Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Akcja serwisowa 17S09 Możliwy wyciek oleju, przegrzewanie głowicy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=275603)

grzechu913 09-02-2018 18:25

Odp: Akcja serwisowa Możliwy wyciek oleju w modelach Forda
 
Ciekawe czy w 1.5 tez beda taka akcje organizowac, taki czujnik poziomu by sie przydal, a watpie aby cos poprawili po lifcie

Wysłane z mojego myPhone_AXE_LTE przy użyciu Tapatalka

jaro_anti 10-02-2018 20:27

Odp: Akcja serwisowa Możliwy wyciek oleju w modelach Forda
 
U mnie również po wyminie ,trwała dwa dni ,wszystko super pracuje .Trochę nowych części pod maską.

pawelek2611 11-02-2018 09:11

Odp: Akcja serwisowa Możliwy wyciek oleju w modelach Forda
 
Ta akcja jest bezpłatna?

Payti 11-02-2018 10:08

Odp: Akcja serwisowa Możliwy wyciek oleju w modelach Forda
 
Tak dla użytkownika samochodu bezpłatna, na koszt Forda.

kurczak01 11-02-2018 17:15

Odp: Akcja serwisowa Możliwy wyciek oleju w modelach Forda
 
A jak to wygląda w przypadku aut sprowadzanych?

skretek41 11-02-2018 18:19

Odp: Akcja serwisowa Możliwy wyciek oleju w modelach Forda
 
Ja mam sprowadzane z DE, a termin umówiony na środę. Więc spokojnie, robią wszykie fordy, nawet te "od niemca, co pod kocem trzymał".

Bartuś01 12-02-2018 10:40

Odp: Akcja serwisowa Możliwy wyciek oleju w modelach Forda
 
Ciekawe czy jest jakiś termin na zgłoszenie się. Czy np. za pół roku zadzwonię a oni nie powiedzą ze już tego nie robią ....

pawelek2611 12-02-2018 12:08

Odp: Akcja serwisowa Możliwy wyciek oleju w modelach Forda
 
Ja byłem umówiony na dziś . Przyjechałem do serwisu zostawić auto a Pan mówi że akcja dalej wstrzymana.

Bump: Tak wogole to z czego wynikają te ubytki płynu wie ktoś?

edmun 12-02-2018 13:09

Odp: Akcja serwisowa Możliwy wyciek oleju w modelach Forda
 
Cytat:

Napisał pawelek2611 (Post 2932848)
Bump: Tak wogole to z czego wynikają te ubytki płynu wie ktoś?

Musisz być nowy wśród użytkowników EcoBoost.

Kwestia jest taka, że z biegiem czasu okazało się, że w EcoBoostach potrafią np. pęknąć wadliwe zbiorniczki płynu chłodniczego. Lub mógł pęknąć/obluzować się wężyk.
W momencie kiedy zaczyna ubywać płynu chłodniczego, silnik zaczyna się grzać. Im bardziej grzeje się silnik, tym mocniej chodzą wentylatory. Na koniec jadąc autostradą dostawałeś Engine failure kiedy już było za późno (silnik przegrzany/uszkodzony), bo wskazówka temp na desce rozdzielczej dalej grzecznie wskazuje 90'C.
Akcja serwisowa wymienia zbiorniczek, wężyki i dodaje czujnik w przypadku spadku poziomu płynu chłodniczego. A dodają to tylko dlatego, że komuś (pewnie w USA) zapaliło się auto bo płyn chłodniczy zapalił się poprzez fakt, że silnik był nagrzany a płyn sobie leciał na super gorący silnik.
Gdyby nie "pożary" to inaczej nigdy Ford nie dodałby takiego "magicznego" systemu jakim jest czujnik poziomu płynu chłodniczego który bezproblemowo występuje w tańszych i starszych autach.

japim 12-02-2018 15:21

Odp: Akcja serwisowa Możliwy wyciek oleju w modelach Forda
 
Cytat:

Napisał edmun (Post 2932874)
Musisz być nowy wśród użytkowników EcoBoost.

Kwestia jest taka, że z biegiem czasu okazało się, że w EcoBoostach potrafią np. pęknąć wadliwe zbiorniczki płynu chłodniczego. Lub mógł pęknąć/obluzować się wężyk.
W momencie kiedy zaczyna ubywać płynu chłodniczego, silnik zaczyna się grzać. Im bardziej grzeje się silnik, tym mocniej chodzą wentylatory. Na koniec jadąc autostradą dostawałeś Engine failure kiedy już było za późno (silnik przegrzany/uszkodzony), bo wskazówka temp na desce rozdzielczej dalej grzecznie wskazuje 90'C.
Akcja serwisowa wymienia zbiorniczek, wężyki i dodaje czujnik w przypadku spadku poziomu płynu chłodniczego. A dodają to tylko dlatego, że komuś (pewnie w USA) zapaliło się auto bo płyn chłodniczy zapalił się poprzez fakt, że silnik był nagrzany a płyn sobie leciał na super gorący silnik.
Gdyby nie "pożary" to inaczej nigdy Ford nie dodałby takiego "magicznego" systemu jakim jest czujnik poziomu płynu chłodniczego który bezproblemowo występuje w tańszych i starszych autach.

Wszystko się zgadza - oprócz tego szczegółu, że pożar następował na skutek podniesienia się głowicy do tego stopnia, że to olej się wydostawał i on się zapalał. W ten sposób spłonęło kilka (naście?) Fordów Kuga/Escape :) głównie w USA i RPA...

EDIT: Do 18 stycznia 2017 liczba incydentów osiągnęła 50, z czego 13 tylko w 2017:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.