Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=232134)

cattani75 08-08-2016 10:43

Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?
 
To jak tak, to może lepiej wziąć 18ki i za jakiś czas zamienić 17ki na zimowe, a 18ki na letnie, a teraz mieć większe zimówki?

kaan1 08-08-2016 10:43

Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?
 
215 na 235? Ja byłbym ostrożny. Już dwa razy widziałem jak w dobrym zakładzie chłopacy męczą się z założeniem wąskiej gumy. Jest problem ze wstępnym uszczelnieniem. Muszą wyrzucać sprężone powietrze z butli aby chwyciły krawędzie gumy i uszczelniły. Efekt jest taki że zmiana opon trwa godzinę a zwykła 15 min. Być może w tym przypadku będzie inaczej ale to co widziałem raczej mnie zniechęca. No chyba że są jakieś inne triki.

kruger 08-08-2016 10:45

Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?
 
Cytat:

Napisał kaan1 (Post 2639354)
Myślę o wzięciu całych kół. Boje się o uszkodzenia czujników o felg przy przekładkach. Dlatego węższa gumą i obręcz zniwelowałyby częściowo zakup kompletu

Raczej nie ma się czego bać. Zmieniałem już dwa razy same gumy i czujnikom nic się nie stało. A w temacie homologacji może być problem z odszkodowaniem jeśli opony nie są w zalecanym rozmiarze.

cattani75 08-08-2016 10:45

Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?
 
Mnie zniechęca zdanie dwóch z dwóch pytanych niezależnych fachowców nt. homologacji.

cattani75 08-08-2016 11:06

Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?
 
17ki mają też jeszcze jedną wadę - nie mogą mieć łańcuchów, a więc Austria w zimie będzie problemem. :-(

kaan1 08-08-2016 11:29

Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?
 
Argument dt łańcuchów jest bardzo istotny. Z czego wynika problem łańcuchów dla większych felg? Specyficzny dla forda. Homologacją czy brak miejsca ze względu na szerokość. Czy to znaczy że 18 19 też muszą ubrać do łańcuchów 16tki. Czy w innych autach też tak jest?

cattani75 08-08-2016 11:56

Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?
 
Może chodzi o szerokość opony? No bo o co innego?

kruger 08-08-2016 14:01

Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?
 
Cytat:

Napisał kaan1 (Post 2639393)
Argument dt łańcuchów jest bardzo istotny. Z czego wynika problem łańcuchów dla większych felg? Specyficzny dla forda. Homologacją czy brak miejsca ze względu na szerokość. Czy to znaczy że 18 19 też muszą ubrać do łańcuchów 16tki. Czy w innych autach też tak jest?

Do moich 18' bez problemu są łańcuchy i skarpety

cattani75 08-08-2016 14:02

Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?
 
A zakładałeś i jechałeś? Bo łańcuchy są do każdej opony, ale czy auto je przyjmie i nic nie będzie haczyć?

kruger 08-08-2016 15:15

Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?
 
Cytat:

Napisał cattani75 (Post 2639483)
A zakładałeś i jechałeś? Bo łańcuchy są do każdej opony, ale czy auto je przyjmie i nic nie będzie haczyć?

Kupiłem skarpety więc o tym czy auto przyjmie łańcuchy nie mogę nic sensownego napisać. Ale zaskoczyłeś mnie, że mimo dedykowanego rozmiaru łańcuch może nie pasować, jeszcze nigdy nie miałem z tym problemu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.