Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Fotorelacje z napraw (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=163)
-   -   [modyfikacja] Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo} (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=89337)

trafal 12-05-2010 20:58

Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}
 
Czy ktoś robił takie połączenie do aktywacji ikonki w zegarach C449 pin 13 z C32 pin1. Wiem że kontrolkę uaktywnia się poprze wgranie softu ale czy konieczne jest wykonanie takiego połączenia by mieć w pełni działający tempomat?
Czy ma ktos na pozbyciu wtyczkę do zielonego przełącznika jednoobwodowego, potrzebuję a nie chcę kupować całej wiązki.

bluebob 12-05-2010 22:01

Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}
 
trafal ja zrobiłem, ale do szczęścia to połączenie nie jest Ci potrzebne. Tempomat działa bez ikonki. Więc to połączenie nie jest konieczne.

trafal 13-05-2010 19:38

Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}
 
Cytat:

Napisał bluebob (Post 1435059)
trafal ja zrobiłem, ale do szczęścia to połączenie nie jest Ci potrzebne. Tempomat działa bez ikonki. Więc to połączenie nie jest konieczne.

Witam, kolego @bluebob mam pytanko: aby wykonać takie połączenie sa już piny we wtyczkach i należy tylko dolutować kabelek, czy też musze zaopatrzyć się w odpowiedni pin, jeżeli tak to w jaki ?

bluebob 13-05-2010 22:08

Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}
 
Miejsca na piny są. W liczniku są wszystkie tylko we wtyczce będzie brakować. Potrzebny Ci tylko kabelek z odpowiednimi wsuwkami takimi samymi jakie są w odpowiednich wtyczkach. Jak masz już jakąś wiązkę kabelków to po prostu porównaj wsuwki/piny i coś dobierzesz. A jak nie masz to lutuj na stałe.

diller7 16-05-2010 21:17

Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}
 
Trafal - mam na zbyciu wiązkę pod tempomat z gniazdem na dodatkowy czujnik, właśnie przerabiam u siebie i czeka mnie troszkę pracy. poźniej wrzucę fotki jak to robiłem.
PS
mam na zbyciu także czujniki czerwony i zielony pod tempomat i właczniki montowane w kierownicy. zainteresowanych zapraszam na gg 13219067
pozdro
rafał

trafal 19-05-2010 19:52

Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}
 
Cytat:

Napisał trafal (Post 1435000)
Czy ktoś robił takie połączenie do aktywacji ikonki w zegarach C449 pin 13 z C32 pin1. Wiem że kontrolkę uaktywnia się poprze wgranie softu ale czy konieczne jest wykonanie takiego połączenia by mieć w pełni działający tempomat?
Czy ma ktos na pozbyciu wtyczkę do zielonego przełącznika jednoobwodowego, potrzebuję a nie chcę kupować całej wiązki.

Czy ktoś wie gdzie jest złącze C200, muszę sprawdzić czy mam połączenie pomiędzy C32 pin 1 a C200 pin 60.
Dodatkowo proszę o informację jakie wsuwki muszę kupić aby uzupełnić braki które zapewne bedę miał w złączach, chodzi mi o wsuwki do przewodów w kierownicy - 3 sztuki oraz w złączach C32, C36 itd. Jak to się wyciąga takie wsuwki z tego tupu złącz ?
Pozdrawiam,

Pablo_X 19-05-2010 22:50

Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}
 
Tu jest
Umiejscowienie złącza c200 - Lokalizacja złącza c200 (ECU) - pod maską po stronie pasażera.

biemann 21-05-2010 21:05

Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}
 
Witam.
Od jakiegoś czasu śledzę to forum na temat montażu tempomatu. Ponadto zagłębiłem się w schematy, a także porównałem wpierw u siebie w samochodzie co mam, a co brakuje. Zaznaczam, że podszedłem do tematu hobbystycznie jako ciekawostka. Zadałem także kilka pytań Pablo_X i w tym miejscu dziękuję Mu za odpowiedzi, które się bardzo przydały. Ponadto opis montażu jest OK oraz zamieszczone schematy. Jednak uważam, że schemat dotyczy TDCI. W TDDi jest podobnie, ale są inne numery podpiętych pinów. To można znaleźć na schematach w TIS-ie. Ponadto są to schematy elektryczne tempomatu i nie widać już istniejących połączeń (światła stop z czarnej krańcówki oraz oryginalne połączenie z czerwonej krańcówki dwupinowej)
Mój Mondek to kombi tdci 115 KM z 2005 roku.
Stan jaki zastałem (i tu chcę zaznaczyć, że aby sprawdzić, czy coś jest podpięte, to trzeba trochę pogrzebać w aucie ze schematami, czyli trzeba je trochę umieć czytać...a jest to proste, tylko trzeba chcieć).
Stan jaki zastałem to:
- brak przy pedałach wiązki do zielonej krańcówki oraz brak pełnego okablowania czerwonej krańcówki (i tu ważne...ktoś gdzieś pisał, że czerwona krańcówka nie musi być czteropinowa. Ja uważam, że musi być-dalej napiszę dlaczego tak uważam i jak do tego doszedłem)
- brak okablowania przy złączu c32 (3 szt)
- brak okablowania przy złączu c200 (5 szt)
- brak przycisków na kierownicy (ale wiązka z kierownicy była pełna)
- no i jakby ktoś pytał to oczywiście krańcówki zielonej i czerwonej czretopinowej
Zakupiłem na allegro przyciski (ok 75 zł), krańcówki z wiązką (ok 65 zł), oraz złącze C200 i C32(część zamontowana na stałe w tablicy bezpiecznikowej- ok 85 zł)
Zamontowałem przyciski.
Dołożyłem 5-cio żyłową wiązkę od c200 do okolicy bezpieczników. 3 szt przewodów wchodzą na c-32 do części zamocowanej na stałe w tablicy bezpiecznikowej (c32/13, c32/7 i c32/1, a dwa do wiązki z krańcówkami.
Przy zakupie wiązki z krańcówkami były wszystkie przewody (4 szt., które są oryginalnie przy zamontowanych krańcówkach (czarno-żółty x2 przy czerwonej krańcówce plus zielono-biały x 2 przy czarnej krańcówce)plus dwa dodatkowe zielono-niebieski i zielono-żółty które trzeba podłączyć wg schematu c200/12 i c200/77)
Mam to zamontowane i teraz czekam na aktywację. Jestem umówiony (ale nie w ASO, bo tam rozmowa przebiegała, jakby z CKM-ami...ich myślenie boli). Jak mi się to uda to napiszę, a jak nie, to jestem w plecy parę złotych ale bogatszy w wiedzę czytania schematów oraz rozbiórki Mondka.

Jeszcze kilka uwag:
Jeżeli dokłada się piny do C200, to należy wcześniej małym śrubokrętem zlikwidować zaślepki w nieużywanych miejscach na piny i wyjąć je z dziur. Trzeba także przed włożeniem delikatnie zdjąć maskownicę (kolor zielony lub szary) w złączu c200, która blokuje piny po włożeniu, ale też uniemożliwia włożenia nowych.
Przy złączu c-32 jest tylko maskownica czerwona (brak zaślepień). Robić to delikatnie i z wyczuciem.
No i tak w ogóle trzeba trochę się nagimnastykować przy przeciąganiu wiązki.

Oczywiście opisywałem, jak to u mnie wyglądało, ale każdy to robi na swoją odpowiedzialność.

Pozdrawiam
Maciej

Pablo_X 21-05-2010 21:57

Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}
 
Powyższy post uważam za interesujący i pozwoliłem sobie podlinkować go w części Literatura ;)

Krzysiek 21-05-2010 22:06

Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}
 
biemann skąd pochodzisz? Oby tylko nie Polska wschodnia...... :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.