Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] pobiera prąd i rozładowuje akulumator (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=324431)

PPiotrek 23-03-2015 08:24

Odp: Rozładowujący się akumulator.
 
Padł mi akumulator (blisko 7 lat, nieźle). Zdecydowałem się na boscha S5 tyle, że w wyszukiwarce boscha wyskakuje on z oznaczeniem: bosch s5 85Ah 800A, L-, a np. w porównywarce cenowej z końcówką P+.

Co to za litery? Lewa, prawa? Olać je, czy nie bardzo?

Prośba o pomoc.

eclipse 23-03-2015 08:49

Odp: Rozładowujący się akumulator.
 
Ja mam takiego boscha S5. już drugi rok i na razie ok .
Zwracaj uwagę na datę produkcji pisałem o tym na forum ...

Hipos 23-03-2015 09:04

Odp: Rozładowujący się akumulator.
 
Cytat:

Napisał PPiotrek (Post 2374555)
...boscha S5 tyle, że w wyszukiwarce boscha wyskakuje on z oznaczeniem: bosch s5 85Ah 800A, L-, a np. w porównywarce cenowej z końcówką P+.

Co to za litery? Lewa, prawa? Olać je, czy nie bardzo?

Prośba o pomoc.

L i P to ważne oznaczenia klemy, L- (lewy minus) P+ (prawy plus).
To chyba ten sam akumulator:lol:

Cytat:

Napisał Hipos (Post 2351162)
Już tak zmierzyłem napiecie, czyli woltomierzem zarówno po nocnym postoju (klapa na noc była otwarta co by układu nie wzbudzać) i bezpośrednio po ładowaniu.
W każdej sytuacji wskazania z coversa były takie same lub różnica na poziomie 0,1v.
Dziwi mnie czemu nie mam sygnału o rozładowanym akumulatorze, ale przynajmniej mnie dodatkowo nie denerwuje.

Muszę się sprostować.
Miałem wolny weekend i wyjąłem akumulator do ładowania (wcześniej ładowałem wpięty w instalację) i cofam złe słowa.

1. Po odłączeniu prostownika, naładowany akumulator pokazał na voltomierzu 13.0-13.1V
2. Po prawie 48h napięcie na wyjętym akumulatorze było około 12,7V, czyli jest OK.
3. Zaraz zmierzeniu 12.7V akumulator został wpięty w instalację samochodu i sprawdziłem napięcie na teście zegarów i na voltomierzu. Było niższe, około 12.1-12.3V

Dodatkowo zdjąłem naklejki i otworzyłem nakrętki od cel (choć producent teoretycznie tego nie przewiduje), aby sprawdzić poziom elektrolitu.
Przy okazji doszukałem się takich informacji dot ładowania zasiarczonych akumulatorów (dot. głownie samochodów jeżdżących w mieście na krótkich odcinkach), może komuś się przyda.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

PPiotrek 23-03-2015 09:16

Odp: Rozładowujący się akumulator.
 
[QUOTE=Hipos;2374585]L i P to ważne oznaczenia klemy, L- (lewy minus) P+ (prawy plus).

No dobrze, widzę, że symbole L i P są ważne. A jak jest w naszych s-maxach? W sumie L- nie wyklucza P+, prawda?

Hipos 23-03-2015 09:27

Odp: Rozładowujący się akumulator.
 
To jeszcze raz.
Jeżeli po lewej jest minus to po prawej jest plus.
Zatem L- i P+ oznaczają ten sam akumulator - tylko raz jest oznaczone położenie minusa a raz plusa :razz:

PPiotrek 23-03-2015 09:40

Odp: Rozładowujący się akumulator.
 
Cytat:

Napisał Hipos (Post 2374598)
To jeszcze raz.
Jeżeli po lewej jest minus to po prawej jest plus.
Zatem L- i P+ oznaczają ten sam akumulator - tylko raz jest oznaczone położenie minusa a raz plusa :razz:

dokładnie tak ! :razz: dzięki

r0ck 05-04-2015 17:55

Rozładował się akumulator do zera
 
Hej, czy po 2 tygodniach nieodpalania auta może się rozładować aku do zera? Dziś zero reakcji, brak wyświetlacza, kompletnie nic. Wcześniej czyli 2 tyg. temu zrobiłem trasę 600 km. Wnioskuję, iż aku mógł być nie doładowany bo auto używane teraz sporadycznie /służbowe auto dostałem/. Dodam, że aku nowy z grudnia Bosch.

MaXyM 05-04-2015 18:01

Odp: Rozładował się akumulator do zera
 
nie powinien, jesli aku sprawny.

leszcz 05-04-2015 20:30

Odp: Rozładował się akumulator do zera
 
Cytat:

Napisał r0ck (Post 2382765)
Hej, czy po 2 tygodniach nieodpalania auta może się rozładować aku do zera? Dziś zero reakcji, brak wyświetlacza, kompletnie nic. Wcześniej czyli 2 tyg. temu zrobiłem trasę 600 km. Wnioskuję, iż aku mógł być nie doładowany bo auto używane teraz sporadycznie /służbowe auto dostałem/. Dodam, że aku nowy z grudnia Bosch.

teraz pytanie masz na pokładzie nawigację Blaupunkt FX?

r0ck 05-04-2015 21:46

Odp: Rozładował się akumulator do zera
 
nie, nie mam, wymieniona na inną stację multimedialną z dość zaawansowanym systemem audiovideo + wzmak. Czyli co? normalnie nie powinno tak się zdarzyć tak? To by oznaczało, że coś pobiera/było załączone podczas postoju lub aku był niedoładowany, ew. aku niesprawny.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.