Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Tuning (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   [Ogólne] Chiptuning 1.5TDCI Euro6 - nowy silnik Forda od roku modelowego 2015 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=256253)

heko 10-11-2022 10:08

Odp: Chiptuning 1.5TDCI Euro6 - nowy silnik Forda od roku modelowego 2015
 
w euro6 egr ma spory wpływ na przebieg regeneracji dpf, szczególnie przy małych obciążeniach, regeneracji w mieście i na krótkich odcinkach

luckyboy 10-11-2022 10:09

Odp: Chiptuning 1.5TDCI Euro6 - nowy silnik Forda od roku modelowego 2015
 
Bez otwartego EGR wypali się ale o wiele później.

kineret 11-11-2022 12:48

Odp: Chiptuning 1.5TDCI Euro6 - nowy silnik Forda od roku modelowego 2015
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] : Dziękuję za odpowiedź.

Pytanie czy jest to wykonalne i bezpieczne dla silnika - no i czy ktoś w ogóle to praktykuje? Domniemam, że większość speców pewnie wywala całą "ekologię" za jednym zamachem zapewniając święty spokój zarówno sobie jak i klientowi.

Znalazłem film, na którym widać procedurę wypalania DPF w silniku z 2013r. - klapa EGR pozostaje zamknięta odczas całego procesu wypalania.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Nie wiem jak wygląda sprawa w przypadku silników z Euro 6 - bardzo możliwe, że tam już jest szereg powiązanych ze sobą rozwiązań, które wyrzeźbili aby podciągnąć ten silnik pod normy emisji spalin.

W miarę możliwości wolałbym zrobić mapę + start stop off + zaślepienie EGR, nie wywalając DPFa - ale tylko pod warunkiem, że będzie się on prawidłowo wypalał. Wychodzę z założenia, że Diesle są stworzone do trasy, a DPF będzie regularnie "przedmuchiwany".

Co byście poradzili? Zrobić jedynie mapę na 270Nm + wyłączenie start stop i zostawić EGR i DPF w spokoju (póki działa) czy lepiej zapobiegać i mieć spokój na lata?

Z tego co widzę po ogłoszenaich niektóre 1.5 TDCI mają nalatane po 300-400 tys na ustawieniach farycznych i to przy wymianach oleju co 30kkm... z kolei inni bujają się po serwisach z nowymi autami od awarii do awarii (wątek o Transit Courier..) i bądź tu człowieku mądry. :wink: Pozdrawiam

heko 11-11-2022 17:10

Odp: Chiptuning 1.5TDCI Euro6 - nowy silnik Forda od roku modelowego 2015
 
tak jak pisałem, w e6 egr jest niestety istotny w pracy dpf :(
nie ruszałbym nic, poza chipsem

luckyboy 11-11-2022 23:08

Odp: Chiptuning 1.5TDCI Euro6 - nowy silnik Forda od roku modelowego 2015
 
Jeżeli jeździsz tylko po mieście to prędzej czy później DPF zatka się.

Jeżeli jeździsz tylko po trasie to faktycznie nigdy możesz nie spotkać się z tym problemem.

Ja jeżdżę prawie wyłącznie po mieście i musiałem przebić DPF, ale EGR nie ruszałem, bo jest przydatny - dogrzewa zimą silnik spalinami, zmniejsza spalanie.

konieczko5 12-11-2022 18:32

Odp: Chiptuning 1.5TDCI Euro6 - nowy silnik Forda od roku modelowego 2015
 
W escorcie nie 91 nie było DPF i EGR.

DaM3 10-07-2023 20:37

Odp: Chiptuning 1.5TDCI Euro6 - nowy silnik Forda od roku modelowego 2015
 
Witam,
Czy ktoś się orientuje jakie maksymalne ciśnienie daje turbina w FF3 1.5 tdci 120 w serii?
U mnie ładuje 1.55. Nie wiem czy nie ma wgranego jakiegoś programu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.