Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Ranger (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=164)
-   -   [Ranger 2011-2022] Skrzynia automat, wymiana oleju (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=304696)

Stopiw Garage 13-01-2020 21:50

Odp: Skrzynia automat, wymiana oleju
 
Cytat:

Napisał bezduszny (Post 3212622)
wchodzi znacznie więcej.. u mnie jakieś 9.0-9.5 litra za każdym razem

ale przy jakiej wymianie bo wedle danych producenta pojemność ukladu tej skrzyni to 9,5 l

bezduszny 14-01-2020 06:53

Odp: Skrzynia automat, wymiana oleju
 
statycznej, łącznie z wymianą filtra

Nawet dane ze strony Millers'a podają 10,5 litra sucha, wymiana 9.0

https://images91.fotosik.pl/304/97c921cac5fcffb6gen.jpg

dominiq 28-04-2023 10:20

Odp: Skrzynia automat, wymiana oleju
 
Hej, przymierzam się do wymiany oleju w skrzyni automatycznej 6 biegowej. Czy ten zestaw będzie dobry (olej, uszczelka, filtr) [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Oczywiście oleju trzeba dokupić.

nifimev 16-09-2023 01:44

Odp: Skrzynia automat, wymiana oleju
 
Cytat:

Napisał Pawel (Post 3212279)
Z moją jazdą olej w skrzyni średnio wytrzymywał około 15-20 tysięcy km.. i kwalifikował się do wymiany. Najszybciej udało mi się "zabić" olej po około 3000km ...

Nie znalazłem nigdzie wcześniej.... auto jedzie ze stałą prędkością a automat jakby wcisna sprzęgło i obroty skaczą. tak cykl co kilka sekund- jest szansa że wymiana oleju pomoże? czy od razu komuś wieźć auto?
ranger ze mną już 30tys i nic ze skrzynią nie robiłem, też nie wiem czy ktoś wcześniej coś robił...
proszę o podpowiedź jeśli ktoś ma jakiś pomysł

Byond 16-09-2023 08:19

Odp: Skrzynia automat, wymiana oleju
 
Cześć

W czerwcu miałem taki sam objaw tylko w wersji 10 biegowej.na serwisie Kraków krzemionki testowali auto i skrzynie przeć 2 tyg i okazało się ze skrzynia do wymiany na koszt forda.pomogla mi gwarancja ford 12 która co rok wykupuje.
U mnie się to stało przy 125 tys tuż po drugiej wymianie oleju.

Pozdrawiam

Bump: Cześć

W czerwcu miałem taki sam objaw tylko w wersji 10 biegowej.na serwisie Kraków krzemionki testowali auto i skrzynie przeć 2 tyg i okazało się ze skrzynia do wymiany na koszt forda.pomogla mi gwarancja ford 12 która co rok wykupuje.
U mnie się to stało przy 125 tys tuż po drugiej wymianie oleju.

Pozdrawiam

SAR37 16-09-2023 19:25

Odp: Skrzynia automat, wymiana oleju
 
Ale to dwie, zupełnie różne skrzynie - porównywanie ich jest mało sensowne.

Byond 17-09-2023 11:38

Odp: Skrzynia automat, wymiana oleju
 
Ale działanie identyczne ,w jednej 6b w drugiej 10 .obydwie typowy hidrokinetyk, różnią się tylko liczbą przełożeń ,,,fizyka jazdy i pracy jest identyczna Objaw u kolegi ten sam to i przyczyna ta sama.

nifimev 17-09-2023 22:58

Odp: Skrzynia automat, wymiana oleju
 
w zasadzie wymianą oleju niewiele ryzykuję- najwyżej koszt oleju i mechanika jakieś 1k, jest szansa że pomoże?
Dodam że auto u mnie rok od 151000, teraz ma 183000

SAR37 18-09-2023 07:01

Odp: Skrzynia automat, wymiana oleju
 
No to Kolega „pojechał” z tematem:p
Wymiana oleju przy 183 kkm, bez wiedzy, czy wcześniej była robiona taka wymiana i ile razy, to proszenie się o kłopoty. Sama wymiana oleju może narobić więcej szkód niż pożytku (np. „wypłukanie” uszczelnień elektrozaworów).
„Automaciarze” zalecają wymianę co 60 kkm lub tylko dolewki, jeśli auto przejechało ponad dwie wymiany (ponad 120 kkm). W przeciwnym razie pozostaje zdjęcie skrzyni i pełna weryfikacja części i mechanizmów a dopiero po tym, wymiana filtra i nowy olej. Droga „na skróty” może być irytująca (czas) i kosztowna. Wiele też zależy od znajomosci charakterystyki użytkowania, o co, przy kolejnych użytkownikach, raczej trudno.
Kolega sam zdecyduje.

nifimev 23-09-2023 19:06

Odp: Skrzynia automat, wymiana oleju
 
No więc podjąłem próbę wymiany oleju i filtra. Wymineniłem i objawy nie znikneły- dalej to samo... Odpaliłem forscana i wyłączyłem adapacje skrzyni i objaw zniknął... ?!? Nie wiem o co chodzi, narazie działa więc się cieszę, ale co dalej będzie bedę informował na bieżąco...
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.