Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] błąd P0430 P0420 1.6 katalizator czy sonda, wykres sondy, rozwiązania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=302749)

Doman86 25-06-2020 18:59

Check engine a sonda lambda
 
Witam wszystkich. Tydzień temu nabyłem Focusa MK 3 z 2017 roku z silnikiem 1.6 105 km (benzyna). Przebieg samochodu to 112 000 km. Samochód stał wcześniej około miesiąca u właściciela, ponieważ musiał dopełnić on formalności ze spłatą pojazdu. Po przejechaniu około 50 km włączył mi się check engine. Telefon do sprzedawcy, pojechalismy do jego znajomego mechanika. Diagnoza - sonda lambda, wg sprzedawcy może od długiego stania, samochód należy "rozjeździć i przegonić". Błąd został skasowany. Po kolejnych 50 km ta sama historia. Pojechałem do swojego mechanika, auto sprawdzone i faktycznie błąd dotyczy sondy lambda, jednak w trakcie sprawdzenia działała ona cały czas prawidłowo. Dodam, że prócz kontrolki nie ma innych objawów awarii. Czy ktoś z Was miał taki problem? Czy robić już awanturę sprzedającemu, czy się wstrzymać?

wasi69 25-06-2020 19:57

Odp: Check engine a sonda lambda
 
Problem z sondą lambda jest bardzo dobrze znany w tym silniku i osobiście wymieniałem ją na gwarancji. Zapoznaj się proszę z tym tematem.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ja bym ścigał sprzedającego o doprowadzenie samochodu do sprawności gdyż ta usterka może zagrażać Twojemu bezpieczeństwu. Chyba nie fajnie jak zacznie Ci zdychać silnik w momencie jak musisz się szybko włączyć do ruchu?

kunte 30-06-2020 13:05

Odp: Check engine a sonda lambda
 
A ja obstawiam, że to katalizator jest winny.
W przypadku, gdy jest on już na tyle "zapchany", że nie pracuje prawidłowo, to wywala, check i błąd drugiej sondy lambda.
Jaki masz dokładnie numer błędu i czy dotyczy drugiej sondy?

Doman86 01-07-2020 20:17

Odp: Check engine a sonda lambda
 
Sonda pierwsza. Wymieniłem ją razem ze świecami. Zobaczymy co będzie. Dziś troszkę przeciorałem auto i bezproblemowo jest.

kunte 02-07-2020 06:12

Odp: Check engine a sonda lambda
 
Jak pierwsza, to co innego.
Może faktycznie sama sonda się uszkodziła.

Doman86 06-07-2020 17:34

Odp: Check engine a sonda lambda
 
Wymieniłem sondę. Mechanik powiedział, że dobrze też zmienić świece przy okazji. Wszystko zostało zrobione. Przez tydzień było dobrze. Dziś wymieniłem z ojcem olej, wracam do domu, znów check engine. Czytałem, że te silniki miały coś nie tak z komputerem/oprogramowaniem. Może to polegać na prawdzie?

kunte 07-07-2020 06:46

Odp: Check engine a sonda lambda
 
Cytat:

Napisał Doman86 (Post 3264459)
Czytałem, że te silniki miały coś nie tak z komputerem/oprogramowaniem. Może to polegać na prawdzie?

Pierwsze słyszę.
A możesz podać jaki był dokładny kod błędu?
Bez pełnej diagnostyki komputerowej, to trochę jak wróżenie z fusów.
Osobiście i tak obstawiałbym katalizator.

Skolmi 07-07-2020 16:28

Odp: Check engine a sonda lambda
 
Cytat:

Napisał kunte (Post 3264572)
Pierwsze słyszę.

Nie słuchaj, czytaj:

o sterowniku: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

A o wadliwych sondach i oprogramowaniu pcm w mk3 są na forum tematy rzeki.

Doman86 07-07-2020 20:13

Odp: Check engine a sonda lambda
 
Jaki jest koszt wymiany/aktualizacji (nie znam się) sterownika? Czy wykonuje to tylko ASO?

kopson 07-07-2020 21:17

Odp: Check engine a sonda lambda
 
nie tylko ASO, poszukaj solidnego warsztatu znającego się na Fordach i na elektronice. Na śląsku są takie, np. Mart Auto na Siemianowickiej w Katowicach. Wujek google resztę ci powie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.