Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Nie działa centralny zamek (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=288166)

puncek1 23-07-2018 21:10

Zablokowane drzwi od strony kierowcy
 
Witam
To mój pierwszy post, to proszę o wyrozumiałość, gdy popełnię jakieś fo-pa.
Odświeżając temat:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
W moim przypadku to sam narobiłem sobie biedy. Będąc trochę zdenerwowany otwierając centralny zamek trzymałem odciągniętą klamkę od drzwi kierowcy. Usłyszałem kliknięcie , i mam wrażenie jak by coś spadło na dno drzwi. I od tamtej pory zewnętrzna klamka jest luźna, wewnętrzna klamka reaguje na zamek centralny, a drzwi nie mogę otworzyć nawet od środka.
Byłem u paru „fachowców” (od awaryjnego otwierania drzwi, jaki mechaników), rzekomo bez prucia tapicerki i płyty pod tapicerką.
Jeden z „mechów” zaczął rozwijać przedłużacz by ciąć fleksą.
Chciał bym się dowidzieć czy można otworzyć za pomocą jakiegoś haczyka, linijki, czy jakimś innym patentem ?
Bardzo proszę o pomoc, poradę, ewentualnie podpowiedz gdzie w Olsztynie ktoś może mi te drzwi otworzyć. A resztę (dobrać się do zamka) sam zrobię. Ewentualnie podpowiedzieć fachowca który by „bez inwazyjnie” te drzwi otworzy.
Z góry dziękuję za pomoc
Puncek1

malcorn 23-07-2018 21:15

Odp: Zablokowane drzwi od strony kierowcy
 
Jeśli fachowcy nie dali rady to może być ciężko, ale zwróć uwagę na to że tapicerkę drzwi do Fusiona możesz dorwać za 30zł nieraz, a fachowiec nawet jak otworzy to pewnie weźmie przynajmniej 100?

Antej 23-07-2018 21:16

Odp: Zablokowane drzwi od strony kierowcy
 
farciarz, dzis robiłem wiazki w drzwiach w swoim fusionie i jutro jeszcze jestem w Olsztynie.
Wiec masz szanse na spotkanie, zdjemę Ci tą tapicerkę od srodka, tak ze reką sięgniesz do zamków.

puncek1 23-07-2018 21:29

Odp: Zablokowane drzwi od strony kierowcy
 
Antej dziękuję za chęć pomocy. Jak i gdzie byśmy się umówili?

Antej 23-07-2018 21:35

Odp: Zablokowane drzwi kierowcy (zerwana linka?)
 
zadzwon jutro z rana na nr w PW

RANO!
rodzinę mi budzisz

Grzechu18 04-11-2018 11:05

Nie działa centralny zamek
 
Witam.
Od pewnego czasu zamykając drzwi od strony kierowcy, nie zamykają mi się pozostałe drzwi, tylko muszę przejść do drzwi pasażera i wtedy dopiero mogę zamknąć pozostałe drzwi, natomiast przy otwieraniu, drzwi kierowcy jak i pasażera działa poprawnie, czyli wszystkie się otwierają.
W najbliższych czasie mam zamiar się temu przyjrzeć, ale nie posiadam schematu i nie bardzo wiem jak to działa, powiem że centralny zamek jest zamykany tylko kluczem, nie żadnym pilotem.
Gdyby ktoś miał taki schemat elektryczny, może być odręcznie narysowany, chodzi mi o zasadę działania, to byłbym bardzo wdzięczny.

Antej 04-11-2018 12:03

Odp: Nie działa centralny zamek
 
To czas założyć GEM do centralnego z pilota, do tego kluczyk z pilotem i po sprawie ;)
Tak to czeka Cię rozbiórka drzwi do zamków i szukanie czy krańcówka nie jest uszkodzona.

2007 to chyba już polift a tu ze schematami ciężko.
Do przedlifta były na forum.

Skolmi 04-11-2018 14:41

Odp: Nie działa centralny zamek
 
Do weryfikacji działanie microswitch'a w zamku drzwi kierowcy.
A oświetlenie wnętrza gaśnie prawidłowo po zamknięciu tych drzwi?

Grzechu18 04-11-2018 17:02

Odp: Nie działa centralny zamek
 
Cytat:

Napisał Skolmi (Post 3050672)
Do weryfikacji działanie microswitch'a w zamku drzwi kierowcy.
A oświetlenie wnętrza gaśnie prawidłowo po zamknięciu tych drzwi?

Po zamknięciu zamka od kierowcy, zamykają się tylko drzwi kierowcy, natomiast oświetlenie gaśnie po czasie, nie od razu. Od razu gaśnie jak zamykam od strony pasażera bo wtedy wszystkie drzwi się zamykają.
W sumie jeszcze nie rozbierałem nigdy drzwi dlatego pytam o jakieś sugestie.

Antej 04-11-2018 17:33

Odp: Nie działa centralny zamek
 
Rozbiera się tak samo:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dobieranie się do krańcówki, to po wyjęciu zamka.

Kupowanie drugiego zamka jest obarczone ryzykiem zakupu od anglika, dlatego zasugerowałem upgrade zamka centralnego do pilota i po sprawie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.