Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Wymiana hamulców - jakie bębny i tarcze + klocki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=233847)

TomQ62 19-01-2017 23:04

Odp: Klocki oraz tarcze - jakie wybrać?
 
Cytat:

Napisał FF2000 (Post 2731234)
Ja posiadam klocki i tarcze firmy TEXTAR, przejechały 8 tyś.km., problemów brak.

Klocki Textara są w miarę OK. Może trochę za miękkie, ale...
Jednak tarcze to porażka. Rozpędź się do 130, ostro wyhamuj i wjedź w wodę. Potem wyrzuć tarcze, bo jeździć się nie da.

kacpro 19-01-2017 23:26

Odp: Klocki oraz tarcze - jakie wybrać?
 
Cytat:

Napisał TomQ62 (Post 2731230)
Nie wiem jak w Focusie, bo jeszcze nie zmieniałem, ale w znacznie cięższych, mocniejszych i szybszych samochodach, po bardzo wielu próbach w końcu trafiłem na parę niemal idealną. Tarcze Zimmerman i klocki ATE. Ważne by klocki były "made in Germany". Zimmermany to jedyne tarcze w niskiej cenie, które nie odkształcają się gdy po ostrym hamowaniu wjadę w kałużę. Idealnie ścierają się z tymi klockami. Nic nie piszczy, zero drgań itd.

Czytałem na internecie, że podobno teraz Zimmerman się popsuł bo ktoś inny przyjął jego produkcję? Czym się kierować przy wyborze tarcz Zimmermana (krajem produkcji, czy można spokojnie kupować nie patrząc na to?)

Veris 19-01-2017 23:32

Odp: Klocki oraz tarcze - jakie wybrać?
 
Ja używam klocki ATE oraz tarcze tej samej firmy. Mogę śmiało polecić z tym że klocki troche pylą ale jak nie przeszkadza.. :)

TomQ62 19-01-2017 23:37

Odp: Klocki oraz tarcze - jakie wybrać?
 
Cytat:

Napisał kacpro (Post 2731243)
Czytałem na internecie, że podobno teraz Zimmerman się popsuł bo ktoś inny przyjął jego produkcję? Czym się kierować przy wyborze tarcz Zimmermana (krajem produkcji, czy można spokojnie kupować nie patrząc na to?)

Nic nie wiem na ten temat, a zajechałem już kilka kompletów.

kacpro 20-01-2017 00:07

Odp: Klocki oraz tarcze - jakie wybrać?
 
Cytat:

Napisał TomQ62 (Post 2731249)
Nic nie wiem na ten temat, a zajechałem już kilka kompletów.

Duże robisz trasy? Na ile km starcza Ci zestaw?

TomQ62 20-01-2017 01:28

Odp: Klocki oraz tarcze - jakie wybrać?
 
Cytat:

Napisał kacpro (Post 2731251)
Duże robisz trasy? Na ile km starcza Ci zestaw?

Trasy różnie. Od 500-600 km do 1800.
Tarcze przód wystarczają na jakieś 60-80 kkm. W tym czasie zużywam 2 kpl. klocków. Jednak dużo hamuję silnikiem i tym samochodem niewiele jeżdżę po mieście.

Skolmi 20-01-2017 04:46

Odp: Klocki oraz tarcze - jakie wybrać?
 
Cytat:

Napisał Harun (Post 2731206)
Klocki i tarcze TRW

Jak wyżej.

Haden 20-01-2017 06:46

Odp: Klocki oraz tarcze - jakie wybrać?
 
Ja założyłem w październiku na przód tarcze i klocki z firmy RH (marka grupy TRW), jak na razie wszystko śmiga jak trzeba, wziąłem je bo mają dobre opinie z tego co szukałem, chociaż wcześniej miałem brać zestaw TRW/ATE, jednak zaryzykowałem ;) Na tyle, tarcze mam nie wiadomego pochodzenia po poprzednim właścicielu, ale klocki założyłem z TRW.

kumpel Fordzika 20-01-2017 07:20

Odp: Klocki oraz tarcze - jakie wybrać?
 
Tarcze BOSCH lub TRW, a klocki w 2 czy 3 samochodach bardzo mi się sprawdzały od egzotycznej firmy FERRODO. Klocki wytrzymały więcej niż fabryczne.

TomQ62 20-01-2017 09:25

Odp: Klocki oraz tarcze - jakie wybrać?
 
Cytat:

Napisał kumpel Fordzika (Post 2731275)
Tarcze BOSCH lub TRW, a klocki w 2 czy 3 samochodach bardzo mi się sprawdzały od egzotycznej firmy FERRODO. Klocki wytrzymały więcej niż fabryczne.

Ferodo to bardzo stara brytyjska firma znana z dobrych i nowoczesnych wyrobów. Jednak pamiętam, że mieli jakieś jaja z wypłatami odszkodowań za skutki stosowania azbestu i związane z tym kłopoty finansowe. Czy dziś są samodzielni nie wiem, ale raczej wątpię. Nie wiem nawet czy w ogóle są, czy np. żółci bracia nie kupili ich logo?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.