Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] zbliża się wymiana oleju jaki wybrać ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=223166)

kmark 30-07-2015 09:50

Odp: zbliża się wymiana oleju jaki wybrać ?
 
Nie - na razie nie muszę robić dolewek - na szczęście :razz:
Sprawdzałem olej i wszystko jest w normie - ale wcześniej miałem diesla i wcale nie dolewałem oleju, jeździłem od zmiany do zmiany.
Po wielu latach wróciłem do silnika benzynowego i zupełnie się nie orientuję jak to jest w Focusie mk.3 z zużyciem oleju silnikowego.
Znajomy ma skodę octavie z silnikiem chyba tsi i mówił, że co kilka tysięcy dolewa olej - dlatego pytam jak to jest ze zużyciem oleju w silniku ecoboost.
Po przejechaniu około 4 tysięcy obecnie na bagnecie mam minimalnie poniżej środka między wysokim, a niskim stanem oleju.

dagie 30-07-2015 11:01

Odp: zbliża się wymiana oleju jaki wybrać ?
 
U mnie od przeglądu do przeglądu nie ma potrzeby dolewania oleju. Ecoboost to nie TSI. Castrol taki jak podałeś będzie OK.

grzegorzyk 30-07-2015 14:35

Odp: zbliża się wymiana oleju jaki wybrać ?
 
Przez pierwsze 10-15 000 może ubywać oleju ,potem problem powinien zniknąć.

ciafka 30-07-2015 16:51

Odp: zbliża się wymiana oleju jaki wybrać ?
 
Cytat:

Napisał kmark (Post 2435138)
...
Znajomy ma skodę octavie z silnikiem chyba tsi i mówił, że co kilka tysięcy dolewa olej - dlatego pytam jak to jest ze zużyciem oleju w silniku ecoboost.
...

Poczytaj sobie gdzieś jaka zadyma jest z VW TSI (1.8/2.0 szczególnie, ale inne też)... Podobno półtora litra oleju na tysiąc km ludzie dolewają...
Partzę tylko i podziwiam, co potrafi przekaz ludowy zdziałać - VW partoli systemowo samochód za samochodem, a nad Wisłą ciągle jest ubóstwiane :p. Zeby tak skaszaniony silnik od Forda czy Fiata mieć, jakie z fabryki VW wypuszcza, musiałby być po przejściach w warsztacie...

Do EB warto chyba na wymianę kupić coś dobrego - Millers, LM, coś innego zgodnego z normą - fajny silnik ale wysilony, więc warto zainwestować w stabilny olej (= full syntetic). Chyba, że 2-3 lata i sprzedajesz...

zombie6 30-07-2015 17:58

Odp: zbliża się wymiana oleju jaki wybrać ?
 
Na gwarancji pozwolą wlewać tylko i wyłącznie Castrola i to lanego z ASO, a nie przyniesionego przez klienta pod groźbą kłopotów z gwarancją.

sapporo1985 05-09-2015 11:52

Jaki Olej do Focusa MKIII 1,6 TDCI 95 KM
 
Witam,
Zbliża się termin pierwszej mojej wymiany oleju.
Proszę o informację jaki olej wlać do silnika 1,6 TDCI 95km dla Focusa MKIII.
I tak na marginesie, jaki olej leje fabrycznie FORD dla tego modelu?

pozdrawiam i dziękuję za wskazówki.
Adrian

Fulara 05-09-2015 13:14

Odp: zbliża się wymiana oleju jaki wybrać ?
 
fabryczne ford to castrol. ot taka fabryka.

jokerr 06-09-2015 10:18

Odp: zbliża się wymiana oleju jaki wybrać ?
 
Jeśli olej to polecam Valvoline. Posiada dodatki uszlachetniające.


Płukanek nie polecam, szkodzą zamiast pomagać.

TheVoytekBear 06-09-2015 10:54

Odp: zbliża się wymiana oleju jaki wybrać ?
 
Cytat:

Napisał ciafka (Post 2435372)
Poczytaj sobie gdzieś jaka zadyma jest z VW TSI (1.8/2.0 szczególnie, ale inne też)... Podobno półtora litra oleju na tysiąc km ludzie dolewają...
Partzę tylko i podziwiam, co potrafi przekaz ludowy zdziałać - VW partoli systemowo samochód za samochodem, a nad Wisłą ciągle jest ubóstwiane :p. Zeby tak skaszaniony silnik od Forda czy Fiata mieć, jakie z fabryki VW wypuszcza, musiałby być po przejściach w warsztacie...

Jechałem w piątek taksówką - Octavią z silnikiem MPI (wolnossący). Jako, że na wyborze auta ciągle jestem pogadałem z taksówkarzem. Nawet w tym MPI musi olej dolewać co 1000KM. Dla porównania mam w Bravo podobny konstrukcyjnie silnik 1.4. Wymiana oleju tylko na serwisach co roku (przebieg ok 20000km rocznie). Wlewane jest to, co aktualnie ASO uważa za słuszne (kiedyś Selenia, teraz Castrol) i nie narzekam.

Wygląda na to, że nie należy sugerować się niczym, co pochodzi od VW :)

Ja mam zamiar do Foki (jak już będzie) lać to co każą w ASO i wymieniać tak często jak każą. Chyba to najrozsądniejsze i przy ew. roszczeniach gwarancyjnych łatwiej).

PS. Co do poruszanej tu wcześniej różnicy cenowej oleju bym się tak bardzo nie dziwił. Kupiłem kiedyś Selenię w hurtowni moto, żeby było taniej. Okazało się o jakieś 15 zł/l drożej niż w sklepie przy ASO (te same parametry).

ciafka 06-09-2015 13:16

Odp: zbliża się wymiana oleju jaki wybrać ?
 
Cytat:

Napisał jokerr (Post 2451087)
Jeśli olej to polecam Valvoline. Posiada dodatki uszlachetniające.
Płukanek nie polecam, szkodzą zamiast pomagać.

Nie pytam się o jakieś podstawy merytoryczne takiej wypowiedzi, bo nie ma takowych, i być nie może. Bo to nieprawda.

"dodatki uszlachetniające" posiada każdy olej. Nawet najtańszy z marketu coś ma, oprócz bazy mineralnej.
A współczesne płukanki są całkowicie nieszkodliwe dla silnika. Jeżeli można mieć jakieś zastrzeżenia do nich, to raczej w drugą stronę - że mało co wypłukują...

Bump:
Cytat:

Napisał TheVoytekBear (Post 2451098)
Nawet w tym MPI musi olej dolewać co 1000KM

Tutaj może być trochę inna sytuacja, może mieć jakieś 500kkm na liczniku, wtedy już każdy silnik ma prawo poprosić o dolewkę...
Ale problem z silnikami VW TSI dotyczy prawie nowych samochodów - rocznych, dwuletnich...

Bump:
Cytat:

Napisał TheVoytekBear (Post 2451098)
Co do poruszanej tu wcześniej różnicy cenowej oleju bym się tak bardzo nie dziwił. Kupiłem kiedyś Selenię w hurtowni moto, żeby było taniej. Okazało się o jakieś 15 zł/l drożej niż w sklepie przy ASO (te same parametry).

Co do ceny - może i tak. Dla mnie najważniejsze to kupić olej w zamkniętej bańce, bo inaczej nie masz pojęcia na czym jeździsz...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.