Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Wymiana lamp na ksenony (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=239788)

latar 01-02-2015 10:55

Odp: montaż reflektorów soczewkowych
 
Jaką widzisz korzyść z ich montażu? Jeżeli planujesz używki to bym się zastanawiał. Tzn, miałem soczewki skrętne w Focusie MK2 i o ile przy 80kkm to było nieźle o tyle przy 170kkmów jazdy na nich jak na dziennych to świeciły jak znicze i nadawały się do regeneracji. No chyba, że używki po regeneracji...albo nowe.

Speedo 01-02-2015 11:31

Odp: montaż reflektorów soczewkowych
 
Cytat:

Napisał cliner (Post 2344158)
Tyle jest kabli przy skrętnych halogenach i doświetlaniu zakrętów.

z tego co zauwazylem to wtyczki do lamp to najmniejszy problem, bo one zazwyczaj obsadzone w 100% i wiazki w komorze silnika sa kompletne, dramat zaczyna się od niebieskiej kosci w nogach przedniego pasażera ;)

wg mnie żeby do halogena zalozyc skretne soczewki wystarczy zrobić zupełnie NIC, wymienić tylko lampy p&p, oczywiście żadne skretnosci ani doświetlania nie będą dzialaly, bo to wymaga dolozenia kilometrow kabli i modulu hcm

cliner 01-02-2015 13:05

Odp: montaż reflektorów soczewkowych
 
Wtyczki są obsadzone zależnie od serii wyposażenia fabrycznego.N.p masz Titanium ze zwykłymi halogenami,to wiązkę możesz mieć przystosowaną do soczewek skrętnych,Zetec nie ma już instalacji do tego.Same lampy powinny zaświecić bezproblemowo.Ja mam instalację fabryczną.

Speedo 01-02-2015 13:19

Odp: montaż reflektorów soczewkowych
 
Cytat:

Napisał cliner (Post 2344260)
Wtyczki są obsadzone zależnie od serii wyposażenia fabrycznego.N.p masz Titanium ze zwykłymi halogenami,to wiązkę możesz mieć przystosowaną do soczewek skrętnych,Zetec nie ma już instalacji do tego.Same lampy powinny zaświecić bezproblemowo.Ja mam instalację fabryczną.

możliwe, ze same titanjumy mi się trafialy do ogledzin ;) reasumując, do standardowej lampy halogenowej dochodzi plus z mijania, plus drogowych, plus kierunkowskazu, peczek mas i sterowanie g/d silniczkiem DC

to samo dochodzi do lampy soczewkowej i będzie ona dzialac, będzie jej brakować sterowania silniczkiem p/l DC (nie wiem czy soczewkowce maja dodatkowa zarowke w rogu na doświetlanie, jak maja to tez nie będzie dzialac)

jeśli pokusimy się o zenon to będzie brakowało doświetlania statycznego zakretow, sterowania g/d silniczkiem AC i zmiany w BCM na xenon, co powoduje blad spalonej zarowki i zgasniecie obu lamp

cliner 01-02-2015 13:42

Odp: montaż reflektorów soczewkowych
 
Soczewki skrętne mają doświetlanie zakrętów z dodatkową żarówką.

uki23 01-02-2015 14:25

Odp: montaż reflektorów soczewkowych
 
Moja wersja to właśnie Titanium. Zastanawiałem sie też nad xenonami ale to już niestety duzo wiekszy koszt a ze zwykłymi soczewkami nie powinno być tyle zachodu. Nie wiem tylko czy poziomowanie bedzie działało jak w zwykłych H7..

stingerA6 01-02-2015 14:44

Odp: montaż reflektorów soczewkowych
 
Nie wiem czy jest to sensowna zamiana, która nie za wiele wniesie. Tak jak pisałeś, jeśli zmienić to na xenon, ale to już większa strzelanina ( autopoziomowanie, spryski, przetwornice, programowanie itd.).
Swego czasu miałem xenony skrętne a później xenony statyczne i różnicy nie zauważałem.

cliner 01-02-2015 15:10

Odp: montaż reflektorów soczewkowych
 
Masz oddzielny przełącznik do tego przy włączniku świateł?Jest badajże od 0 do 4 poziomu.Jak masz to będzie działać z soczewkami.

Speedo 01-02-2015 15:50

Odp: montaż reflektorów soczewkowych
 
poziomowanie reczne z pokretla gora/dol będzie dzialalo, jak już pisalem

uki23 01-02-2015 17:14

Odp: montaż reflektorów soczewkowych
 
jeżeli powiedzmy bedzie tak że w moim Titanium instalacja bedzie przystosowana do soczewek bo może być tak ze np. doświetlanie zakrętów może działać??


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.