Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Wymiana żarówki w przedmim reflektorze (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=15241)

08-10-2008 17:33

Re: Wymiana żarówki w przedmim reflektorze
 
Mi padła żarówka od postojowego. Walczyłem z pół godziny, ale w końcu dałem sobie spokój - jak padnie od mijanie wtedy wymienię obie naraz w warsztacie, i tak prawie nie widać czy postojówka się świeci... masakra z tymi żarówkami :fcp11

Grzegorz PL 11-10-2008 13:32

Re: Wymiana żarówki w przedmim reflektorze
 
Witam,
pierwszy raz wymieniam żarówki w Focusie , zacząłem od strony pasażera...to pestka, pare minut.
Druga strona po zdjęciu obudowy aku. i osłony...troche większy problem z założeniem drucika mocujacego żarówkę, ale po chwili był już na miejscu.
Za to zamknąć pokrywę poprawnie można tylko cudem, przedemną ktoś wyłamał jedną z dwóch zapadek i dzięki temu łatwiej poszło.
Ogólnie prosta sprawa, można powiedzieć że nikt nie powinien mieć z tym problemu.

booob 11-10-2008 14:55

Re: Wymiana żarówki w przedmim reflektorze
 
Witam
dziś wymieniałem tą sławetną żarówkę od strony kierowcy. Była spalona, Wymieniłem przy okazji również prawą. Zajęło mi to 20 min. Bez wykręcania podstawy akumulatora.

egon77 23-11-2008 17:56

Re: Wymiana żarówki w przedmim reflektorze
 
Mi tez padla ta nieszczesna zarowka od strony kierowcy a ze jestem laikem w tych sprawach to po przeczytaniu postow lekko szczena mi opadla ile to trzeba zachodu do wymiany jednej nieszczesnej zarowki odkrec to odkrec tamto,no ale chcac nie chcac trzeba bylo tam zajrzec,no i wymiana zajela mi doslownie 10 mni. bez stresu i wyjmowania aka czy tam czego kolwiek wiec ludzie co wy tu bredzicie

kemizo67 24-11-2008 09:15

Re: Wymiana żarówki w przedmim reflektorze
 
Cytat:

Napisał egon77
Mi tez padla ta nieszczesna zarowka od strony kierowcy a ze jestem laikem w tych sprawach to po przeczytaniu postow lekko szczena mi opadla ile to trzeba zachodu do wymiany jednej nieszczesnej zarowki odkrec to odkrec tamto,no ale chcac nie chcac trzeba bylo tam zajrzec,no i wymiana zajela mi doslownie 10 mni. bez stresu i wyjmowania aka czy tam czego kolwiek wiec ludzie co wy tu bredzicie

egon77 kup sobie fokę po lifcie i dopiero potem zabieraj głos

aro1569 24-11-2008 16:49

Re: Wymiana żarówki w przedmim reflektorze
 
Witam,rzeczywiscie wymiana zarowki od strony kierowcy moze sprawiac problem.Ja na poczatku robilem to w ten sposob,ze zawsze woze ze soba klucz 10,demontuje aku,i wymieniam.Dobrze jest wozic ze soba rowniez latarke czolowke.Od paru lat jednak ciesze sie reflektorami tuningowymi helli do mojej foki ,gdzie wymiana zaroweczki to naprawde bajka i robi sie to doslownie w minute-moze dwie.Pozdrawiam

korot 08-12-2008 19:59

Re: Wymiana żarówki w przedmim reflektorze
 
czytam i czytam i nie moge was zrozumiec. co w tych zarowach jest takiego strasznego to ja nie wiem. wymiana to max 5 minut z zegarkiem w ręku.

odpiąć zatrzask klapki plastikowej;
zdjąć klapkę;
odpiąć druciana sprężyne dociskającą H7;
wyjąć żarówkę i wypiąć ją;
wpiąć dobrą żarówkę;

i teraz cos co pewnie wam sprawia klopoty czyli zapięcie drutu na nowej zarowce:
a wiec tak: wsadzcie wpiętą zarowke do otworu reflektora, ale zanim ją docisniecie, zalozcie juz na nią wczesniej sprężynę. I DOCISNIEJCIE ZAROWKE DO OTWORU JUŻ SPRĘZYNĄ
teraz wezcie lusterko - ja w swoim focusie mam w schowku, jest to rzecz jak sie wielokrotnie przekonalem niezbędna. zapnijcie drut na zaczepie wspomagajc sie lusterkiem - nie da się nie trafic jak sie ma lusterko, jest o wiele szybciej, choc i bez lusterka tez sie da.
i finito. wysyatrczy ze wam sie raz uda i potem bedziecie smigac jak trzeba,




no chyba ze chcecie placic zlodziejom 30 zl za cos co mozecie szybciej zrobic sami.

ja zmieniam tez ojcu zarowki w hondzie civic. tam zeby sie dostac do kierunkow i pozycji trzeba odpiac spinki w nadkolu. hehe ojco zaplacil jakas sume kolesiowi ktory !uwaga! godzine mu te swiatla montowal i lamentowal jakie to strasznie trudne jest. ci zlodzieje wycisna z ciebie kase ile sie da, i beda wmaiac ze to arcytrudna sprawa. wczoraj wymienilem mu te zarowki w kilka minut.

aro1569 08-12-2008 20:37

Re: Wymiana żarówki w przedmim reflektorze
 
A pro po lusterka-dobry pomysl;)A jak ktos ze soba nie wozi to wystarczy na ta chwile zdemontowac wsteczne:))

kemizo67 09-12-2008 13:54

Re: Wymiana żarówki w przedmim reflektorze
 
tak sobie czytam te posty od " speców ", którzy wymieniają żarówki w czasie 2-5 minut w swoich foczkach a potem patrzę na ich profil i co mi wychodzi ?, ano to, że ci "spece" nie mają foczki po lifcie a jeśli już to z silniczkiem 1,4 gdzie można jeszcze wygospodarować bagażnik :fcp18 . I to by było na tyle :fcp29

aro1569 09-12-2008 20:20

Re: Wymiana żarówki w przedmim reflektorze
 
Akurat moja foczka jest po lifcie a pod maseczka siedzi dieselek,wiec kto ma ,ten wie ile tam jest miejsca


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.