Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Edge (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=194)
-   -   [Edge 2015- ] Silnik wymiana 2.0EB (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=335001)

PeterX 26-07-2023 13:20

Odp: Silnik wymiana 2.0EB
 
Szwagier właśnie powiedział do swojego Edka 2.0: "żegnaj silniku" 2018, 105 tkm
Najczęściej tak się dzieje i to było w jego przypadku:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

smyk27 26-07-2023 22:11

Odp: Silnik wymiana 2.0EB
 
Cześć , Silnik zmielił mi tłoka na 4 cylindrze w misce jest tylko miał nic z tłoka nie zostało , przejechane ok. 140 tyś. Wcześniej uszczelka pod głowicą 90 tyś, żadnej instalacji gazowej od początku samochód u mnie od 700 mil, żadnego dużego dzwona jak go kupowałem, po lekkim obtarciu. Wymiana oleju i filtrów u mnie nie później niż do 10 -15 tyś, przed tą awarią zaczynały wypadać zapłony i czasami nierówno pracował, myślałem że to będzie druga uszczelka aż do dnia gdzie zacząłem ruszać z parkingu i to nie z kopyta jak nagle dym tyłu z kominów, brak mocy i od razu staną i już nie odpalił.
Masz kolego jakiś namiar gdzie do niego kupić graty do generalnego remontu i ile taka przyjemność. Ew. gdzie taki motor wysłac aby go naprawić. od 3 tygodni szukam motora i nic. U mnie mechanik mówi że słabo z częściami do tego modelu z USA 2.0 kupienie takiego silnika graniczy z cudem. Jak możesz coś pomóc to było by super bo jak zawsze jeździłęm marką na F tak zaczynam żałować że go kupiłem Rocznik u mnie 2017

Bungee1 27-07-2023 07:50

Odp: Silnik wymiana 2.0EB
 
OK,
to ja polecę zakład, gdzie robiłem remont. Renomę mają dobrą, a że są świeżo po moim silniku, to i z gratami sobie sprawnie poradzą.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

możesz się powołać, że zrobili 2 tygodnie temu ecoboosta i stąd masz namiar.

U mnie też mieli na początku problem z częściami, ale im trochę pomogłem, więc szlaki mają przetarte. Generalnie nie ma problemu z częściami... żadnego.
Mam namiar do ASO, gdzie mają części do USA, a jak masz chwilę czasu, to można bezpośrednio z usa ściągnąć (może wyjść ze 30% taniej). Tylko jak Ty im dasz części, to niekoniecznie chcą udzielać na to gwarancji..

PS też miałem 140tyś km:)

karoolpl 27-07-2023 09:19

Odp: Silnik wymiana 2.0EB
 
A ja tak z innej beczki, czy ktoś rozważał swap silnika z 2.0 na 2.7? czy byłoby z tym ogrom problemów etc? Nie żebym chciał u siebie zmieniać od razu, ale np. awarii takiego 2.0 swap na 2.7 może okazać się nie głupim pomysłem, zwłaszcza że 2.0 też lubi paliwo :D

mario99 29-07-2023 22:26

Odp: Silnik wymiana 2.0EB
 
Sprzedaj i kup ST. Inna skrzynia, zawieszenie, zestrojenie auta, itd

PeterX 09-01-2024 22:19

Odp: Silnik wymiana 2.0EB
 
Cytat:

Napisał PeterX (Post 3464722)
Szwagier właśnie powiedział do swojego Edka 2.0: "żegnaj silniku" 2018, 105 tkm
Najczęściej tak się dzieje i to było w jego przypadku:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


No wiec szwzgier zrobił naprawę bloku i remont silnika w tym Motoszlifie w Kielcach, robota pierwsza klasa, jeździ już dość długo, wszystko gra.

karoolpl 11-01-2024 10:17

Odp: Silnik wymiana 2.0EB
 
Cytat:

Napisał PeterX (Post 3481056)
No wiec szwzgier zrobił naprawę bloku i remont silnika w tym Motoszlifie w Kielcach, robota pierwsza klasa, jeździ już dość długo, wszystko gra.

a kosztowo jaka to mniej więcej była zabawa? w 10k się zamknął?

PeterX 13-01-2024 09:19

Odp: Silnik wymiana 2.0EB
 
Tanio już było.... 15 kPLN.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.