiam jak się ma 4x4 do jazdy w terenie. Przecież te samochody do tego się nie nadają. Wystarczy z przodu popatrzeć na nadkola, pierwsza dziura i wszystkie plastiki połamane... Poza tym to 4x4 jest automatyczne więc przy zwykłej jeździe się mocno przydaje. 2x4 bym tak w zakręt nie wszedł jak 4x4 co odczułem jadąc ostatnio służbowym passatem. Ja mam lepszy pomysł na zakup, pogadam z dealerem i znowu wezmę od nich firmówkę 2-letnią np. po kierowniku serwisu :) Przebieg powinien być ok. 30k i wersja też wypasiona a cena o niebo niższa.
I tak dla niektórych - jak biorę auto na kredyt/w leasing to przy takiej cenie te 10-15k zł już ogromnej różnicy nie robi.

b@rth
02-03-2013, 14:15
Ja się tylko zastanawiam jak się ma 4x4 do jazdy w terenie. Przecież te samochody do tego się nie nadają...
Swiete slowa... jak kolego zauwazyles, Kuga to nie jest auto terenowe i naped 4x4 nie sluzy do jazdy w terenie... Juz myslalem ze tylko ja tak mysle...
Bo jak inni "zauwazyli"... w miescie to (4x4) sie nie przydaje...
Oczywiscie w jezdzie na gorszej nawierzchni auto bez problemu sobie poradzi chocby przez wyzsze zawieszenie, szerokie kola i wlasnie 4x4, niemniej jednak to ma tylko pomagac w pewnych sytuacjach.
Wystarczy zobaczyc na zuzycie opon przod, tyl i od razu widac roznice.

Poza tym to 4x4 jest automatyczne więc przy zwykłej jeździe się mocno przydaje. 2x4 bym tak w zakręt nie wszedł jak 4x4 co odczułem jadąc ostatnio służbowym passatem...
Zgadzam sie z kolega po raz kolejny, w tym momencie auto zachowuje sie jak przyklejone... 8)

I tak dla niektórych - jak biorę auto na kredyt/w leasing to przy takiej cenie te 10-15k zł już ogromnej różnicy nie robi.
... nie kazdy ma tak zasobna swinke skarbonke ze kupuje za gotowke...:D
... jak dla mnie moglbys ja dostac nawet od cioci z hameryki... ;)
_______________________

Auto od miesiaca juz w sprzedazy (albo jakos tak) a jeszcze nie widzialem zadnego na trasie... ciekawe jak sie sprzedaje...
Poza tym slyszalem ze w cenniku sa male babole... sa opcje, ktorych w rzeczywistosci nie ma, spotkal sie ktos z tym?
Jak wyglada papier z zamowieniem do faktycznej realizacji zamowienia?

Jakoob
03-03-2013, 11:26
Byłem chwilę w salonie więc subiektywnie parę słów o nowej Kudze, choć nie miałem czasu na dłuższe oględziny, niemniej jakieś wnioski są :p

Stała czarna oraz coś w kolorze jakby szampańskim, w jedynce ten kolor nazywał się Chill. Zdecydowanie czarnuch moim faworytem :) Ładny przód, podobało mi się wkomponowanie ledów w przednie lampy, które zapalają się po otwarciu drzwi razem ze światełkami w lusterkach. Z tyłu natomiast uważam, że trochę popsuli. Jakoś mi nie przypadła do gustu ta nowa klapa, która nie jest podzielona na otwieranie szyby/całości, choć fakt że w oglądanym egzemplarzu była otwierana i zamykana elektrycznie, szkoda tylko że aku padł i ustrojstwo nie zadziałało. Nie za bardzo również tylne lampy, jakieś takie za ciężkie i toporne jak dla mnie, trochę mi to przypomina tył Outlandera. W środku - kierownica i zegary żywcem z Focusa III choć tutaj ok, nie przeszkadza mi to, podobnie jak ze sterowaniem klimatyzacji. Chyba mniej pojemy schowek między siedzeniami ale mam wrażenie że uchwyt na dwa kubki + popielniczka trochę rekompensują, także ogólnie wnętrze ok. Nic nie odpadało, nie odstawało itd. zatem chyba barth opisał może nie jednostkowy przypadek ale nie regułę. Nie jeździłem więc o tym wypowiadał się nie będę. Podsumowując gdyby nie ten tył to do niczego bym się nie przyczepił, choć prywatnie nie ukrywam, że preferuję auta raczej typu Focus/Mondeo, tzn. nie przepadam za wysoko położonym środkiem ciężkości, niemniej auto ma prawo się podobać i zdobywać nabywców.

Czarna miała być wydana w ten dzień co oglądałem więc jedna na pewno już jeździ :)

tomaszjan31
03-03-2013, 11:57
Czy w modelu II-gim jednostka 1,6 występowała wczesniej w jakimś innym samochodzie ? Jak ten wysilony silnik na tą mase pojazdu bedzie sie zachowywał po przebiegu 100000km

boncio
04-03-2013, 12:45
1,6 wystepuje w każdym modelu Forda oprócz Fiesty i Ka od ok 3 lat. Różne sa tylko moce, bo w Focusie i C-maxie ma 150KM lub 182KM, a w Mondeo i S-maxie 160KM. W Kudze marketingowo zostawili równo 150KM i 180KM :)
Nie znalazłem masy nowej Kugi, ale myślę, że nie będzie wiele większa niż 1, a ta jest prawie taka sama jak Mondeo, więc silnik da radę.
100000 to bez problemu przejedzie, pewnie i kolejne 100000 :)

tomaszjan31
07-03-2013, 23:58
[QUOTE=boncio;1968939]1,6 wystepuje w każdym modelu Fordaami

Z tą samą skrzynią biegow ? /przełożeniami/

boncio
08-03-2013, 15:58
W wersji 180KM napewno nie, bo Kuga ma automat. A w 150KM zdziwiłbym się mocno, gdyby była inna skrzynia.

misiekxyz
08-03-2013, 22:17
Siedziałem w nowej kudze - w porównaniu do pierwszej.....wymiata! Bardzo mi się podoba, wygodnie się siedzi, środek ładniejszy, platiki lepszej jakości i chyba dobrze jeździ.....;)

ikea
12-03-2013, 20:42
Odnośnie wcześniejszej dyskusji:

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news/czy-naped-na-wszystkie-kola-jest-potrzebny,1689065,324

b@rth
13-03-2013, 09:07
Odnośnie wcześniejszej dyskusji:

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news/czy-naped-na-wszystkie-kola-jest-potrzebny,1689065,324

Troche Cie nie rozumiem... najpierw strzelasz focha, zabierasz zabawki i uciekasz bez konstruktywnej odpowiedzi, a teraz wklejasz nic nie znaczacy artykul i ponownie podsycasz temat...
Zdecyduj sie albo chcesz polemizowac, ale wtedy zabierz sie za to powaznie, albo skoncz temat...
Z tego artykulu nie wynika nic...
Napisali o tym ze zalety 4x4 sa nie do podwazenia, ale na koncu i tak wybiera klient, wiec gdzie tu jakies sensowne wnioski?
Powtorze jeszcze raz, bo tego chyba nie chciales doczytac, nikt nie mowi ze auto 2x4 nie jezdzi, albo ze nim sie nie da jezdzic...
Moim zdaniem nadal wybor takiej opcji jest bezsensowny w tego typu aucie... chcesz mnie przekonac ze jest inaczej... dyskutuj, nie chcesz... nie podsycaj...
___________________________

Wracajac do tematu, czy ktos juz odbieral auto z otwierana klapa bagaznika z buta, a nie bral do tego Key free?
Wiem ze w cenniku taka opcja widnieje, ale wiem ze de facto nie ma takiej mozliwosci...

ikea
13-03-2013, 11:36
Troche Cie nie rozumiem... najpierw strzelasz focha, zabierasz zabawki i uciekasz bez konstruktywnej odpowiedzi
Po pierwsze to moderator wkroczył i przerwał ..., a po drugie już Ci pisałem, nie mam zamiaru Tobie opisywać konfiguracji samochodu żeby zaraz znowu od ciebie usłyszeć ..., po trzecie pisałem ci żebyś czytał tekst ze zrozumieniem, przecież napisałem dlaczego wybrałem 2x4 - mając ograniczone fundusze wolę lepsze wyposażenie niż goły 4x4 - i o czym mam z tobą dalej dyskutować, no chyba, że o grze little big planet

Tommi30
18-03-2013, 11:43
Właśnie wróciłem z salonu....no New Kuga jest super. Naprawde Ford wykonał dobrą pracę. Jedyny problem to jak sie teraz zamówi to odbiór najprawdopodobniej wrzesień !!! tyle mają zamówien w fabryce !!!! aha i już robią tylko zwykłe białe lakiery nie ma tego fajnego białego.

ikea
18-03-2013, 12:22
Jedyny problem to jak sie teraz zamówi to odbiór najprawdopodobniej wrzesień

A to dziwne, bo Ja zamówiłem około 20 lutego, miał być do odbioru pod koniec maja ale okazało się, że złożono go i wyjechał z fabryki na plac 15 marca !!! Sprzedawca był w szoku, że tak szybko go złożono. według mnie ta sytuacja raczej świadczy, że mają mało zamówień.

Jakoob
18-03-2013, 12:50
Sytuacja ta raczej świadczy, że zamówienie pasowało pod specyfikację egzemplarza, który był w produkcji i przez nikogo nie zamówiony, zatem dealer podpiął się pod to auto.

Tommi raczej z zapasem Ci powiedzieli, żeby nie było rozczarowania, myślę że realnie wyjdzie z 3-4 miesiące. Zawsze możesz szukać czegoś, co stoi na placu u dealera i jest od ręki.

boncio
18-03-2013, 14:04
Sęk w tym, że na placach nie ma żadnych poza modelami testowymi. I co ciekawe wszystkie w takim szaro-zielonkawym kolorze.
Mi też powiedzieli w salonie, że dopiero od kwietnia będą przyjmować zamówienia indywidualne, reszta to już zamówione przez dilerów.
Miałem okazję oglądać nowy model (już sprzedany, więc nie mogłem się bawić) w dziwnej specyfikacji, bo miał elektryczną klapę KeyFree, ale najtańsze radio.
I już wiem co mi nie pasuje z tyłem tego auta - kąt nachylenia szyby tylnej klapy. Jest zbyt pionowo. O wiele ładniej by wyglądało auto jakby szyba była bardziej pochylona. Nie byłoby wrażenia, że Kuga 2 jest wyrośnięta z tyłu, a bagaznik nie ucierpiałby wcale. Podwójna podłoga bagażnika też ok.
Środek to znam doskonale, bo jest identyczny jak ten co oglądam codziennie ;), czyli C-max. O dziwo włącznik swiateł nie jest z Focusa, tylko ten sam co Fiesta, C-max, Mondeo i S-max i to akurat moim zdaniem plus.
Fotele przednie trochę lepsze. Fajny system składania tylnej kanapy. Elektryczna klapa też ciekawy bajer, aczkolwiek cena za niego zbyt duża.
Reasumując, gdyby pojawiła się 1,5 roku temu to jeździłbym Kugą, a nie C-maxem, bo jednak środek jest duuużo ciekawszy :)

ikea
25-04-2013, 17:20
Jedyny problem to jak sie teraz zamówi to odbiór najprawdopodobniej wrzesień

Dziś przyszła moja Kuga i diler powiedział, że miałem szczęście, bo gdybym zamówił tydzień później to odbiór byłby dopiero w lutym 2014 !!! i z wielkim bólem musi powiadomić tych co zamówili po mnie, że bardzo ale to bardzo się opóźni odbiór o ile ktoś będzie czekał prawie rok.

Gostek_
25-04-2013, 19:18
Czegoś tu nie rozumiem, wprowadzają nowy model a potem trzeba czekać do końca roku. Konkurencja na rynku jest spora, w tym w autach 2-3 letnich. Fajna taktyka, gdyby chociaż ręcznie każdy egzemplarz składali...

b@rth
26-04-2013, 07:43
Czegoś tu nie rozumiem, wprowadzają nowy model a potem trzeba czekać do końca roku. Konkurencja na rynku jest spora, w tym w autach 2-3 letnich. Fajna taktyka, gdyby chociaż ręcznie każdy egzemplarz składali...

Ja tez tego nie kumam, gadalem ze sprzedawca, system przyjmuje im realizacje na wrzesien, ale realia sa na listopad, a nawet grudzien, a bylo to jakis tydzien temu...
Niestety jak dla mnie to dyskwalifikuje zakup tego modelu...
Nie wiem co sie ostatnio z Fordem dzieje, ale S-maxa nie ma szans zakupic ze wzgledu na Genk, Kuga - realizacja 9 miesiecy, mondeo nowego nadal nie ma i nie wiadomo kiedy bedzie... Tego toku rozumowania ja nie bardzo rozumie...
A wracajac do nowego modelu, mialem okazje kilka razy mijac sie z nowymi na drodze... i kurcze lepiej to auto podobalo mi sie w salonie... widzialem czarny model w salonie i jak dla mnie rewelacja, ale na drodze czarny wygladal tragicznie - ginie w "otoczeniu"...

Adax0
28-04-2013, 20:43
Witam wszystkich, byłem w sobotę z rodzinką w Salonie Forda by obejrzeć Focusa i Mondeo, ale jednak żonce wpadł w oko Kuga :) A ponieważ zadowolenie żonki jest sporo warte, więc przymierzyłem się i zacząłem poważniej do podchodzić do Kugi...

Jeżdżę już 11 lat Focusem I i ciekawy jestem czy ktoś z Was miał przesiadkę z Focusa I na Kugę I lub II, jakie wrażenia? Ponadto sprzedawca również sugerował, że cena będzie dobra z napędem ograniczonym i że 2x4 może mi wystarczyć, gdyż wysokie zawieszenie, duże koła już robią swoje. Trochę dziwne wydawało mi się, żeby kupować Kugę z napędem 2x4, ale nie da się ukryć, że tak proponują sprzedawcy, ponadto zaproponowano mi 1.6 EcoBoost -czy ten silnik w Kuga się sprawdza?

Gostek_
28-04-2013, 21:11
Dla mnie auto ma swoją wagę, a poza wagą ma też swój kształt co wpływa na opływowość i spalanie. Nie wierzę i nie uwierzę w te wyżyłowane silniki od 1.2 do 1.6, już bym wolał mieć 5 litrów bez żadnych turbin... Co do napędu pewnie wciskają co mają, ew. za co mają odpowiednią prowizję. Jak chcesz być zajebistym handlowcem to zatrudnij się w salonie samochodowym, tam tak wyszkolą, że nic Cię nie ruszy... Była tu niedawno dyskusja o 2x4 i 4x4 i różne opinie, moja jest taka - tylko 4x4, nawet do wyjazdów do marketu, "poszalejesz" na zakrętach czy łukach to docenisz. Focusem I jeździłem ale tu nie ma co porównywać niestety, na minus Kugi tylko tyle, że 900 km na baku nie zrobisz po autostradzie :)

Adax0
29-04-2013, 07:12
Dzięki Gostek_ za odzew. Czytałem tę dyskusję i dlatego napisałem, że sprzedawca jest w stanie wcisnąć wszystko byle sprzedać. Widzę, że masz Kugę I z 2.0 TDCI -generalnie zacząłem brać pod uwagę sprowadzenie takiej np. 3 letniej KUGi...
Czy "1" jest rzeczywiście dużo mniejsza w środku? Jak porównać wrażenie ze środka w porównaniu do Focusa? I co sądzisz o silnikach 2.0 TDCI, czy jest on z filtrem cząstek stałych, jakieś problemy? Pozdrawiam

Grzegorzm
29-04-2013, 22:00
Pytanie jak użytkujesz autko. Czy miasto czy trasy. Ja jestem takim przypadkiem co przesiadł się z focusa I na kugę I. I to są dwa różne samochody. Nie da się tego porównać zupełnie inna bajka. Ale co ciekawe kuga mimo że super samochodzik nie pozbawiła mnie radości jazdy focusem (1,8 tdci 100KM silnik rewelacyjny obecnie ponad 200kkm przebiegu i hula aż miło tylko olej i filtry) obecnie oba użytkuje. Kuga to przede wszystkim komfort jazdy 140km/h i jest cichutko mimo że dieselek. 500km i wysiadasz wypoczęty jakbyś pojechał pod miasto na działęczkę. jeśli chodzi o silniki to wyznaję zasadę jeździsz w mieście benzynka, szlajasz się po kraju dieselek.

Jakoob
30-04-2013, 14:17
Mam focusa I, czasem jeżdżę też Kugą I. Jest zdecydowanie ciaśniejsza z tyłu niż Focus, mam 180cm i jak mi przyjdzie usiąść z tyłu to się nie mieszczę, kolanami dotykam do przedniego fotela a nie jest do końca odsunięty. Kuga II z tego co wiem z tyłu jest obszerniejsza, choć akurat z tyłu jak oglądałam w pośpiechu nie usiadłem.

Gostek_
01-05-2013, 09:23
No właśnie ciężko porównać mi ilość miejsca z tyłu bo tam nie miałem przyjemności jeździć. II ponoć jest w środku większa ale tak dla rodziny 2+1 I spokojnie wystarczy. Jak ktoś chce mieć ogromne połacie miejsca to kupuje Mondeo :) 3-letnia Kuga jest bardzo dobrym pomysłem, mi udało się kupić ze świetnego źródła dlatego jakiś czas szukałem auta. Filtr na chwilę obecną nie przeszkadza, coś mi powypalali na ostatnim przeglądzie, jak się zapcha to go wytnę. Sądzę, że na plus jeśli już musi ten filtr być jest to, że to jest filtr suchy i bezobsługowy ze strony użytkownika. A silniki w Fordzie jak to w Fordzie, po prostu palą więcej niż te np. z grupy VW, ja nie wiem co bym musiał zrobić, żeby mieć spalanie między 6 a 7 litrów :)

Jakoob
01-05-2013, 12:14
Wszystkie diesle w Kugach to tak naprawdę hdi, które są w Peugeotach i Cytrynach. Jedyna różnica to w Fordzie jak zauważył przedmówca suchy DPF a w reszcie PSA jest mokry FAP.

kuba0005
09-05-2013, 20:53
nikt nie napisał jaką dali mu cenę.Zamówiłem w marcu i ma być w czerwcu lub lipcu. Wersja titanium plus pełne skóry podgrzewane radio sony,telingi, ciemne szyby, biksenony, czujnik parkowania, klapa otwierana nogą 4 na 4 2.0 tdci 163 km i kilka pierdól ,jakieś ledy w środku, alarm itd 122.000 zł.

RafałB
10-05-2013, 07:44
Dobra cena.To wyszło Ci tyle ile cennikowy goły Titek 140KM?

jankowalski973
10-05-2013, 17:02
100000 zł - Titanium fwd , przy czym ciekawostka bagażnik jest elektryczny ale nogą nie otworzysz o czym dowiedziałem się przy odbiorze - tylko z wolnym kluczykiem. Zamówiony w lutym odebrany w marcu :-)
Pisał ktoś wcześniej że tylko 4X4 - bzdura, chyba że mieszka w polach lub w lesie

kuga2013
10-05-2013, 17:47
Szybko odebrales, tez bym tak chcial ja zamowilem w lutym odbior mam na poczatek czerwca dopiero. Mam nadzieje ze nie bedzie poslizgu. Napisz jak sie uzytkuje i jaki komfort jazdy.

jankowalski973
10-05-2013, 18:04
miał być w kwietniu ale ponoć się "wstrzeliłem"
nie mam chwilowo czasu - praca- ale jutro postaram sie więcej opisać bo z fona ciężko mi pisanie wychodzi.

kasjopeja
10-05-2013, 18:44
zamówiłem w marcu, 163 titek, podobno jest na frachcie i ma być pod koniec maja, w sumie wyszedł ok. 113,900

RafałB
11-05-2013, 08:52
Rozumiem że te Titiki 163KM po 113kzł i 122kzł Kolegów są 4x4?
A to że klapa nogą tylko z "key-free" to chyba logiczne ;)

boncio
11-05-2013, 09:48
Wersje 163 są tylko 4x4.
Dla mnie i dla Ciebie logiczne, że klapa nogą tylko z key-free, ale chyba nie dla każdego jednak. Swoją drogą nie widzę problemu, żeby otwierać nogą, gdy centralny jest odblokowany.

jankowalski973
11-05-2013, 13:19
1.6 FWD Titanium, dodatkowo ksenony, asysten parkowania, elektryczny bagażnik (sprzedawca najwyraźniej logicznie nie myślał bo nic na ten temat nie wiedział).
Diesel mnie nie interesuje więc wybór padł na benzynę (rocznie 10-15 tys.km), poruszam się tylko po asfalcie więc wydatek prawie 20 tys. zł. dodatkowo uważam za zbędny. Wybrałem Kugę ze względu na właściwości jezdne, wysoką pozycję za kierownicą i duży prześwit. Samochód prowadzi się bardzo pewnie, delikatnie buja ale to chyba ze względu na wysoki środek ciężkości. We wnętrzu jest bardzo cicho przy spokojnej jeździe, przy wyższych obrotach silnik wydaje niski dźwięk co jest przyjemne dla ucha i prowokuje do gwałtownych przyspieszeń które są na dobrym poziomie nawet z kompletem pasażerów. Elastyczność również - dzięki sprężarce, nawet przy niewielkiej prędkości komputer proponuje wrzucenie szóstego biegu! Irytuje trochę automatyczne wyłączenie się silnika na postoju (np. na światłach, czasami wyłączam tę funkcję) ale się przyzwyczajam, Spalanie średnie według komputer a to 8.7l. (chwilowe podczas ostrego przyspieszenia do 42l.)

kuga2013
15-05-2013, 13:29
Witam. Wlasnie sie dowiedzialem ze moje zamowienie ktore mialo byc zrealizowane na poczatek czerwca bedzie dopiero na sierpien i to chyba na druga polowe. Tak wiec troche mi klapa opadla, w zwiazku z tym mozna wycofac zaliczke. Tyle dobrych wiadomosci na dzisiaj hihihi.

ikea
15-05-2013, 19:50
Wlasnie sie dowiedzialem ze moje zamowienie ktore mialo byc zrealizowane na poczatek czerwca bedzie dopiero na sierpien

Jak dziś byłem obejrzeć moją nową Kugę która stoi już w salonie ponownie słyszałem, że miałem duże szczęście odnośnie terminu odbioru, bo dla obecnie zamawiających ponoć termin odbioru jest wyznaczony na marzec 2014.
Więc może nie jest tak źle w Twoim przypadku ale z drugiej strony fajnie byłoby pojechać na wakacje nowym samochodem.

kuga2013
15-05-2013, 20:24
Ja umowe podpisywalem 12 marca, no nic nie ma co plakac powoli przeszukuje oferty innych marek. Szkoda tylko ze dealer nie pofatygowal sie i nie poinformowal o istniejacej sytuacji choc moim zdaniem powinien, gdybym sam nie dzwonil pewnie bym byl "milo" zaskoczony w czerwcu.Tak wiec zakonczy sie moja przygoda z fordem a szkoda bo jezdze mondeuszem od 6 lat i nie narzekam. Oby wszyscy inni ktorzy podpisali umowy mieli odbior swoich samochodow bez opoznien w obiecanym terminie. Pozdrawiam.

vpw
16-05-2013, 08:18
Ja umowe podpisywalem 12 marca, no nic nie ma co plakac powoli przeszukuje oferty innych marek. Szkoda tylko ze dealer nie pofatygowal sie i nie poinformowal o istniejacej sytuacji choc moim zdaniem powinien, gdybym sam nie dzwonil pewnie bym byl "milo" zaskoczony w czerwcu.Tak wiec zakonczy sie moja przygoda z fordem a szkoda bo jezdze mondeuszem od 6 lat i nie narzekam. Oby wszyscy inni ktorzy podpisali umowy mieli odbior swoich samochodow bez opoznien w obiecanym terminie. Pozdrawiam.

Śledzę forum brytyjskie forda kugi i muszę przyznać, że ford niestety daje ciała na całego. Ja dostałem maksymalny termin 16 tygodni na odbiór samochodu, co przypadało na początku lipca a teraz dowiedziałem się, że po wakacjach to najbliższy termin. I co jeszcze mniej przyjemne, diler śmieje się prosto w twarz, bo wie, że samochód sprzeda na pniu jeśli z niego zrezygnuje.

Dla mnie nie jest wytłumaczeniem, że jest popyt na samochody. W czasach systemów zarządzania produkcją informacja o dacie produkcji nie powinna być problemem z dokładnością do godzin a co dopiero miesięcy.

boncio
16-05-2013, 13:18
Widać Ford nie umie wyciągać wniosków nawet z własnych błędów...
Powtarza się dokładnie ten sam scenariusz co z C-maxem w 2011, gdzie ludzie czekali 9 miesięcy na auto.
Jednym słowem chore, zwłaszcza przy takiej konkurencji.

kuga2013
17-05-2013, 20:21
Witam. Dzieki za przyjecie mnie na forum ale coz, czas sie pozegnac. Nie bylo mi dane posiedziec tu zbyt dlugo hihihi. W zwiazku z tym, ze auta nie odbiore zgodnie z umowa wedlug terminu, dealer nie raczyl nawet poinformowac o sytuacji a opoznienie jest dosc znaczne zrezygnowalem z Forda i skorzystalem z bogatej oferty na rynku konkurencji. Zycze wszystkim forumowiczom oczekujacym na nowa Kuge aby odebrali swoje auta na czas i mogli sie nimi cieszyc.

slaweks
19-05-2013, 12:08
Witam,
Nie spotkałem sie jeszcze z takim lekceważeniem klintów. Ale widać, że sobie nic z tego nie robią, ponieważ jest nowy cennik i ceny wzrosły o 2k zł.

Marcin-Prezes
19-05-2013, 14:03
faktycznie cene podniesli, to ładnie a na samochód ciekawe ile sie czeka. Aż ciekaw jestem co dowiem sie w tym tyg u dealera.

b@rth
19-05-2013, 14:39
...W zwiazku z tym, ze auta nie odbiore zgodnie z umowa wedlug terminu, dealer nie raczyl nawet poinformowac o sytuacji a opoznienie jest dosc znaczne zrezygnowalem z Forda i skorzystalem z bogatej oferty na rynku konkurencji...

Pochwal sie co wybrales...
A zmiana marki nie oznacza ze musisz sie zegnac z forum... Nigdzie nie jest napisane ze posiadanie forda to wymog konieczny...
Sam bede zdecydowany do wyboru innego auta, min. ze wzgledu na termin...
Poza tym zobaczcie co na dzien dzisiejszy FORD proponuje w autach klasy wyzszej... Kuga - min 9 miesiecy, S-max - tego chyba sami nie wiedza, Mondeo - nowy model w przyszlym roku na wiosne - a za oceanem jezdzi juz od roku...
Nie wiem kto tam jest dyrektorem od marketingu... :027:

kasjopeja
19-05-2013, 16:06
Z każdym telefonem do dealera - słyszę status - na frachcie. I tak od przeszło 2 tygodni. Ciekaw jestem kiedy będzie??? Jeszcze usłyszałem, że mam szczęście bo podwyżka 2k mnie nie dotknie. A tak naprawdę miało być Mondeo już w marcu, tylko strajki w Genk i namówili mnie na zmianę na Kugę w marcu, ponieważ nie zapewnili Mondeusza. Faktycznie Ford pogrywa a przecież kryzys jest, szczególnie w branży moto.

Gostek_
19-05-2013, 23:26
Tylko nie kupuj najbrzydszego auta tej dekady czyli Toyoty RAV4. Miałem wątpliwą przyjemność widzieć to paskudztwo parę razy na drodze i dla mnie to rekord świata jak można auto z taką historią w taki sposób zepsuć...

jankowalski973
20-05-2013, 09:03
mnie też się nowa Rav-ka nie podoba ale to kwestia gustu a o ty,m się nie dyskutuje.
Co do cen nowego modelu to coś pogrywają, niedawno był upust 8tys. a teraz podwyżka?
a jeśli chodzi o zamówienie to wydaje mi się że warto poczekać na wymarzony samochód, fakt długo ale jest to nowy model i tak szybko się nie opatrzy, cierpliwości życzę.

b@rth
20-05-2013, 09:13
...
a jeśli chodzi o zamówienie to wydaje mi się że warto poczekać na wymarzony samochód, fakt długo ale jest to nowy model i tak szybko się nie opatrzy, cierpliwości życzę.

Wyobraz sobie ze dzisiaj chcesz kupic nowa Kuge, idziesz do salonu, wplacasz zaliczke... i juz w przyszlym roku w lutym dostaniesz swoje wymazone auto...
Masakra... wiesz co sie przez taki okres czasu moze wydarzyc?
Ja osobiscie w tym czasie nakrece w swoim jakies 60 tys. km... (ja wytrzymam, ale on chyba nie...)

kuga2013
21-05-2013, 12:21
Pochwal sie co wybrales...
A zmiana marki nie oznacza ze musisz sie zegnac z forum... Nigdzie nie jest napisane ze posiadanie forda to wymog konieczny...
Sam bede zdecydowany do wyboru innego auta, min. ze wzgledu na termin...
Poza tym zobaczcie co na dzien dzisiejszy FORD proponuje w autach klasy wyzszej... Kuga - min 9 miesiecy, S-max - tego chyba sami nie wiedza, Mondeo - nowy model w przyszlym roku na wiosne - a za oceanem jezdzi juz od roku...
Nie wiem kto tam jest dyrektorem od marketingu... :027:

Witam, skoro wiec nie zostalem ani ukamieniowany ani wypedzony to zostaje, dzieki hihihi. No coz zrezygnowalem definitywnie z Kugi z w/w wzgledow a wybralem CR-V Executive benzynke 2013. Chwalic sie nie ma co bo wybor aut jest duzy kazdy wiec dopasuje cos do siebie, pojezdzi sie (mam nadzieje, ze bez klopotow) a moze za dwa, trzy lata jak sie sytuacja wyklaruje z Kuga skusze sie jeszcze raz hihihi. Moze wtedy sie uda. Samochod do odbioru w przeciagu tygodnia, tak wiec nie ma zlego co by...... szkoda tylko tego zamieszania. Cena faktycznie na Kuge zostala podniesiona tylko tak jak wspominaliscie nie wiem jak to bedzie faktycznie z iloscia klijenteli zaliczka i odbior za miesiaaaace. Pozdrawiam. Dajcie znak kto odbierze autko zgodnie z podpisana umowa - mam nadzieje ze wszystkim sie uda.

Marcin-Prezes
21-05-2013, 14:46
dziś rozmawiałem z dealerem samochód zamówiony w marcu nie wiadomo kiedy wejdzie do produkcji, cały czas czekam- liczę ze na wakacje pojadę nowym autem :)

ikea
21-05-2013, 20:10
Ja zamówiłem w połowie lutego auto przyszło do salonu jakieś trzy tygodnie temu, a dziś odebrałem. Wychodzi na to, że miałem wyjątkowe szczęście.

Marcin-Prezes
21-05-2013, 23:47
Dzis dzwonilem do ford polska co jest im wiadome o opoznieniach z kugą. Ale nie umieli mi podac nic poza tym ze sa opoznienia w dostawach, ale ile to opoznienie bedzie wynosilo nikt nie wie, a dealer mnie powiadomi jak cos bedzie wiedzial.

Miraks
22-05-2013, 13:08
... No coz zrezygnowalem definitywnie z Kugi z w/w wzgledow a wybralem CR-V Executive benzynke 2013 ...


Gratuluję wyboru. Nowy model według dziennikarzy motoryzacyjnych chociaż z tego samego segmentu co Kuga, to może aspirować do klasy Premium.

vpw
22-05-2013, 14:58
dziś rozmawiałem z dealerem samochód zamówiony w marcu nie wiadomo kiedy wejdzie do produkcji, cały czas czekam- liczę ze na wakacje pojadę nowym autem :)

Heh. Na pewno na jakieś pojedziesz ale raczej nie na tegoroczne. Ja też zamówiłem w marcu i "oficjalna" wersja od sprzedawcy to wrzesień-październik przy wpisanej na umowie - lipiec. Ford Motor Company i Ford Polska stwierdzili, że nie mogą nic do tego dodać bo widzą w systemie tyle samo co sprzedawca. Skoro nie ma jeszcze VINu to znaczy, że nie jest zlecony do produkcji więc data jest nieznana. Oprócz słów przeprosin i prośby o oczekiwanie praktycznie nie ma od Pań i Panów z forda pomocy.

Ponieważ w tej chwili przy zamówieniu sprzedawcy proponują ostrożnie styczeń-luty przyszłego roku to muszę przyznać, że zaczyna to przypominać polowanie na dacie 4x4 gdzie można usłyszeć termin odbioru za 2 lata. Tylko, że dacia to samochód za 30k a nasze samochody kosztują trochę więcej. Jestem kompletnie rozczarowany fordem i tym, że po 10 tygodniach nie praktycznie nic. Pierwszy raz się spotykam z takim dziwnym podejściem do klienta w dobie "ponoć" kryzysu w branży samochodowej. Chyba trochę to wyjaśnia skąd ten kryzys.

RafałB
22-05-2013, 15:00
Też mnie to dziwi,ale...może to wynika z tego że Kuga II to auto globalne i robione w 1? fabryce na cały świat?

Pitek S.
22-05-2013, 20:13
ostatnio rozmawiałem z gościem w salonie i powiedział mi,że takie terminy to wynik większej liczby zamówień niż początkowo przewidywano, tylko z naszego kraju jest prawie 4 tysiące więcej od początkowych szacunków; jak tak dalej pójdzie, to o zmianie auta myślałem przed wakacjami w przyszłym roku ale chyba będę musiał się zdecydować już po tych:619:

RafałB
23-05-2013, 08:14
Nie ma co się dziwić że tak biorą...dobra cena vs wypas i wygląd. Za +- 100kzł mamy super fure...

piwkoo
27-05-2013, 16:41
Witam kolegów
Coś się ruszyło w temacie? ktoś odebrał swoje autko z zamówień marcowych ?

Marcin-Prezes
27-05-2013, 22:21
U mnie cisza, jutro będę u dealera.

kasjopeja
28-05-2013, 10:17
u mnie jedzie podobno z Poznania dom Wawy. Jak się uda będzie jutro do odbioru. wtedy napiszę coś więcej o wrażeniach.

piwkoo
28-05-2013, 11:58
super, dajcie znać. Ja niestety czekam i póki co cisza :(

Marcin-Prezes
28-05-2013, 23:18
dealer nic nie wie- nie ma żadnych wiadomości od importera. Wystosowałem pismo do forda polska z prosba o zajecie oficjalnego stanowiska w kwestii terminu odbioru samochodu.

piwkoo
29-05-2013, 08:39
Z Ford Polska otrzymałem taką informację:
Uprzejmie dziękujemy za skontaktowanie się z Centrum Kontaktu z Klientami Ford Polska Sp. z o.o. W odpowiedzi na Pana zapytanie potwierdzamy, że są opóźnienia w produkcji Forda Kugi. Nie mamy jednak na chwilę obecną informacji z fabryki, jaki jest przewidziany okres oczekiwania na wyprodukowanie samochodów. Bardzo przepraszamy za niedogodności związane z zaistniałą sytuacją. Jak tylko będziemy mieć jakiekolwiek informacje na ten temat, poinformujemy o tym dealerów.

kuga2013
29-05-2013, 10:12
Przykro, ze nawet centrala nie raczy sie zaglebic w temat i dowiedziec cos konkretnego na temat dostawy aut. Jakby nie bylo sa to samochody za dosc ladne pieniadze, za ktore to mozna znalezc wiele opcji na rynku samochodowym z odbiorem prawie natychmiastowym, wiec mogliby chociaz okazac troszke szacunku dla klijentow. Moze zapytajcie jak wyglada sprawa gdybyscie chcieli zrezygnowac z zamowienia skoro firma sie nie wywiazala z umowy? Moze zaproponuja jakies ekstra znizki? Pozdrawiam.

Marcin-Prezes
29-05-2013, 13:26
witam. dziś dostałem info od ford polska. Przyznają że samochody maja opóźnienia ponieważ fabryka się nie wyrabia, jednak nie dopatrują się tu swej winy, argumentują że robią co mogą ale mało mogą. samochody zamówione w marcu będą dopiero po wakacjach najszybciej. Na moje pytanie kto poniesie konsekwencje jeśli nie dotrzymają terminu powiedziano mi że dealer będzie prowadził rozmowy z klientem i po stanowisku klienta centrala będzie się zastanawiała nad problemem ewentualnie. Mnie powiedziano przy podpisywaniu umowy że auto będzie na lipiec i tak też plany były robione. Jeśli auta nie będzie nie będę odpuszczał na pewno rekompensaty, za duże są to pieniążki.

vpw
29-05-2013, 14:54
witam. dziś dostałem info od ford polska. Przyznają że samochody maja opóźnienia ponieważ fabryka się nie wyrabia, jednak nie dopatrują się tu swej winy, argumentują że robią co mogą ale mało mogą. samochody zamówione w marcu będą dopiero po wakacjach najszybciej. Na moje pytanie kto poniesie konsekwencje jeśli nie dotrzymają terminu powiedziano mi że dealer będzie prowadził rozmowy z klientem i po stanowisku klienta centrala będzie się zastanawiała nad problemem ewentualnie. Mnie powiedziano przy podpisywaniu umowy że auto będzie na lipiec i tak też plany były robione. Jeśli auta nie będzie nie będę odpuszczał na pewno rekompensaty, za duże są to pieniążki.

Mam podobne informacje. Dowiedziałem się iż do lipca nie mam co liczyć na podanie daty produkcji, ponieważ do tego czasu fabryka nie zamierza wpisać mojego samochodu do planu produkcji. Jednocześnie diler twierdzi, że dostawa na październik wydaje się optymistyczna.

slaweks
29-05-2013, 19:09
Ja też byłem u dealra i dowiedziałem się, podobno Ford Polska wyrwał na polski rynek 200szt i to ma przespieszyć dostawę zamówionych w marcu samochodów.
Jednoczśnie powiedziano mi, że jeśli moja Kuga nie wejdzie do produkcji do końca lipca to przez cały sierpień produkcja jest wstrzymana z powodu przeglądu linni produkcyjnej. A więc jeśli auto wyprodukją we wrześniu to odbiór będzie pod koniec października. Pewnie stąd ten październik.
Może warto by się skrzyknąć i naciskać w grupie. Wiadomo przecież jak trakują jedną osobę a jak zorganizowaną grupę.

kasjopeja
29-05-2013, 20:54
jest. właśnie przyjechałem 2 godziny temu. zmieniałem zakres zamówienia przeszło miesiąc czasu temu (+ksenony) i sprzedawca natrafił na taką nie przydzieloną z produkcji na 29 kwietnia. Różniła się jeszcze 3 drobiazgami za 900 zł. Na razie ciężko coś powiedzieć bo jestem oszołomiony z lekka. miałem mondka 140 km ale ten 163 km lepiej ciągnie mimo tego że Kuga cięższa. fajnie się prowadzi. Napiszę więcej jak sie ogarnę.

piwkoo
29-05-2013, 22:19
Gratki autka :) nie mogę doczekać się swojego, ale jak tak dalej pójdzie coś czuję, że zrezygnuję :(

Marcin-Prezes
29-05-2013, 22:40
Ja też byłem u dealra i dowiedziałem się, podobno Ford Polska wyrwał na polski rynek 200szt i to ma przespieszyć dostawę zamówionych w marcu samochodów.
Jednoczśnie powiedziano mi, że jeśli moja Kuga nie wejdzie do produkcji do końca lipca to przez cały sierpień produkcja jest wstrzymana z powodu przeglądu linni produkcyjnej. A więc jeśli auto wyprodukją we wrześniu to odbiór będzie pod koniec października. Pewnie stąd ten październik.
Może warto by się skrzyknąć i naciskać w grupie. Wiadomo przecież jak trakują jedną osobę a jak zorganizowaną grupę.

mozna pomyslec o zorganizowanym nacisku. Pazdziernik to jakaś porażka.

vpw
30-05-2013, 13:01
mozna pomyslec o zorganizowanym nacisku. Pazdziernik to jakaś porażka.

Probowałem napisać do panów prowadzących motodziennik w tok fm, bo oni czasami umieją wbić nieźle szpilę importerowi, ale mnie na razie olali. Zresztą nie umieją nawet swoich audycji na czas wrzucić na podcast więc trochę mała szansa, że się ogarną.

Niezłe wyniki mają koledzy z kugaownersclub.co.uk. Udało im się dotrzeć do CEO forda i jakoś nagle zaczęli dostawać samochody w trybie 2-3 tygodniowym z tych zamówionych w marcu i kwietniu. Muszę przyzać, że moje kontakty z Fordem US były super do czasu dopóki nie dowiedzieli się, że jestem z PL. Wtedy stwierdzili, że to już kwestia lokalnego przedstawiciela i załączyli wyrazy szacunku. Bardzo chętnie bym przytarł nosa Fordowi, bo mają nas głeboko w poważaniu.

Marcin-Prezes
30-05-2013, 14:17
Może nasze pieniążki sa jakies inne niz naszych kolegów z UK lub US :) jednego tylko nie rozumiem co ma na celu takia polityka. Nie kazdy będzie mógł czekać i czekać. Na moje poprzednie autko czekałem pare miesięcy ale nie chciałbym ponownie tego przerabiać. Jeśli jest nas tu paru z zamówieniami z marca to może ujawnijmy się niech każdy z osobna wysle email do ford polska z zapytaniem o termin odbioru. jak zobaczą że klienci sie masowo interesuja może zaświeci im sie jakas lampka. Lepiej cos robić niz stac z boku i czekać biernie. Co Wy na to Panowie (i Panie jesli są:))?

Offasfalt
30-05-2013, 16:12
Witam,
Mimo problemów z odbiorem zamówionych aut, rozważam zakup nowej Kugi.
Jako, że głównym jej konkurentem jest w moim prywatnym, przedzakupowym rankingu VW Tiguan, chętnie dowiedziałbym się od Was-praktyków, który napęd 4x4 jest lepszy? Czy Haldex, który z tego co wiem, jest w VW Tiguanie i był również w Kudze I, czy może nowy, fordowski Intelligent AWD, który jest w Kudze II? Niestety, w necie na temat nowego napędu znalazłem tylko materiały reklamowe Forda i ich "przedruki". Mam też za sobą krótką jazdę testową Tiguanem i Kugą II, w lekkim terenie. Było nieźle jednym i drugim autem, ale cóż można powiedzieć po przejechaniu jedynie dwóch piaszczystych górek?;)
Może ktoś z P.T. Forumowiczów miał okazję jeździć poza asfaltem Kugą I i Kugą II, ma porównanie i jakieś obserwacje na temat ew. wyższości któregoś z napędów? Z góry dziękuję za wszelkie spostrzeżenia.
Pozdrawiam.

b@rth
30-05-2013, 19:55
...
Może ktoś z P.T. Forumowiczów miał okazję jeździć poza asfaltem Kugą I i Kugą II, ma porównanie i jakieś obserwacje na temat ew. wyższości któregoś z napędów? Z góry dziękuję za wszelkie spostrzeżenia.
Pozdrawiam.

Mysle ze nikt Ci nie odpowie...
Z tego wzgledu iz tego zalaczania napedu w I sie nie czuje, a II jezdzi tak samo...
Trzeba by bylo pokonac spora ilosc km, w roznych warunkach aby znalezc jakies roznice... takie jest moje zdanie...
Ja bylem pozytywnie zaskoczony jak II sprawowala sie na sniegu, a byla na letnich oponach...
A co do I to ja mialem jedynie jeden przypadek... ale to auto osiadlo na piasku ze wzgledu na mase... poza tym zdrowy rozsadek w doborze trasy i nigdy sie nie poddala, a zawsze pozytywnie zaskakuje...

Offasfalt
31-05-2013, 22:06
Właśnie testuje Kugę II. Ustawiłem sobie na wyświetlaczu kompa ten wskaźnik chwilowego podziału momentu na obie osie i cóż widać? Trochę gazu, nawet na suchym asfalcie i od razu sporo momentu idzie na tył. Przednie koła na pewno się nie śliznęły. Gdyby natoniast nie było sucho, tylko mokro, to być może też by się nie zdążyły śliznąć, bo nie musiałyby ciągnąć całego auta - tył od razu pomaga. Czyli, Intelligent AWD zapobiega poślizgowi przednich kół, a nie reaguje na ten poślizg, jak Haldex. Czyli, jest lepszy. Dobrze kombinuję? 8)
A tak w ogóle, jeżdzi się super. Poza asfaltem też.:D.

Jakoob
01-06-2013, 11:49
Auta o których mówisz to jak sam wiesz są SUVy a nie terenówki. Moim zdaniem oba po zjeździe z asfaltu na jakieś nieutwardzone drogi i w zimie spiszą się podobnie a jazda 4x4 w trudnych warunkach jest odczuwalnie na plus względem ośki, choć prowadziłem tylko Kugę I. Jak chcesz w ciężki teren to SUV się z definicji nie nadaje, wtedy szukaj np. Toyoty Land Cruiser, Mitsubishi Pajero itd :)

Zielnik
02-06-2013, 23:01
W końcu znalazłem chwilę aby zobaczyć nową Kugę i ... totalne rozczarowanie!!
Jak można tak zepsuć taką fajną brykę??? W każdym razie dużo z tego co podobało mi się w nowej wersji zostało skopane! np.
- wygląd zewnętrzny pozbawiony ikry jaką miała poprzedniczka - beznadzieja!
- brak dzielonej klapy bagażnika (bardzo przydatne w ciasnych garażach, parkingach, albo gdy chcemy wyjąć coś z zapchanego bagażnika)
- mały wyświetlacz nawigacji
- brak ekranu dotykowego (sterowanie przyciskami nawigacją to jakaś masakra)
- sterowanie radiem i telefonem przeniesione na kierownicę (dużo mniej wygodne i za dużo już tego wszystkiego na kółku)
- brak schowków pod siedzeniami tylnymi, schowków w podłodze pod przednimi (idealne np. na schowanie CB z zewnętrznym panelem), schowka tylnego w podłokietniku przednim i schowka w podłokietniku tylnym,
- brak oświetleń nad kierowcą i pasażerem (są tylko w lusterkach)

Poza tym dawno nie widziałem takiego chaosu na desce rozdzielczej i takich niskiej jakości plastików - poczułem się jak na odpuście. I jak można zrobić taki mikroskopijny, tandetny przycisk świateł awaryjnych!
Fakt że jest więcej miejsca, dodali też parę nikomu nie przydatnych bajerów jak z tą automatycznie podnoszoną klapą, ale w zamian tyle zepsuli. Nic dziwnego że coś takiego katalogowo kosztuje mniej niż Kuga I.

Moim autkiem jeżdżę ponad 4 lata i nigdy nie przestałem się tym autkiem zachwycać. Powoli dojrzewam jednak do zmiany na coś nowego, ale z pewnością nie na Kugę II i trzeba będzie niestety rozejrzeć się po konkurencji...

ikea
04-06-2013, 10:46
Jeśli chodzi o wady nowej Kugi to mi osobiście przeszkadza srebrne obramowanie oraz pokrętło wylotu powietrza na desce rozdzielczej które odbija się w szybie i pierwsze co widzę patrząc w lusterko boczne to, to świecące srebro. Nie mam też przekonania czy dobrze działa City Stop, na początku skrzypiał też resor podczas wjeżdżania na próg ale serwis czymś posmarował i jest OK. Poza tymi sprawami auto spełnia moje oczekiwania.

boncio
04-06-2013, 14:54
Jeśli chodzi o wady nowej Kugi to mi osobiście przeszkadza srebrne obramowanie oraz pokrętło wylotu powietrza na desce rozdzielczej które odbija się w szybie i pierwsze co widzę patrząc w lusterko boczne to, to świecące srebro.

U mnie w C-maxie jest tak samo. Zgadzam się, że czasem widać te obramowania, ale zdecydowanie ładniej wyglądają niż bez tego.
A odnośnie wczesniejszego wpisu, to mnie też na początku Kuga 2 nie przypadła do gustu z zewnatrz, za to środek nowa ma ładniejszy. Zgadzam się w kwestii wielkości ekranu i obsługi nawigacji, że jest to jednak krok wstecz.

Lep
04-06-2013, 18:17
Witam wszystkich:)
Jestem tu po raz pierwszy a to z okazji zakupu nowego Forda Kuga. Będzie u mnie w ciągu 2 tygodni i już się nie mogę doczekać:D
Uważam że jest to najlepsza opcja z tej półki cenowej i nie mogę się zgodzić że ją zepsuli. Wręcz przeciwnie, Kuga powiększyła się i wydoroślała. Nie chcę nikogo urazić ale poprzedni model wydawał mi się trochę kobiecy nowy natomiast nabrał charakteru ale to kwestia gustu.
Żałuję tylko że nie ma blokowania napędu na wszystkie koła (chociaż przy niskich prędkościach), no ale cóż nie można mieć wszystkiego.

W każdym razie witam wszystkich:)

Marcin-Prezes
05-06-2013, 20:09
Jakieś wieści Panowie o terminach odbiorów samochodów?

Lep
05-06-2013, 20:28
Wczoraj rozmawiałem z Panią z salonu w Krakowie i powiedziała że gdybym teraz zamówił to mogą dać gwarancję że będzie w Lutym 2014. Śmiech na sali. Dowiedziałem się jeszcze że może się wszystko zmienić bo są plany otwarcia dodatkowej linii produkcyjnej na przełomie lipiec/sierpień.
Warto jednak pytać na bieżąco ja trafiłem na model który już przyjechał do Polski i klient go nie odebrał. Nie miał co prawda felg 18" alarmu i lepszego radia które chciałem ale trudno. Za to będzie za niecałe 2 tygodnie w kraju.
Pozdrawiam

piwkoo
05-06-2013, 21:15
Mi powiedzieli coś takiego, że na bank samochody z zamówienia marcowego/kwietniowego będą do odbioru koniec sierpnia początek września.
Chciałem już zrezygnować, ale twierdzą, że na pewno samochód przyjedzie więc jeszcze się wstrzymuję. Jak będzie to się okażę, ja im nie wierzę, ale póki co mam czym jeździć więc aż tak mi się nie pali więc mogę poczekać.

Marcin-Prezes
06-06-2013, 11:58
to bardzo ładnie, ja też zastanawiam się nad ewentualną rezygnacją. Czekam do lipca jak miał być samochód. Wrzesień to lekka przesada, chyba żę będą poczuwali się do obowiązku i zrekompensują mi to jakimiś dodatkami.

ikea
06-06-2013, 12:15
chyba żę będą poczuwali się do obowiązku i zrekompensują mi to jakimiś dodatkami

Jeśli mogę coś zasugerować to najlepiej zrobić takie ustalania na piśmie, o ile jest to możliwe np. jeśli przyjdzie po terminie 1 miesiąc to dostanę to, a to, bo potem jak znam życie to powiedzą, że mają chętnych w kolejce albo, że mówili o możliwości zakupu, a nie dostania gratis itp.

piwkoo
06-06-2013, 15:45
Jak samochód nie przyjdzie w terminie to muszą oddać podwójny zadatek :)

Marcin-Prezes
06-06-2013, 21:35
tak akurat to że wszystko na pismie to wiem z własnego doświadczenia. Zobaczymy jak inni forumowicze będą dawać sygnały co z ich samochodami

piwkoo
07-06-2013, 22:17
Pytanie dla posiadających już autko, jakie jest faktycznie spalanie nowe Kugi ?

ikea
08-06-2013, 06:47
Benzyna 1.6 FWD, 100 % miasto, na liczniku 470 km, włączony Start-Stop, klimatyzacja wyłączona, przeważnie 1 osoba w aucie, jazda spokojna i delikatna, wszystkie koniczynki zielone - 9,8 - 10,0

jankowalski973
08-06-2013, 06:58
1.6 150ps - poniżej 9 l.

ikea
08-06-2013, 07:15
1.6 150ps - poniżej 9 l.

W mieście?

jankowalski973
08-06-2013, 07:28
przeważnie, ale staram się przewidywać i hamować silnikiem (spalanie 0l.), uznaję Eco driving

Bump: ikea a jak z wrażeniami z jazdy? zadowolony?

RafałB
08-06-2013, 09:20
Włączcie klime i nie żałujcie autka to będzie 10-12 na bank po mieście....nie mało jak na 150KM....no ale to benza...

jankowalski973
08-06-2013, 09:59
Włączcie klime i nie żałujcie autka to będzie 10-12 na bank po mieście....nie mało jak na 150KM....no ale to benza...

klimy nigdy nie wyłączam, zawalidrogą na pewno nie jestem, a o eco-jezdzie poczytaj

RafałB
08-06-2013, 10:07
eko-jazde znam i też stosuje: nigdy na luzie, zawsze na biegu dojeżdżam itp....co by nie pisać Kuga II z motorem 2.0 TDCi spali ZAWSZE mniej...

jankowalski973
08-06-2013, 11:05
eko-jazde znam i też stosuje: nigdy na luzie, zawsze na biegu dojeżdżam itp....co by nie pisać Kuga II z motorem 2.0 TDCi spali ZAWSZE mniej...

masz rację tyle że to już raczej wybór - benzyna czy diesel

piwkoo
08-06-2013, 11:47
No właśnie, czyli swoje musi wypić, a te dane producenta to pic na wodę :)

A jak się sprawuje 2.0TDCi 140KM ?

RafałB
08-06-2013, 12:16
2.0 TDCi w S-maxie? Bezproblemowo....jak montują go od 2006r do teraz to coś w tym musi być ;)
Przebiegi 300kkm to nic dla niego...

kasjopeja
08-06-2013, 12:54
2.0 163 km, po mieście 435 kilometrów przejechane wg kompa 7,6 klima cały czas włączona, i też w miarę na eco

ikea
08-06-2013, 13:08
jak z wrażeniami z jazdy? zadowolony?

Bardzo pozytywnie jestem zaskoczony, bo bałem się, że przy tej masie będzie "mułowaty", dobrze przyśpiesza, jest żwawa, dynamiczna. Na razie jestem na etapie przystosowania się do wysokiego auta, bo jeździłem do tej pory przy ziemi.
Bardzo mi się podoba układ Start-Stop który działa rewelacyjnie, BLIS też jest OK szkoda tylko, że nie ma też sygnalizacji dźwiękowej, utrzymanie na pasie może być, znaki dobrze rozpoznaje, co prawda ma problem jak znak jest zaraz po skręcie. City Stop działa - sprawdziłem na kamizelce odblaskowej ale nie ufam temu systemowi. Bardzo podoba mi się automatycznie otwierana klapa ale najbardziej cieszę się z systemu KeyFree który działa rewelacyjnie. Jeśli chodzi o minusy to jak już pisałem, przeszkadza mi to srebrne obramowanie na kokpicie oraz fatalnie napisana instrukcja.

jankowalski973
09-06-2013, 11:14
tak tak, otwieranie elektryczne klapy świetna sprawa - nie muszę wysiadać żeby dzieciakom wyciągać plecaki pod szkołą, natomiast żona zachwyca się auto-parkowaniem (wreszcie samochód stoi tak jak powinien :-) ).

Gostek_
10-06-2013, 06:49
U mnie w mieście poniżej 10 to wręcz niemożliwe, eko jak eko, do świateł na biegu i czasem nie czekam do końca z redukowaniem ale wtedy się wciskają od razu... Zacząłem też sprawdzać paliwo z różnych stacji, bo komputer swoje a jakość paliwa swoje...

Marcin-Prezes
10-06-2013, 14:51
czyżby zatem kuga z benzyna 1.6 z manualna skrzynia jadła powyżej 10 w mieście? hmmm ciekawe jak na trasie czy zejdzie do 8? To się troszkę producent mija z prawda w takim układzie z tym spalaniem w mieście i to jak piszecie przy spokojnej jeździe

RafałB
10-06-2013, 15:29
To się troszkę producent mija z prawda .....

Nie po raz 1szy, nie ostatni :)

jankowalski973
10-06-2013, 15:37
każdy producent podaje zaniżone wartości bo to walka o klienta, dodatkowo porównujemy różne auta, 1.6 150ps jest najlżejszy, ma napęd tylko na przód, poza tym różnie je eksploatujemy, ostatnio jezdziłem więcej po trasie i wg wskazań 8,7l.

karole
11-06-2013, 08:29
czyżby zatem kuga z benzyna 1.6 z manualna skrzynia jadła powyżej 10 w mieście? hmmm ciekawe jak na trasie czy zejdzie do 8? To się troszkę producent mija z prawda w takim układzie z tym spalaniem w mieście i to jak piszecie przy spokojnej jeździe

każdy producent podaje zaniżone wartości bo to walka o klienta, dodatkowo porównujemy różne auta, 1.6 150ps jest najlżejszy, ma napęd tylko na przód, poza tym różnie je eksploatujemy, ostatnio jezdziłem więcej po trasie i wg wskazań 8,7l.

Jak na razie Kuga (1,6 benz. 150KM) na dotarciu, 240km tylko po mieście, trasy 5-8km, wg wskazań średnie 8,7l.

Marcin-Prezes
11-06-2013, 13:36
Jak na razie Kuga (1,6 benz. 150KM) na dotarciu, 240km tylko po mieście, trasy 5-8km, wg wskazań średnie 8,7l.

to nie taki dramat, pytane o ile oszukuje komputer i czy cos oszukuje? Ale spalanie 9l w miescie to nie tak żle. Widac jednemu pali więcej a Panu mniej.

jankowalski973
11-06-2013, 13:47
dzisiaj sprawdziłem - wg. obliczeń wychodzi 0,3l. więcej, czyli nie jest tak zle

boncio
11-06-2013, 14:40
Jak chcecie, żeby komputer pokazywał spalanie zgodne z tym wyliczonym, to przeczytajcie ten temat. Pisałem go w dziale C-max, ale zapewne dotyczy też nowej Kugi.
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=173923

jankowalski973
11-06-2013, 15:06
nie popadajmy w paranoję, kupując kugę nie zwracałem uwagi na spalanie, myślałem że co najmniej 10l. spali, cieszę się że jest mniej (zobaczymy jak będzie zimą?), co do ustawień średniego spalania dzięki za info trzeba będzie się pobawić tymi ustawieniami

Marcin-Prezes
12-06-2013, 21:31
wrzesien realny termin odbiorow aut z marca i kwietna

piwkoo
12-06-2013, 22:30
mój miał być w czerwcu, takie dostałem zapewnienia, a tu widzę, że wrzesień jak nic :/

vpw
13-06-2013, 16:19
No niestety Ford Polska CRC twierdzi, że w lipcu będą planowali produkcję dla PL a we wrześniu najprawdopodobniej produkcja się rozpocznie. Realny termin odbioru to październik. Tragedia. Zamówiłem samochód 5 marca. To jest nawet nie granda ale lekceważenie klienta. Na pytanie jaką propozycję mają dla mnie: może Pan odstąpić od umowy: dziękujemy.

Marcin-Prezes
13-06-2013, 21:46
pazdziernik nie!!! jak tak mozna, to chyba zart. jak w pazdzierniku to nie oplaca sie bo rocznik straci na wartosci za 3 miesiace

piwkoo
13-06-2013, 22:38
Otóż to, dlatego jak mi powiedzą październik...ba...nawet koniec września to rezygnuje bo to nie ma sensu, chyba że dadzą od razu upust cenowy. Nie po to zamawiałem auto na początku roku, żeby po jego odebraniu od razu stracić :)

Pitek S.
14-06-2013, 03:53
a podobno jest kryzys w branży motoryzacyjnej, nic już z tego nie rozumię:?:

drinks
14-06-2013, 07:36
Witajcie, czytam wasze wpisy ze zdziwieniem, sam zamawiałem Kuge w lutym, odebrałem pod koniec maja, jeśli w tej chwili mają takie terminy to sam bym sie mocno zastanowił, czy nie wybrac czegoś innego....

Marcin-Prezes
18-06-2013, 11:41
Ma ktos z czekajacych jakies informacje o terminach odbiorow od swoich dealerow badz z forda?

piwkoo
18-06-2013, 20:05
u mnie cisza

vpw
19-06-2013, 10:49
Ma ktos z czekajacych jakies informacje o terminach odbiorow od swoich dealerow badz z forda?

Ja mam informację od Ford Polska, że samochody dla Polski będą planowane do produkcji w lipcu, więc wtedy powinny pojawić się VINy i możliwość śledzenia w ETISie. Niestety ale to jest nieporozumienie. Ponadto słuszną uwagą jest fakt, że samochody z Października tracą na wartości bo w ciągu kilku tygodni są już rocznymi autami.

jankowalski973
19-06-2013, 11:02
dziwnie się tłumaczą, czyli co jakiś czas produkcja jest przeznaczona na dany kraj? lipiec-PL, sierpień-DE...itd, myślałem że liczy się kolejność zgłoszeń w tym ich systemie.

Marcin-Prezes
19-06-2013, 15:02
wystosowałem pismo do Forda z prosba o wyjąsnienia i podanie konkretnej daty. pażdziernikowa data odbioru wogole nie wchodzi w gre (chyba że upust za rocznik cofnięty zostanie przyznany).A sprawę należy poruszyć w takim przypadku na szerszym gremium motoryzacyjnym. Ciekawe co by się działo jakby zmienić silnik czy wtedy w terminach pozostaje auto jeśli nie został nadany nr Vin? czy termin liczy się od nowa?