Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2014-2019] Czy ktoś już posiada nowy model ??? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=204885)

mihau134 15-07-2019 21:25

Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???
 
No wiec tak czas na nowość auto transit 2.0 ecoblue 130 km l3h2 - dwa lata użytkowania zrobione rzeczy na gwarancji : simering na wale od strony koła pasowego + wymiana masy uszczelniającej na misce olejowej , dmuchawa wiatraka zaczeka piszczeć po zimie i teraz 122000 km i dwa przeguby wewnętrzne wymienione . Objawy : przy przyspieszeniu wibracje na samochodzie i kierownicy . A muszę napisać ze silnik po tym przebiegu głównie autostrada ~ 140 km/h bierze 10 l na 100 km ze stała masa . Tzn wazy on ze wszystkim ~ 2,9 t . Czy ma ktoś może wersje 170 km ? Opłaca się przestawiać mapę ze 130 na 170 km ?

PRIMANUS 11-10-2019 17:46

Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???
 
Transit 2.0 Ecoblue 170 km l4h3 (najdłuższy, najwyższy) napęd tył - trzy lata użytkowania:
1) przy 7.000 km zawołał o wymianę oleju - na gwarancji przeprogramowali sterowanie silnikiem
2) przy 30.000 km - na gwarancji wymienione uszczelnienie wału korbowego od strony koła pasowego napędu osprzętu
3) aktualnie jest nowa akcja serwisowa w ASO: kolejne przeprogramowanie modułu silnika i modułu instrumentów... nie mam pojęcia co to ma zmienić...
pewnie kolejna wersja testowana na klientach :mad:

mihau134 12-10-2019 22:13

Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???
 
Tak jak wspominałem mam służbowego transita l3h2 2.0 130 km . Opisywałem już przygody
z nim . Ale teraz to już poleciał na maksa . Auto 2 letnie 133000 km i silnik do wymiany . 2 miesiące po gwarancji . We wrześniu zaczął wywalać płyn chłodniczy przez zbiorniczek . 1 Diagnoza pęknięta obudowa termostatu , wymienili niestety pomogło na 200 km . Przyjeżdżam jeszcze raz . Robia test na CO2 i niestety pozytywny. Decyzja rozbieranie silnika w celu weryfikacji . Oczywiście wtryski zapieczone . Diagnoza : głowica Ok , uszczelka wydmuchana , blok od temperatury zniekształcony brak możliwości naprawy bloku . Koszt operacji tzn silnik wtryski itp 40 tys zł . Najlepsze jest to ze silnik wskazywał temp robocza normalna w momencie kiedy zaczęło brakować płynu w zbiorniczku . Jazda przeważnie autostradowa . I tu się kłania czujnik poziomu płynu , którego niestety brak . Przebieg oryginalny sam nim jeżdżę . ASO mówi ze oprócz mnie są jeszcze 4 inne transity z tym samym problemem .

PRIMANUS 13-10-2019 19:47

Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???
 
Współczuję :mad:

Masz dodatkową gwarancję FORD PROTECT ?

Powiedz mi jeszcze co ile km wypalał Ci się DPF w tej głównie autostradowej eksploatacji?

Czy miałeś dograną funkcję pokazywania stanu zapełnienia DPF na pulpicie kierowcy?

tomaszjan31 14-10-2019 22:21

Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???
 
4 załącznik(i)
Witajcie użytkownicy tych wspaniałych mk8. Dzisiaj w trasie, podczas postoju skorzystałem z aso i wymieniłem płyn hamulcowy, umyli ładnie samochód i ku mojemu spostrzeżeniu odkryłem kilka parchów pod szybami bocznymi, z lewej i prawej strony. Serwis, /w którym nie bede reklamował / twierdzi że będzie ciężko wyegzekwować naprawy gwarancyjnej z tytułu perforacji , bo to ewidentnie jest od kamieni /odprysków/ w tym miejscu po obu stronach ?
Mam takie zalążki z obydwóch stron. Gwarancja na perforacje zachowana. W środę zamierzam reklamować problem, co o tym sądzicie ?

jaceks 22-10-2019 14:37

Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???
 
jak korozja nie jest na wylot, to nie uznają gwarancji.
jak masz odbity lakier od blachy, to przeciez od normalnej eksploatacji

tomaszjan31 22-10-2019 19:47

Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???
 
Cytat:

Napisał jaceks (Post 3185599)
jak korozja nie jest na wylot, to nie uznają gwarancji.

Przecież na 2 jpg widać ze lakier jest nieuszkodzony a parch wychodzi od spodu. Zgadzam sie że w innych miejscach widnieje na środku parcha punkt, który mógłby wskazywać na uderzenie kamieniem/odprysk.
Z drugiej strony dziwnym trafem odpryski są tylko na podszybiu bocznym/profilu. Cały transol bez skazy a na tym małym profilu z obu stron parchy. Na przedniej masce mam odpryski, ale to normalna sprawa, lecz z tych odprysków parchy sie nie robią:mad:

tomaszjan31 05-11-2019 17:18

Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Dzisiaj otrzymałem potwierdzenie uznania mojej reklamacji.

jaceks 06-11-2019 08:43

Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???
 
no to gratki, bedziesz miał pomalowaną klape

arcom 07-11-2019 18:19

Ford Transit 2.0 AdBlue 105 km - opinie
 
Witam,

Mam zamiar zakupić Transita z 2017 roku, blaszaka z silnikiem 2.0 AdBlue, 77 kw . Samochód ma niewielki przebieg 28 000 km. Krótko po zakupie wystąpił jakiś problem z czujnikami związanymi z AdBlue.
Ogólnie znam całą historię samochodu. Właściciel porusza się tym autem na krotkich trasach wokół firmy.
Model silnika YLR6.
Czy ktoś może podzielić się opinią na temat tego silnika?
Słyszałem pewne opinie że silnik między 25000-30000 może padać. Dziury w tłokach itp historie.
Dziękuję za każdy komentarz.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.