Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Nowy model - nowinki , zmiany (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=99836)

Miraks 14-09-2013 13:31

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
W grudniu zwykle już są wyprzedaże rocznika i upusty, bo przecież samochód z grudnia traci najwięcej na wartości z nowym rokiem - walczcie dobre rabaty.

Marcin-Prezes 14-09-2013 14:52

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
dokładnie tak mając to na uwadze prowadziłem rozmowy i nie mogę skłamać jest oki z tą gratyfikacją.

kuba0005 18-09-2013 19:25

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Zapłaciłem 09.09 zarsjestrowany, OC I AC wykupione, miał być do odbioru 12.09 ale Ford Polska wstrzymał wydawanie bo ' nie bo nie" lub " tak zarządziła fabryka " nie wiemy dlaczego". Samochód stoi w serwisie.Idę na wojnę do sądu.

Lep 18-09-2013 19:37

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Jak to wstrzymał wydawanie? :D Przecież to są jaja:D
Tak to jest jak się zapłaci. Ja płaciłem godzinę przed odbiorem to latali wokół mnie jak nigdy:)

b@rth 18-09-2013 19:51

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał kuba0005 (Post 2077702)
Zapłaciłem 09.09 zarsjestrowany, OC I AC wykupione, miał być do odbioru 12.09 ale Ford Polska wstrzymał wydawanie bo ' nie bo nie" lub " tak zarządziła fabryka " nie wiemy dlaczego". Samochód stoi w serwisie.Idę na wojnę do sądu.

A nie masz czasem diesla 2.0 163 konie?
Wlasnie slyszalem cos o wstrzymaniu wydania... ale nie bylo wiadomo co i jak...

kuba0005 19-09-2013 07:20

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
163 km i nie chcą nic powiedzieć dlaczego i do kiedy

b@rth 19-09-2013 08:28

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał kuba0005 (Post 2077885)
163 km i nie chcą nic powiedzieć dlaczego i do kiedy

... no to widzisz...
... to nie chodzi o auto, tu chodzi o silnik z tego co mi wiadomo... jednak szczegolow nie znam...

Miraks 19-09-2013 12:42

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Ciekawe jak zachowa się diler po załatwieniu sprawy i wydaniu auta, jeśli to kwestia kilku dni to pół biedy, gorzej jak to kwestia tygodni. Cała sytuacja jest chora.

vpw 19-09-2013 15:01

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Kurczaki. Mój kumpel zamówił Kugę razem ze mną w marcu. Zrezygnował w lipcu, kiedy dowiedzieliśmy się, że trzeba czekać do Października i dzisiaj odebrał Tiguana a ja się dowiedziałem, że może moja Kuga przyjedzie w ciagu 1-2 tygodni. To jest nienormalne. Nawet te 2 miesiące w VW to jakaś paranoja przy tej NIBY-zapaści rynku. Ale to co odwala Ford to jest naśmiewanie się z klientów.

Sądzę, że w normalnym kraju już by się PIH tym zajął albo organizacje konsumenckie. Próbowałem Panów z Tok FM tym zainteresować, bo tak wychwalają forda, że aż się płakać chce, ale kompletnie to olali.

No cóż, wiem że samochód jest wyprodukowany i jedzie do PL więc pewnie za 2-3 tygodnie się przekonam czy czekanie 8 miesięcy na auto było warte przyjemności jazdy nim.

Miraks 20-09-2013 12:12

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
kuba0005 może daj cynk do programu Turbo Kamera - tam jeszcze takiego przekrętu nie było, żeby diler sprzedał nowe auto, wziął pieniądze i nie chciał wydać samochodu, ba nawet nie chciał powiedzieć dlaczego nie wyda auta.

jankowalski973 20-09-2013 12:19

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał Miraks (Post 2078594)
...tam jeszcze takiego przekrętu nie było, żeby diler sprzedał nowe auto, wziął pieniądze i nie chciał wydać samochodu, ba nawet nie chciał powiedzieć dlaczego nie wyda auta.

za to był przypadek bodajże we Fiacie, że klient kredyt załatwił, rejestracje, ubezpieczenie a gdy przyszło odebrać kluczyki okazało się że auta :shock: nie ma

FordDrive 20-09-2013 14:31

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał kuba0005 (Post 2077702)
Zapłaciłem 09.09 zarsjestrowany, OC I AC wykupione, miał być do odbioru 12.09 ale Ford Polska wstrzymał wydawanie bo ' nie bo nie" lub " tak zarządziła fabryka " nie wiemy dlaczego". Samochód stoi w serwisie.Idę na wojnę do sądu.

Po pierwsze witam wszystkich, to mój pierwszy post tutaj.

Po drugie sam czekam na Kugę od lipca i staram się nie myśleć ile miesięcy jeszcze to będzie trwało (oficjalnie do grudnia)

Po trzecie, może ford znalazł jakieś pierwsze usterki fabryczne i serwisy muszą je już w sprzedanych samochodach najpierw usunąć. W zachodnim forum czytałem coś że soft auto-alarmu nie działa prawidłowo i teraz musi być wgrany update.

vpw 20-09-2013 14:43

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Fakt. Jest problem z oprogramowaniem czujnika monitorowania wnętrza i kilka innych drobnych, które są usuwane jeszcze w etapie przedsprzedaży.

Myślę, że już sporo samochodów z początku roku przyjechało. Są tez sytuacje nadzwyczajne kiedy samochody zamówione w czerwcu-sierpniu pojawiają się - ale pewnie pochodzą z sytuacji gdy inny klient zrezygnował. Ja jeszcze ze 3 tygodnie mam czekania.

24 tygodnie od zamówienia do produkcji i jakieś 6-7 do pojawienia się u dilera. Daje to 31 tygodni czekania na samochód czyli 7 miesięcy. Gdyby nie to, że to mój służbowy, to pewnie byłby wściekły. Tak jest mi przykro, że zdecydowałem się na Forda.

robo007 20-09-2013 19:08

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Witam
Jest problem z oprogramowaniem Kugi - w mojej po zmianie softu (w zeszłym tygodniu) komputer zaczął źle przeliczać paliwo, a zestaw audio wali głupotami że szkoda gadać. W przyszłym tygodniu ma być nowa wersja softu, która ma podobno te błędy naprawić.
Informacja dla osób które się zastanawiają czy jeszcze czekać na spóźniony odbiór auta - warto poczekać - jeździłem wieloma autami, ale kuga prowadzi się rewelacyjnie :)

kuba0005 20-09-2013 19:15

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Samochód jest i stoi u dealera ale Ford Polska zabronił wydawani. Dzwonie 3 razy i pytam dlaczego i mówią że oddzwonią i powiedzą ale nie dzwonią. Więc dzwonię znów ja i pytam dlaczego a oni mówią,że nie bo nie i że nie wiedzą dlaczego. Pieniądze dostali 9.09.2013r. samochód ma zarabiać a nie stać w salonie więc chcę zastępczy a oni że nie. Jak za 121.000 zł robią łaskę to Sąd im pomoże. Jak wiedzą że trzeba zmienić soft to niech to zrobią a nie od dwóch tygodni kombinują.Wynająłem samochód zastępczy - kuga I - i jak wydadzą to prześlę rachunek./ 250 zł dziennie/ :p Jak nie wypłacą to dla zasady pójdę do Sądu.

C0RLE0NE 20-09-2013 20:45

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał robo007 (Post 2078778)
Informacja dla osób które się zastanawiają czy jeszcze czekać na spóźniony odbiór auta - warto poczekać - jeździłem wieloma autami, ale kuga prowadzi się rewelacyjnie :)

W 100% potwierdzam. Dzis odebralem swoja Kuge (miesieczne opoznienie - zamawialem w marcu na 18 sierpnia, a jest dzis).

Prowadzenie i przyjemnosc z jazdy na najwzszym poziomie - to Kuga 1.6 150KM Titanum Panther Black z kilkoma dodatkami. Dla mnie moc w sam raz, ale po 1 dniu wydaje sie slabsza niz Mondeo 1.8 TDCi, ktorym jezdzilem przez ostatnie 3 lata.

Gostek_ 20-09-2013 22:26

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Jak jeździłeś TDCi a teraz masz benzynę to po 1 dniu nie da się określić czy jest słabsza czy nie. Tu zupełnie inaczej się jeździ i nie masz turbodziury...

C0RLE0NE 21-09-2013 08:10

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Pewnie masz racje, to tylko subiektywne odczucie po 1 dniu. Na pewno wydaje sie mocniejszy od C-Maxa, ktorym jezdzi zona (1.8 Duratec 125 KM).

grzefu 22-09-2013 12:17

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Witajcie.
To mój pierwszy post na forum Forda. Przymierzam się do zakupu nowej kugi (rozważałem też tiguana, cx-5, crv ). Za Kuga przemawia świetny design, nowoczesne wnętrze i dużo lepsze wyposażenie niż w Tiguanie za tą samą cenę. Moim ostatnim dylematem jest wybór silnika. Jeżdżę sporo po mieście, trasy 1-2 razy w miesiącu i koniecznie chce mieć automat.
O Powershift słyszałem wiele dobrego, niestety martwi mnie DPF, filtry, etc.
Z kolei Ecoboost ma większą moc (w automacie) i liczę na jego tańszą eksploatacje (w częściach). Niestety kompletnie nic nie wiem o automacie w tym silniku.
Czy komuś zdarzyło się jechać takim egzemplarzem (nie koniecznie Kugą)? Jakie wrażenia ? Liczę się ze spadkiem dynamiki, ale czy ten automat posiada np ręczną zmianę przełożeń, i/lub tryb sportowy ?

Z góry dziękuje za odpowiedzi. Mam nadzieję, że już wkrótce dołącze do grona Forda :)

Pozdrawiam

jacektp 22-09-2013 13:44

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Ja kupiłem w lipcu Kugę benzynową z automatem i mówiąc krótko sobie chwalę. Co do dynamiki jest jak najbardziej OK (wg. danych fabrycznych 9,7 do setki i to czuć). Przejechałem już ok. 5 tys. km ale ręcznie (przyciskami) zmieniłem biegi może raz czy dwa (z ciekawości) - nie ma takiej potrzeby. W skrzyni jest tryb sportowy, który zmienia biegi na wyższe przy wyższej prędkości - polecam jego używanie jeśli chcesz sobie "poszaleć".
Wcześniej jeździłem Hondą Civic VIII (140 KM) i subiektywnie Kuga dużo lepiej przyspiesza i lepiej trzyma się drogi.

Atlis 22-09-2013 15:54

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał jacektp (Post 2079450)
Wcześniej jeździłem Hondą Civic VIII (140 KM) i subiektywnie Kuga dużo lepiej przyspiesza i lepiej trzyma się drogi.

:027: jaja se robisz?

mikiikim 22-09-2013 17:06

Po obejrzeniu filmów na YT mam wrażenie ze ta skrzynia "zabija" ten silnik, szkoda ze nie ma wersji 182 KM EB 4x4 w manualu.

vpw 22-09-2013 17:42

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał mikiikim (Post 2079543)
Po obejrzeniu filmów na YT mam wrażenie ze ta skrzynia "zabija" ten silnik, szkoda ze nie ma wersji 182 KM EB 4x4 w manualu.

No właśnie. Testy lub filmy na yt wskazują, że ta skrzynia niszczy radość z jazdy wersją benzynową. Natomiast informacje z forum i od użytkowników, którzy odebrali już samochody, świadczą o wręcz odwrotnych odczuciach. Mam nadzieję, że za 2-3 tygodnie sam się przekonam. Na pewno opinie użytkowników by się przydały. No i może jakiś własny filmik i kilka słów o tym, jak to jeździ.

Miałem już kilka samochodów ze zwykłymi automatami oraz jeden ze zautomatyzowaną dwusprzęgłówką i różnica jest, ale nie na tyle istotna aby się tym przejmować. Jakoś sądzę, że automat forda - standardowy, to jeden z lepszych na rynku.

jacektp 22-09-2013 21:25

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał Atlis (Post 2079517)
:027: jaja se robisz?

Honda też była z automatem (sedan) - a mówię poważnie

Atlis 22-09-2013 22:35

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Dynamika ok, ale prowadzenie nie mozliwe. Nawet kiedy Civic sedan jest bardziej komfortowy niz hb.

jankowalski973 23-09-2013 20:29

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał vpw (Post 2078670)
Fakt. Jest problem z oprogramowaniem czujnika monitorowania wnętrza i kilka innych drobnych, które są usuwane jeszcze w etapie przedsprzedaży.

Również potwierdzam. Dziś otrzymałem wezwanie. Ford przeprowadza akcję serwisową - aktualizacja oprogramowania modułu sterującego układami nadwozia który steruje czujnikami ruchu we wnętrzu pojazdu systemu alarmowego.

Gostek_ 25-09-2013 20:42

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Super, najpierw czekasz 8 miesięcy, potem nie chcą wydać, a tych, co mają wzywają na serwis. Uważajcie żeby Wam przy okazji nie wynaleźli paru rzeczy, które trzeba wymienić a dziwnym trafem nie podlegają gwarancji...

Atlis 25-09-2013 21:57

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Kuga jest w sprzedazy od poczatku roku. Nie ma samochodu, ktory nie bylby na gwarancji. A jezeli wzywaja do serwisow, to chyba dobrze nie?

kuba0005 26-09-2013 07:49

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Kuga wczoraj odebrana po ponad 2 tygodniowej wojnie z dealerem i Ford Polska. Telefonicznie mówili że nie bo nie i nie wiadomo kiedy mają coś sprawdzić ale nie wiedzą czy muszą, nie wiedzą co mają sprawdzić i nie wiedzą kiedy więc we wtorek godz. 12.00 zjawiam się u dealera z telewizją TVN Turbo. Wszyscy nabierają wody w usta i nic nie wiedzą i nie wiedza kiedy wydadzą. Pytamy się kto jest właścicielem od 2 tygodni samochodu więc mówią że ja, więc proszę o oddanie samochodu a oni że nie bo nie.Z telewizją nie chcą rozmawiać. Ford Polska telewizji odmawia komentarz. Nie chcą wydać samochodu więc we wtorek po południu zgłaszam na Policji przywłaszczenie samochodu przez dealera za który ponad 2 tygodnie temu zapłaciłem, zarejestrowałem i ubezpieczyłem, mam protokół odbioru podpisany przez dealera że jest sprawny.Środa rano dzwoni dealer godz. 10.17 że mogę zabierać samochód.Pytam się co zrobili od wczoraj w samochodzie ale odpowiadają że coś robili pracownicy ale nie wiedzą co. Żarty chyba. Nie przeprosili nawet.Został jeszcze Sąd z dealerem o straty za 2 tygodnie i do przodu. Kuga jeździ.

Miraks 26-09-2013 08:35

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Brawo kuba0005! Z dziadostwem trzeba walczyć! Kiedy odcinek o dziadostwie jakie odstawia Ford w TVN Turbo? Informacja pójdzie w świat - może następnym razem ktoś w Fordzie się puknie w głowę, zanim tak potraktuje klienta. A autko niech ci dobrze służy.

jankowalski973 26-09-2013 08:39

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
jeszcze nie byłem i aż boję się jechać, co jak mi auta nie oddadzą?

RafałB 26-09-2013 09:11

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał jankowalski973 (Post 2081459)
jeszcze nie byłem i aż boję się jechać, co jak mi auta nie oddadzą?

Weźmiesz sobie ich jakieś lepsze, np. S-maxa czy Kuge na fullu :P

jankowalski973 26-09-2013 09:30

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
albo wrócę... PKS-em:(

Atlis 26-09-2013 10:00

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
jak cos, to daj znac, mam numer do rzecznika prasowego ;)

RafałB 26-09-2013 10:04

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Kij bejsbolowy to najlepszy argument....niekiedy :P

Marcin-Prezes 26-09-2013 21:08

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
jak czytam to aż nie wierze.....21 wiek i proszę...teraz to nie wiem czy cieszyć się że jeszcze nie wyprodukowali mojego modelu kugi czy płakać :)

Atlis 30-09-2013 12:30

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
napisalem do forda, potwierdzaja chwilowe wstrzymanie wydawania aut, ale na ta chwile wszystko juz powinno byc ok. powod wstrzymania nie podali, zapytalem, zobaczymy, czy odpowiedza. jak cos, to dam znac.

czasami sie zastanawiam, czy problem z komunikacja nie lezy po stronie klienta, skoro ja, bedac osoba zupelnie postronna, otrzymalem od Ford Polska odpowiedz w kilka godzin i to jeszcze z propozycja rozwiazania.

vpw 30-09-2013 16:10

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Ale dowiedziałeś się tyle samo co klienci, że nawet jeśli samochód jest to go nie wydają, bo nie wydają. To jest właśnie zarzut do forda, że dysponując samochodem, nawet przyjmując płatność za niego, nie chce go wydać, nie podając przyczyny.

Atlis 30-09-2013 16:17

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Ford nie wydaje samochody, samochody wydaje dealer. Ja wyslalem zapytanie bezposrednio do Forda, czy jest problem z wydawaniem samochodow udealerow, potwierdzili, ze tak bylo przez krotki czas, ale juz jest wszystko w porzadku. Nie jestem klientem, ktoremu auto nie chcial auto wydac, wiec jakos nie widze specjalnie powod do drazenia tematu, ale zakladam, ze bez najmniejszego problemu mozna by sie bylo dowiedziec, o co chodzi - sprawa kilku telefonow... Pozatym tak jak napisalem wczesniej, zapytalem o powod problemow z czystej ciekawosci i czekam na odpowiedz.

Marcin-Prezes 30-09-2013 17:29

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
witam. Chyba cos drgnęło kugi przyjeżdżają do dealera i są wydawane na bieżąco. Moja podobno ma się wyprodukować w połowie października:)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.