Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Zapobieganie przegrzaniu silnika ecoboost (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=318785)

pjetrucha 27-03-2021 14:59

Odp: Zapobieganie przegraniu silnika ecoboost
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] w instrukcji wymiana jest co 20 tys. / rok.

edmun 27-03-2021 15:32

Odp: Zapobieganie przegraniu silnika ecoboost
 
a dopiero co o nim mówiłem.


@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] jak zwykle masz rację. co 20 tysiecy wg instrukcji.
sam wymieniam co 12-15.

do autora watku

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

innym jakoś ten silnik nie przeszkadza.
wiele osób sobie spokojnie robiło mapy silnika na więcej koników i również nie ma problemu.

Kwestia czy dbasz i rozumiesz jakie są bolączki tej jednostki.
Nie ignorujesz oznak jakiś usterek, wymieniasz często olej, a jak kupujesz takiego od kogoś, to patrzysz co lał, jak często i czy dolewał płyn. Jak Ci odpowie ze dolewa po 200ml raz na kilka miesięcy ale że "no ten typ tak ma" to grzecznie odmawiasz i takiego nie kupujesz.
Jak ktoś dolewa 70ml na rok to już bym się zbytnio nie przejmował.

Nie jest to zły silnik jak go tutaj malują.
Jeśli ktos o auto dbał, zrobił akcje serwisowa, nie ma z autem problemów większych niz ze standardowego zużycia materiałów (sprzęgło, hamulce, płyny, filtry) to te auto będzie dalej jeździć.

Jest sporo typowych usterek Focusa MK3 które są irytujące ale rozpadajsce się silniki nie są wszech obecne i normalne

Trizz 27-03-2021 16:57

Odp: Zapobieganie przegraniu silnika ecoboost
 
Dziękuję bardzo wszystkim za wskazówki, myślę że skoro będzie dokładany czujnik to pokusze się o dodatkowy zegar temp. wody.

grzechu913 27-03-2021 17:02

Odp: Zapobieganie przegraniu silnika ecoboost
 
Koleś ma po prostu jakiś kompleks, piszę wywody o EB, nic nie wnoszące do tematu. Ale niech pisze, może uratuje jakieś istnienia, ktoś zrezygnuje z mk3 albo innych nowych firm samochodowych, odzaluje te 5tys zł i kupi sobie jakieś mk1 albo stara corolle. Zrobi milion kilometrów, bez dokładania, sprzeda jeszcze z zyskiem i kupi następne.
Strasznie uciążliwe ten gość jest, tylko mk1 i stara Corolla, weź się obudź, nikt się nie cofa do huty po samochody

Wysłane z mojego DRA-L21 przy użyciu Tapatalka

Trizz 27-03-2021 17:02

Odp: Zapobieganie przegraniu silnika ecoboost
 
Cytat:

Napisał Fulara (Post 3330738)
no i oczywiście się mylę...
a jak komuś życzę zmiany konia to obraza :)

a naprawiaj to padło :) w tyle uwiera :) ? tak pisałem 3 lata temu że tak będzie i jest. boli ?

Każdy silnik ma swoje mankamenty, jeśli zależy komuś jedynie na bezawaryjności to nie będzie wybierał silnika turbodoładowanego tylko jak najmniej wysilonego wolnossaka to jest chyba proste. Inni producenci też wypuszczają nieudane konstrukcje i na forach innych marek nie brakuje postów o usterkach prowadzących do wymiany słupka.

edmun 27-03-2021 18:53

Odp: Zapobieganie przegraniu silnika ecoboost
 
Ale masz świadomość że w każdym aucie coś może pieprznąć? w każdym jednym? niezależnie czy to nowe czy stare auto?
człowieku :-) ja mam spokojniejsza głowę jak wsiadam do MK3 1.6EB że dojade do celu i z powrotem niż jakbym miał jechać wieloma autami innych marek.

I tak pojechałem sobie na południe Francji i z powrotem trzy razy (za każdym razem robiąc 3500-5000 km), ostatnio wyskoczyłem w Alpy (w tą i z powrotem plus zwiedzanie też wyszło mi okolo 4000 km).
Jak chciałem jechać do Polski to rezerwowałem wolne, Eurotunnel i po 20tu kilku godzinach jazdy byłem w Polsce.
Jutro rano wsiadam w auto i jadę znowu w góry się powspinać. Myślisz że się martwię że mi auto padnie?
W życiu.
Usterki, awarie, unieruchomienia zdarzają się w każdym aucie i gdybym bal się że coś się popsuje, to po prostu nie kupowałbym auta.
I dziękuję za nazwanie mnie kretynem :-D

arturek 28-03-2021 06:44

Odp: Zapobieganie przegraniu silnika ecoboost
 
Witam

Przypominam, że tytuł tego wątku brzmi "Zapobieganie przegrzaniu silnika ecoboost"

Dyskusje nie związane z tym tematem proszę przenieść do HP

Wypowiedzi nie na temat zostały usuniete

pozdrawiam
Arturek

pawel182 28-03-2021 10:15

Odp: Zapobieganie przegrzaniu silnika ecoboost
 
A tak z ciekawości: te problemy też tyczyły się innych samochodów z silnikami 1.6EB? np Mondeo?

Danielo_82 28-03-2021 11:21

Odp: Zapobieganie przegrzaniu silnika ecoboost
 
Koledzy mieszacie i plątacie dwie rzeczy. Po pierwsze akcja serwisowa, polegająca głównie na obniżeniu pracy silnika a przy okazji dodaniu czujnika poziomu cieczy, pomoże uniknąć przegrzania silnika i w konsekwencji pęknięcia głowicy, ....ale nie pomoże na drugą wadę silnika eb jaka jest odkształcanie się bloku między cylindrami. Tu Ford dał ciała a zaradzić można temu poprzez podparcie szczeliny między cylindrami, lub wymianę tulei cylindrów. Całość jest już zdiagnozowana i opisana choćby tu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], a i w Polsce są firmy tym się zajmujące.
Czy w waszym silniku wystąpi czy nie taka awaria zależy głównie od sposobu w jaki poprzedni właściciel się z nim obchodził, czy i jak podnosił moc i na pewno nie można założyć, że wszystkie obecne silniki eb padną, a już na pewno bzdurą jest pisanie że ubytek płynu spowodowany jest tylko przez ww. awarię, bo nieszczelność dość często pojawia się np. na pompie cieczy lub na wielu połączeniach układu i jest dość trudna do znalezienia.
I jeszcze słowo o ew. naprawie silnika. Oczywiście nie każdy podejmie się tego, część wymieni na silnik używany, część wymieni blok, jednak po wykonaniu takiej naprawy - w zasadzie kapitalki (koszt w granicach 8k zł - a więc porównywalny z dość częstą awarią układu wtryskowego w dowolnym dieslu) mamy gwarancję że usterka nie powtórzy się. Ja mam już to wkalkulowane, bo sam silnik jest naprawdę fajny i oszczędny (a z racji wykonywanego zawodu jeździłem już wieloma markami), ale każdy nowy właściciel powinien zdawać sobie sprawę z potencjalnego ryzyka.

firlej 28-03-2021 12:27

Odp: Zapobieganie przegrzaniu silnika ecoboost
 
Czy odkształcenie bloku o którym piszesz nie jest efektem przegrzania na skutek ubytku płynu z rożnym innym przyczyn od pęknięcia węża, awarii pompy płynu czy pękniętego zbiorniczka? Danielo 82 podrzuć nazwy warsztatów specjalizujących się w naprawie tego defektu. Kolega w innym wątku podrzucił link z ciekawymi informacjami, zwłaszcza w komentarzach.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Nawet zastanawiałem się czy wymiana profilaktyczna uszczelki pod głowica coś pomoże bo jak człowiek czyta informacje w temacie błędów projektowych Forda dochodzi do wniosku ze ten silnik padnie, pytanie tylko kiedy.
Silnik poprawiony przez Pumaspeed wygląda kosmicznie ale i cena niemała.
Może ktoś ma namiary na firmę w Polsce która regeneruje te silniki a przede wszystkim poprawia wady konstrukcyjne o których pisze m.in. Pumaspeed.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.