Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Klimatyzacja, raz działa, a raz nie? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=90454)

czytaczforum 11-02-2010 09:32

Odp: ford galaxy mk2 problem z klimatyzacją
 
Cytat:

Napisał egonmonia (Post 1358016)

kolego czytaczforum dopoki czynnik jest w instalacji ( czyli jest szczelna ) nic sie nie wymienia a poza tym przy nabijaniu do czynnika nie dodaje sie zadnych "środków smarnych "

O środkach smarnych wiem od klimiarza a sam nie mam pojęcia co wbijają w układ.dzielę się tym co wiem jak nie mam racji to właśnie forum mnie wyprowadza z błędu.Pewnie i tym razem tak się stało jeśli masz rację.Pozdrawiam.Tak na marginesie to przyłączam się do opinii subratri .Jak klima działa i nie śmierdzi to po co w niej grzebać,tym bradziej że myliłem się co do środków smarnych.

haggie73 07-05-2010 21:07

Odp: ford galaxy mk2 problem z klimatyzacją
 
Witam... by nie zakładać kolejnego wątku pozwolę sobie odświeżyć temat.
Dziś rano wsiadam z dzieciakami do Galusia by zawieźć na rehab. pada deszcz i natychmiast parują szyby - wiadomo klima i jadą wiaterkiem na szybkę.... i pupa :( szybek nie otworzę bo pada i dzieciaki siedzą za mną.

Klima "iz det"...
rok temu na początku sezonu pełny serwisik klimy: odgrzybianie, wymiana czynnika i smarowidełka... kontrola szczelności i ciśnienia.... norma- i działała tak do dzisiejszego ranka.

Sprawdzałem VAG'iem - błędów brak.
Po włączeniu klimy odczuwam chwilowe obciążenie pracy silnika - ale nie chłodzi, panel klimatronic'a nie mruga ;) ciśnienie czynnika w normie - bo VAG nie wykazał błędnych odczytów z czujników ciśnienia. Koledzy sugerowali w postach że problemem może być "zawór rozprężny", i że VAG może go nie wykazywać. Tylko jak się upewnić że to właśnie to? Ewentualnie gdzie jeszcze szukać przyczyny??

Proszę o pomoc bo pogoda angielska ma się jeszcze długo utrzymywać a z zaparowanymi szybami jeździć strach, a okienek też nie otworzę bo dzieciaki wożę (ale się zarymowało ;) )
Dodam że to klimka 1-strefowa.
Pozdrawiam - Grześ.

bodzior 08-05-2010 08:39

Odp: ford galaxy mk2 problem z klimatyzacją
 
Sprawdź temperaturę na wylocie z kratek na max nawiewie i LO, podaj też temperaturę zewnętrzną przy jakiej dokonywany był pomiar.

egonmonia 08-05-2010 09:49

Odp: ford galaxy mk2 problem z klimatyzacją
 
Tak na marginesie to [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] subratri .Jak klima działa i nie śmierdzi to po co w niej grzebać,tym bradziej że myliłem się co do środków smarnych.[/QUOTE]


Jak najbardziej podzielam zdanie kolegi subratri jak działa to nie ruszać :)

Ryba77 08-05-2010 13:33

Odp: ford galaxy mk2 problem z klimatyzacją
 
Do haggie73, na początek sprawdź ciśnienia w układzie bez uruchamiania klimy i po włączeniu

Grzenio 08-05-2010 14:17

Odp: ford galaxy mk2 problem z klimatyzacją
 
A moglibyście coś więcej podpowiedzieć na temat tego sprawdzania (mam ten sam problem z klimą co kolega o czym już pisałem w innych postach).
U mnie ta różnica, że klima działa (np zimna różka przy chłodnicy z przodu), nowo nabita, trochę w środku śmierdzi ale wieje wiaterkiem troszkę chłodniejszym niż na zewnątrz. Przy słoneczku klima nie wyrabia nawet po 3 godz. jazdy (wiatraki przy auto chodza na maxa).
Jak sprawdzić te temperatury na wylocie i co one mogą oznaczać. Widzę w VAG'u kilka temperatur ale nie wiem co one oznaczają. Widzę jak się wartości zmieniają (włączając czy wyłączając klimę) ale nie wiem które są do czego.
Podejrzewam zawór rozprężny ale nie mam pojącia jak to potwierdzić (a nie chcę płacić za nic - ostatnio mechanicy jednogłosnie stwierzili, że mam niski poziom czynnika chłodzącego i dlatego nie działa - nabiłem zapłaciłem 2 stówy i to samo).

Ryba77 08-05-2010 19:26

Odp: ford galaxy mk2 problem z klimatyzacją
 
Jak nie masz pojęcia jak potwierdzić uszkodzenie zaworu rozprężnego, to po czy podejrzewasz uszkodzenie tego zaworu?? Można to potwierdzić po ciśnieniach, po zamrożonym przewodzie ssania.

haggie73 09-05-2010 08:42

Odp: ford galaxy mk2 problem z klimatyzacją
 
Cytat:

Napisał Ryba77 (Post 1431661)
Do haggie73, na początek sprawdź ciśnienia w układzie bez uruchamiania klimy i po włączeniu

czy jest to do sprawdzenia na VAG'u? czy jednak wizyta u klimiarza? jeśli Vag, to który to blok danych w komórce klimatronic?

powietrze wydmuchiwane z nawiewów przy klimie LO/max ma temperaturę zbliżoną do zewnętrznej... a wcześniej prawie osadzał się szron ;) żartuję, ale było wyraźnie zimne.

Pozdrawiam Grześ.

Ryba77 09-05-2010 09:07

Odp: ford galaxy mk2 problem z klimatyzacją
 
Wystarczy podpiąć manometry u klimiarza, nie powinno to kosztować.

haggie73 09-05-2010 12:48

Odp: ford galaxy mk2 problem z klimatyzacją
 
Dzięki Ryba77
umówię się w nadchodzącym tygodniu... jak coś wyjdzie - to dam znać.
Pozdrawiam Grześ.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.