Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Programowanie funkcji / triki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=167388)

kacper69 01-01-2014 18:43

Odp: Programowanie funkcji / triki
 
Są kraje, gdzie można jeździć bez zapiętych pasów, bez włączonych świateł, w niektórych krajach można przewozić pasażerów " na pace" , dlatego pytanie o możliwości wyłączenia tego irytującego bipczenia jest całkiem zasadne.

Dziś sprawdziłem.
Jeżeli komuś przeszkadza piszczenie sygnalizatora niezapiętych pasów w FOCUS MK3, to trzeba na 5 sekund wcisnąć czerwony klawisz przy gnieździe zapięcia pasu i dźwięk zamilknie, tylko lampka się będzie świeciła nadal.

mayak 09-01-2014 22:54

Odp: Programowanie funkcji / triki
 
pierwszy tempomat dołożony, tzn. kierownica wymieniona na taką z przyciskami tempomatu i tempomat aktywowany w konfiguracji Grand C-Max'a 1.6 eb

w wolnej chwili popełnię jakiś "opisik"

schraczek 10-01-2014 12:17

Odp: Programowanie funkcji / triki
 
Cytat:

Napisał mayak (Post 2137062)
pierwszy tempomat dołożony, tzn. kierownica wymieniona na taką z przyciskami tempomatu i tempomat aktywowany w konfiguracji Grand C-Max'a 1.6 eb

w wolnej chwili popełnię jakiś "opisik"

to mój c-maksiu. Mayak - dzieki. Polecam Wszystkim, ja przyjechałem aż z Wrocka...

bonzo000 10-01-2014 15:46

Odp: Programowanie funkcji / triki
 
Czy po aktualizacji w ASO np. Tempomat zostanie wyłączony jeśli moje wyposażenie w samochodzie nie przewiduje tej funkcji.?

kacper69 10-01-2014 19:44

Odp: Programowanie funkcji / triki
 
Aktualizacja softu w aucie nie powoduje zmian konfiguracyjnych .
Rozmawiałem z diagnostą z ASO w Wawie, on przynajmniej w to nie wnika, ale co innego jak by był zrobiony chiptuning, co grozi utratą gwarancji na auto.

bonzo000 10-01-2014 20:02

Odp: Programowanie funkcji / triki
 
thenx

mayak 28-01-2014 08:57

Odp: Programowanie funkcji / triki
 
dowiedziałem się że silniki 1.6 tdci 95 i 1.6 tdci 115 są od strony hardware identyczne, różnią się tylko wgranym programem - trzeba by to jeszcze potwierdzić

sunnyluk 05-02-2014 16:12

Odp: Programowanie funkcji / triki
 
Czyli, że zamiast chipowania można by tańszym kosztem wgrać do mojego tdci 95 program z 115 i by chulało? :)

mayak 06-02-2014 08:02

Odp: Programowanie funkcji / triki
 
i tak i nie :D

tak - prawdopodobnie będzie można wgrać i będzie tańsze niż chip ;)
nie - nie koniecznie zastąpi chip'a, raczej namiastka - bo jeśli 1.6 tdci 95 i 1.6 tdci 115 są takie same hardware'owo, a 1.6 tdci 115 pewno da się chipować na jakieś 130-140, to znaczy że 1.6 tdci 95 też na 130-140

wgranie do 95ki mapy z 115ki ma tą zaletę, że jest to fabryczna, bezpieczna, pewna mapa (a nie wykręcona do maksimum możliwości sprzętu) i nie wykrywalna podczas przeglądu w aso

mayak 06-02-2014 09:51

Odp: Programowanie funkcji / triki
 
zakładamy nowy wątek z linkami do tutoriali o FF3 czy wrzucać tu?

na początek:

dokładka regulacji lędźwiowej:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

czujnik deszczu:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - dotyczy Kugi2, ale w FF3 powinno być tak samo


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.