Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2008-2012] USB, Bluetooth, sterowanie głosem nie działa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=157538)

leszek0254 09-09-2012 17:59

Odp: USB, Bluetooth, sterowanie głosem nie działa
 
Czasami samo odlaczenie zasilania radia nie pomaga w takich przypadkach , lepiej jest odlaczyc wtyczke od modulu BT i po okolo minucie podlaczyc ponownie , jesli to nie pomaga to byc moze modul padl ale byc moze wystarczy mu wgrac nowe oprogramowanie bardzo czesta usterka niestety z tymi modulami,

marcin1311 17-09-2012 14:10

Odp: USB, Bluetooth, sterowanie głosem nie działa
 
Odłączenie modułu też sprawdzałem, wyjąłem go aby zweryfikować kod na nim. Nie wiedziałem jaki ma język. Pozostaje więc albo próba wgrania oprogramowania, albo dokupienie modułu. Dzięki za podpowiedź.
Mam jeszcze pytanie, czy taki moduł przy wymianie na nowy wystarczy przepiąć, czy trzeba coś programować?
pozdr.
M

oscars 24-12-2013 14:40

USB, bluetooth nie dzialają
 
Witam!
Mam forda fieste z 2009 titanium.
Od jakiegoś czasu bawie się z portem USB i bluetooth jak i wejściem line-in.
Radio w samochodzie wygląda identycznie jak te(rownież mam zapalone tylko te lampki na radiu):
http://img15.imageshack.us/img15/255...0510094237.jpg
Port USB przy hamulcu recznym gdy wsadze jakis pendrive w ogóle nic nie wykrywa. Gdy klikam AUX na radiu rownież zero reakcjii. Bluetooth też nie działa, gdy wchodze w ustawienia jest napisane: brak urządzeń i na dole że jest wyłączony, gdy klikam przycisk by go włączyć rownież nie odpowiada.
Próbowałem rozłączyć baterie i bez skutku.
Aktualnie myśle, by dostać się do modułu bluetooth(jeżeli go ma) i sprawdzić czy wszystko jest OK.
Czy gdy auto ma wszystkie wejścia(USB,bluetooth,line-in) możliwe że są tylko do "oglądania" i trzeba kupić ten moduł bluetooth? I poza tym może być problem w czymś innym? Dzieki za pomoc!

piotrali 24-12-2013 22:24

Odp: USB, bluetooth nie dzialają
 
Moduł bluetooth masz schowany pod schowkiem.
Pod schowkiem szukasz dwóch mocujących dolną osłonę kołków. Wyciągasz je i osłona schodzi na dół. Do tej osłony jest zamocowany moduł bluetooth - 30 sek roboty.

Miałem podobny objaw i pomogło odpięcie wtyczki od modułu i włączenie radia z odpiętym modułem - radio wtedy zapomniało że ma moduł. Wtedy wyłączyłem radio i podłączyłem ponownie moduł bluetooth. Po włączeniu radia wszystko zaczęło działać poprawnie

yaneq78 23-07-2015 21:16

Odp: USB, Bluetooth, sterowanie głosem nie działa
 
Mam podobny problem, odłączyłem dwa bezpieczniki nic się nie zmieniło.
Pytanie czy gdy moduł pada AUX też nie działa?! MP3 nie posłucham z pendrive?

tedi_k 23-07-2015 23:38

Odp: USB, Bluetooth, sterowanie głosem nie działa
 
A co ma AUX do pendrive??? AUX to Jack 3,5mm a USB to USB...
Ad rem - jak padnie BT/VC to ma prawo nie działać zarówno AUX jak i USB...

romanik99 24-11-2015 20:42

Odp: USB, Bluetooth, sterowanie głosem nie działa
 
witam

ja mam takie radyjko:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pod schowkiem jest moduł. próbowałem jakoś go odpinać, rozłaczałem zasilanie z akumulatora ale nie moge nawiązać z nim komunikacji. wciskając przycisk PHONE po prostu wycisza się radio. W menu jak wejde wchodząc w PHONE jest to samo. Podłączając USB do gniazda koło ręcznego też nic nie hula. Wchodząc w menu i AUX jest tam zakładka USB, ale nie da się w nią wejść

NR VIN auta to: WF0JXXGAJJ9J02469

Możecie mi po vin sprawdzić czy to auto mialo fabrycznie bluetooth czy to jakis skladak, gdyż nie jestem pierwszym wlascicielem.

Zakładając że ten moduł jest uszkodzony to czy mozna to jakoś sprawdzić? przed zakupem innego.

Wiadomo ze nie kupowalbym go w ASO, tylko używke z allegro. czy są różne moduły tzn jakies różne wersje jezykowe, lub różne protokoły komunikacji?

weuek 24-11-2015 22:22

Odp: USB, Bluetooth, sterowanie głosem nie działa
 
Cytat:

Napisał romanik99 (Post 2489035)
NR VIN auta to: WF0JXXGAJJ9J02469

ETIS mówi:

Ze złączem audio-wideo i USB
Interf.tel.BT/VC + USB
Moduł aktywowany głosem - Brytyjski

arturek 25-11-2015 12:33

Odp: USB, Bluetooth, sterowanie głosem nie działa
 
Cytat:

Napisał romanik99 (Post 2489035)
[...]

NR VIN auta to: WF0JXXGAJJ9J02469

Możecie mi po vin sprawdzić czy to auto mialo fabrycznie bluetooth czy to jakis skladak, gdyż nie jestem pierwszym wlascicielem.
[...]

Witam

Można to samodzielnie sprawdzić na stronie

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pozdrawiam
Arturek

romanik99 25-11-2015 20:37

Odp: USB, Bluetooth, sterowanie głosem nie działa
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 2489091)
ETIS mówi:

Ze złączem audio-wideo i USB
Interf.tel.BT/VC + USB
Moduł aktywowany głosem - Brytyjski

Auto jest krajowe to czemu brytyjski?

da się w jakiś sposób określić w 100% ze to moduł jest padniety


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.