Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=156471)

redhot64 16-03-2014 10:02

Odp: Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny
 
Rozumiem, że koszt który poniosłem był próżny a radość przedwczesna?
Skoro padające łożysko skrętne robi taki rejwach, to może zmienić tytuł wątku na "Uwaga siadają łożyska skrętne" Rozmawiałem z mechanikiem, który zmieniał mi sprężyny i przekażę wam co mi powiedział. Łożyska wykonane są z tworzywa. To bardzo rzadkie rozwiązanie, bo metalowy jest tylko wąski pasek na jednej i drugiej części. O ile dobrze rozumiem to ten metalowy fragment jest elementem ślizgowym. Owszem nie da się ocenić stanu łożyska na oko, ale o tym czy łożysko jest sprawne czy nie, doświadczony mechanik wie obserwując tarcie. Łożysko wadliwe wyraźnie chrobocze, lub zacina się, gdyż ma wyrobioną powierzchnię ślizgu. Oczywiście możecie mieć w tej sprawie swoje zdanie, ale ja na razie chyba nic w tej sprawie nie zamierzam robić.

romekw 20-03-2014 06:47

Odp: Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny
 
Wymiana sprężyny - 80 zł
Wymiana łożyska - 80 zł
Wymiana sprężyny i łożyska - 80 zł
sprężyna - 100 zł
łożysko - 40 zł

Reasumując trzeba dbać o stały przychód.

Jak strzeliła mi sprężyna rozmawiałem z dwoma mechanikami, obaj nie chcieli nawet oglądać starego łożyska.

Wiesław50 20-03-2014 11:28

Odp: Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny
 
Czytam posty związane z pękającymi sprężynami przedniego zawieszenia i w związku z tym mam pytanie, czy ktoś mógłby sfotografować pękniętą sprężynę i zatarte łożysko? Może ktoś pokusił by się zrobić "sekcję" takiego łożyska.

Jitter 20-03-2014 18:21

Odp: Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny
 
A co to miałoby na celu? Pytam z czystej ciekawości...

Wiesław50 20-03-2014 18:46

Odp: Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny
 
Dla lepszego zobrazowania tematu. Może istnieje jakieś wytłumaczenie tych awarii? Zakładam, że jest to łożysko ślizgowe, może istnieje jakiś otwór do smarowania? Mam auto od jedenastu lat i jak na razie niczego nie wymieniałem przy zawieszeniu. Ciekawi mnie jak to wygląda w realu. Może można jakoś temu zapobiec? Zdjęcia i opis to lepszy przekaz.

Jitter 20-03-2014 19:11

Odp: Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny
 
Dodam, że obecnie można przychylić się ku twierdzeniu, że to właśnie zatarte łożysko może być przyczyną pękania sprężyny - tyle mówią poniektóre osoby, mające styczność z problemem (wniosek z lektury niniejszego tematu). Co do analizy problemu w celu zapobieżenia awarii - jestem zdecydowanie na tak.

Ketzer 20-03-2014 21:28

Odp: Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny
 
Łożysko jest kulkowe, do tego kulki są w plastikowej obudowie, widziałem jak mi mechanik pokazał rozsypane. Smarowanie czegokolwiek nic nie da bo powiedział że rozpadło się na dwie części jak kolumnę zdjął.

Wnioski są takie że niezależnie od przebiegu przy wymianach amorków czy jakichkolwiek pracach przy kolumnie warto za 40 dyszki zmienić łożysko. Nie chcę mi się całego topicu od początku przeglądać ale może była jakaś felerna partia od dostawcy w pewnych latach.

romekw 01-05-2014 15:04

Odp: Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny
 
1 załącznik(i)
Co do łożysk właśnie rozleciało mi się firmy MONROE. Prawa strona po niecałym roku od założenia. Teraz założyłem LEMFÖRDER'a. Co ciekawe Na obudowie mają wytłoczenie INA a to z kolei to nic innego jak SKF :).

Przy okazji czy ktoś kto jeździ na sprężynach KYB mógłby spojrzeć jak są założone? Mechanik założył mi je tak, że napisy KYB są do góry nogami i zastanawiam się nie przez to rozlazło się łożysko :?:

Jeżeli chodzi o budowę samego łożyska to okazuje się, ze plastikowa jest zewnętrzna obudowa a w środku są dwa metalowe ringi górny i dolny z wyżłobieniami i środkowy plastikowy z otworami w których umieszczone są kulki.

Basra 01-05-2014 21:34

Odp: Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny
 
Witam

Podzielę się z Wami w temacie tych sprężyn pękających we fiestach i fusionach.Gdy pękła sprężyna,zmieniałem tylko jedną.Przed zamontowaniem sprężyny, należy wyrzucić wkładkę izolacyjną tą pod sprężyną a w miejsce jej zamontować płytkę cynkową.Płytkę zaginamy szczypcami.Były dwa rodzaje płytek.Dla roczników do 2003 i 2004-2006.Uszkodzenie zespołu łożyska oporowego w tym przypadku było skutkiem a nie przyczyną.

pozdrawiam

aramis35 06-05-2014 19:34

Odp: Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny
 
3 załącznik(i)
Witam
no to ja tez moge dolaczyc do klubu ---polamanej sprezynki --- obylo sie bez nastepstw nowe sprezynki to 220 zl wymiana we wlasnym zakresie
pozdrawiam
dodam jeszcze przebieg 120tys


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.