Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Jaki wyświetlacz komputera pokładowego (zegary)? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=172151)

Misieksmig 23-02-2014 13:36

Odp: Jaki wyświetlacz komputera pokładowego?
 
Cytat:

Napisał u08mlap (Post 2163989)
Wielkość ekranu zależy od modelu radia strona nr 44 i 45 katalogu ford zleży jakie sobie zamówisz radio to taki wyświetlacz będziesz miał - kolorowy czy też mono

Ale tu chodzi o wyświetlacz między obrotomierzem i prędkościomierzem a nie o wyświetlacz radia.

u08mlap 26-02-2014 21:06

Odp: Jaki wyświetlacz komputera pokładowego?
 
Cytat:

Napisał juhas84 (Post 2163244)
Szczerze mówiąć na 95% spodziewam się wyświetlacza małego, monochromatycznego, ale analizując ten temat wychodzi, że nie zawsze jest to aż tak deterministyczne.

Po cichu liczę że jednak będzie wyświetlacz kolorowy ;) np Ford od 2014 roku tuz przedmliftingiem mógłby montować tylko takie wyświetlacze ;) (samw to nie wierzę), albo ze względu na któryś z systemów jakie mam mieć na pokładzie. Z systemów, które mogłby mieć wpływ na wyświetlacz to mam mieć:
- Active City Stop
- System wspomagający parkowanie (SAPP)
- Tempomat z funkcją regulowanego układu ograniczania prędkości (ASLD) (standard w wersji edition)

Dobrałem też inne pakiety ale prawie na pewno nie mają one wpływu na wyświetlacz:
- Reflektory biksenonowe
- Pakiet Winter

nie potrzebują te systemy tego dużego ekranu mam je i mam mały ekran na środku rok prod 25 lis 2013

Bump:
Cytat:

Napisał Misieksmig (Post 2165338)
Ale tu chodzi o wyświetlacz między obrotomierzem i prędkościomierzem a nie o wyświetlacz radia.

wiem nie doczytałem

ojciec25 30-05-2014 14:40

Odp: Jaki wyświetlacz komputera pokładowego?
 
Witam. Końcem czerwca tęż odbieram focusa titanium. Na swoje nieszczęście nie zamówiłem LKA, navi, czy aktywnego tempomatu. Pytając dilera jaki będę miał wyświetlacz uzyskałem odpowiedź, że mały. I tu pojawia się moje pytanie. Wybierając samochód dostałem katalog, w którym wyświetlacz jest duży. W salonie akurat jeden titanium stał (z dużym wyświetlaczem) i diler oświadczył, że mój będzie taki sam. Obecnie próbuje to załatwić. Z jakim wynikiem to się okaże, ale czy prezentowanie nieaktualnego katalogu nie jest podstawa do dochodzenia swych praw.

Atlis 30-05-2014 15:32

Odp: Jaki wyświetlacz komputera pokładowego?
 
Nie, katalog na swoją ważność a zdjęcia mogą przedstawiać model z różnymi pakietami. To, jaki wyświetlacz będziesz miał było trzeba mieć na papierze. Wtedy mógłbyś się z nimi kłócić.

ojciec25 30-05-2014 15:55

Odp: Jaki wyświetlacz komputera pokładowego?
 
No tak, ale ów wyświetlacz nie był opisywany jako opcja.

Bump: Fakt, że katalog był sprzed roku, ale nie zostałem o tym poinformowany.

Misieksmig 30-05-2014 16:10

Odp: Jaki wyświetlacz komputera pokładowego?
 
Próbować zawsze można...Ale jak czegoś nie ma napisane na papierze to myślę, że szanse są nikłe na dostanie dużego wyświetlacza bez zamówienia dodatkowego wyposażenia. Duży wyświetlacz nie jest już oferowany standardowo w titanium od roku modelowego 2012.

juhas84 30-05-2014 21:57

Odp: Jaki wyświetlacz komputera pokładowego?
 
Cytat:

Napisał ojciec25 (Post 2219261)
No tak, ale ów wyświetlacz nie był opisywany jako opcja.

Bump: Fakt, że katalog był sprzed roku, ale nie zostałem o tym poinformowany.

To nie kwestia daty produkcji katalogu. Jestem prawie pewny że w katalogu jest zapis w stylu "Uwaga. Na zdjęciu przedstawiony został Ford Focus w wersji Titanium z opcjonalnym Pakietem Stylizacyjnym Nadwozia i dodatkowym wyposażeniem"

Wyświetlacz nie jest wyposażeniem dostępnym do wyboru a raczej wypadkową wyposażenia innego (opisanego we wczesniejszych postach).

Na poprawienie humoru powiem Ci że dostałem samochód z małym wyświetlaczem i wcale nie jest tak źle i nie wygląda to archaicznie (może ze względu na niebieski kolor bo czerwony byłby w mnie gorszy).

ojciec25 30-05-2014 23:56

Odp: Jaki wyświetlacz komputera pokładowego?
 
Nawet sobie nie zdajecie sprawy jaki jestem wk*****ny:evil: cała tą sytuacją. Okazało się, że samochód stoi już na parkingu przed fabryką i jakiekolwiek zmiany są już niemożliwe. Tak twierdzi diler. Na pytanie o ewentualną wymianę zegarów u nich w aso uzyskałem odpowiedź, że wtedy nie wszystko byłoby kompatybilne. Nie drążyłem już tematu tylko odpisałem miłemu panu z aso, że czuję się oszukany. Cóż takie życie ; ( A tak przy okazji duży wyświetleń komputera jest do wszystkich nawigacji bo naliczyłem ich ze 3 ?

Misieksmig 31-05-2014 06:55

Odp: Jaki wyświetlacz komputera pokładowego?
 
Zaglądając do instrukcji obsługi to wydaje się, że jest duży wyświetlacz niezależnie, na którą wersję nawigacji się zdecydujesz.
A tak w kwestii wyposażenia to jeszcze możesz się zdziwić...Np. czujnik poziomu spryskiwacza. W instrukcji obsługi masz opisane komunikaty komputera. Oczywiście jest informacja o tym, że coś takiego będzie się wyświetlać. A tu co...u mnie np. się nie wyświetla. Według Ford Polska mój samochód jest wyposażony w takowy czujnik - według ASO nie.

ojciec25 31-05-2014 07:03

Odp: Jaki wyświetlacz komputera pokładowego?
 
Po prostu brak słów:(

Bump: Mam jeszcze pytanie. W jaki sposób sygnalizowane są otwarte drzwi ? Na dużym wyświetlaczu był samochodzik. Jak to się ma do małego.?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.