Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Pękają przewody od klimy co 4 lata ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=98792)

subratri 28-04-2010 09:48

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
spawanie nie jest doraźne, w miejscu spawania na pewno nie pęknie... co najwyżej obok :D ja płaciłem 350 3 lata temu w Częstochowie, niestety jest trochę rozbierania więc bardzo z ceną gość nie przeholował (choć na pewno przeholował)

Kolego uzupełnij [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Stefano 28-04-2010 20:40

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
No i mnie to znowu nie minęło, cholerstwo pękło koło spawu / czyt. rozleciało sie / na tym felernym kolanku, ale byłem juz na to przygotowany!!!!
Zimą kupiłem za 100,- zł, a z VATem 122, zł całą rurkę, aż do parownika uzywaną, ale w b. dobrym stanie i po rozpieciu wymieniłem tylko ten przedni odcinek od sprężarki do łącznia w podłuznicy. Jest ok, nie przykręcałem obejmy do silnika, zobaczę jak długo wytrzyma.
Pozdr.

egonmonia 29-04-2010 08:43

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
Cytat:

Napisał subratri (Post 1424807)
spawanie nie jest doraźne, w miejscu spawania na pewno nie pęknie... co najwyżej obok :D ja płaciłem 350 3 lata temu w Częstochowie, niestety jest trochę rozbierania więc bardzo z ceną gość nie przeholował (choć na pewno przeholował)

Kolego uzupełnij profil

W tym przypadku doraźne , pospawasz a napewno pęknie w okolicach spawu :) wcześniej czy później .Przewód z gumy (elastyczny ) załatwia sprawę ,i pisze to jako człowiek poruszający się w chłodnictwie .Problemem jest tylko prawidłwe zamocowanie przewodu elastycznego. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
pozdrawiam :)

gumiskrosno 29-04-2010 19:45

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
Co do spawania jeśli ktoś zrobi to dobrze to nie jest doraźne. Mnie jeszcze ten problem nie spotkał ale mam dobrego znajomego klimarza i on robi to tak że jeśli rurka koroduje na kolanku to wywala całe kolanko z zapasem ok 5 cm po każdej ze stron wstawia nowe i spawa. Tak zaspawana rurka posłuży dłuższy czas.

Jarek G. 29-04-2010 20:41

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
Cytat:

Napisał egonmonia (Post 1425592)
W tym przypadku doraźne , pospawasz a napewno pęknie w okolicach spawu wcześniej czy później

Panowie, prędzej czy później to i nowy pęka.
Po prostu każdy ratuje się jak może lub jak go na to stać. Oczywiście najlepiej kupić nowy ale cena...

Pozdro g:)

fafolot 07-05-2010 20:51

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
Trochę milczałem, poniewaz dogłebnie analizowałem ceny naprawy przewodów.
W Radomiu, Kielcach cos takiego zrobia za 300 - 350 zł. Ale musze jechać ponad 100 km.
Byłem u siebie w mieście w warsztacie co zażyczyli sobie 500 zł za naprawę.
Utargowałem na 450 zł. Naprawa wygląda tak :
wycinaja pęknięte kolanko. spawaja nowe. A wszystko, całe rurki wsadzaja do jakiegoś amerykańskiego zbrojonego węża. Gdy pęknie kolanko, wąz ma utrzymać gaz z klimatyzacji. Takie hi-fi stereo.
Chyba sie skusze .....

subratri 07-05-2010 21:16

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
no to już wiadomo za co te 500, ja bym brał :)

haggie73 07-05-2010 21:16

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
Cytat:

Napisał fafolot (Post 1431362)
Trochę milczałem, poniewaz dogłebnie analizowałem ceny naprawy przewodów.
W Radomiu, Kielcach cos takiego zrobia za 300 - 350 zł. Ale musze jechać ponad 100 km.
Byłem u siebie w mieście w warsztacie co zażyczyli sobie 500 zł za naprawę.
Utargowałem na 450 zł. Naprawa wygląda tak :
wycinaja pęknięte kolanko. spawaja nowe. A wszystko, całe rurki wsadzaja do jakiegoś amerykańskiego zbrojonego węża. Gdy pęknie kolanko, wąz ma utrzymać gaz z klimatyzacji. Takie hi-fi stereo.
Chyba sie skusze .....

Kolego, pytałeś o warsztaty koło Grójca, Pruszkowa itp a chcesz jechać ponad 100 km?? w "polecanych warsztatach" podałem namiar na gościa koło Góry Kalwarii co zajmuje się klimą...
zadzwoń, zapytaj... ja się zawsze z nim dogadywałem... a opcja: wymiana czynnika z odgrzybianiem kosztowała mnie 160 zeta rok temu... z kontrastem i kontrolą szczelności! a wszystko praktycznie na poczekaniu... oczywiście wcześniej trzeba się umówić... serwis klimy ma pełen a co do spawania rurek itp. to nie wiem - ale lepiej zadzwonić...
chociaż bajer z "amerykańskim wężem" (chyba grzechotnik) jest ciekawy...
Pozdro.

Tom3ek 11-05-2010 22:19

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
wąż sie przerabia na gumowy w dłuższym odcinku, przerabiamy takie węże od ponad 5 lat i nigdy nie było poprawki, taka przeróbka kosztuje w poznaniu 250zł

dirkdiggler 21-05-2010 09:42

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
Mnie w alhambrze 2005 też to spotkało. Pęknięcie rurki na gumowej obejmie w okolicach nadkola od strony pasażera. Gość który mi to spawał w Bydgoszczy skasował 350zł w tym 50zł dla kumpla z Seata który przyjechał z serwisówką bo był problem z demontażem i dostaniem się do feralnego miejsca.
Zobaczymy na jak długo wystarczy. Na razie jest OK.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.