Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2017- ] Nowa fiesta, jaka jest? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=274636)

marcin'ek 07-01-2018 10:51

Odp: Nowa fiesta, jaka jest?
 
Cytat:

Napisał arturek (Post 2912334)
NIE podoba mi się ta nowa moda, że wyświetlacz radia, wygląda jakby ktoś przykleił tablet do deski rodzielczej.
Niestety - taka moda - inni producenci też tak robią ...

Mysle ze to kwestia przyzwyczajenia, ja tez bylem negatywnie do tego nastawiony ale w ostatnim czasie korzystalem z tej mody rownierz w innych autach i zmienilem nastawienie [emoji846] Ostatnio mialem okazje pojezdzic Galaxy gdzie wyswietlacz jest wkomponowany w kokpit jak np w Focusie i musze stwierdzic ze "tablet" jest wygodniejszy, tylko moglby byc ciut w strone kierowcy skierowany.
Natomiast strona wizualna na zewnatrz jak i wewnatrz wg mnie na plus, ale wyglad to rzecz gustu a o tym sie nie dyskutuje [emoji6]

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

losarturos 08-01-2018 16:52

Odp: Nowa fiesta, jaka jest?
 
Fakt, że rzeczywiście wygląda to jak dorodna psia kupa na środku idealnie równego i zielonego trawnika. I też misie to nie podoba. Ale z drugiej strony rozumiem, że wyświetlacz musi być na odpowiedniej wysokości, coby jak najmniej odrywać wzrok od tego co jest przed autkiem i jednocześnie w miarę blisko kierownika aby dało się do dotykowego wyświetlacza dało dosięgnąć łapką bez specjalnych wygibasów. Ale mimo to uważam, że mogli to trochę ładniej wkomponować w kokpit. ;-) A osobiście czekam na pojawienie się Fiesty Active i wtedy zobaczę czy ona mi bardziej przypasi czy Ecosport. Bo wyłażenie z niskiej Fiesty mnie już dżaźni. ;-)

marcin'ek 08-01-2018 18:22

Odp: Nowa fiesta, jaka jest?
 
Fiesta Activ bedzie minimalnie wyzsza jesli wogole - to Fiesta z ozdobnikami terenowymi [emoji6] odczuwalnie wyzszy jest Ecosport, przynajmniej ten mk I. Aczkolwiek wnetrze itak bedzie jak we Fiescie.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

boncio 09-01-2018 13:47

Odp: Nowa fiesta, jaka jest?
 
Fiesta active ma mieć większy prześwit, więc będzie trochę wyższa od zwykłej, z 3-4cm?, ale kabina pozostanie taka sama.
Ecosport będzie znacznie wyższy >12cm, ale... Technologicznie to jest rodem z końca 2010 roku... Z dodatków posiada tylko BLIS i ksenony 25W. Reszta jest w każdym Fordzie. Dodali do tego Sync3 z B&O play i myślą, że ktoś kupi takie Titanium za prawie 90tys plnów. Można już konfigurować na stronie. Ecosport nie ma prawie nic z bajerów nowej Fiesty.

Cessar 09-01-2018 13:52

Odp: Nowa fiesta, jaka jest?
 
2000 części zostało zmienionych, więc raczej nie stary .

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

boncio 09-01-2018 14:05

Odp: Nowa fiesta, jaka jest?
 
No i nawet klamki ma ze starej Fiesty... To tylko drugi lifting modelu z 2012 roku, a nie nowy model i nic tego nie zmieni. Technologicznie bazuje na poprzedniej Fieście po liftingu, więc prawdą jest to co napisałem wyżej.

Cessar 09-01-2018 14:10

Odp: Nowa fiesta, jaka jest?
 
Widać że posiadać będzie prawie co jest w nowej Fieście,to są rożnice ,

:Asystent parkowania
:Adaptacyjny tempomat
:System kontroli pasa ruchu
:Automatyczne sterowanie światlami długimi
:System monitorowania koncentracji kierowcy
:System rozpoznawania znaków drogowych

Lista do Ecosporta jest nie kompletna więc może się coś zmieni jeszcze.

Niewiem czemu dostał starą kierownice od focusa/c-maxa a nie tą od nowej Fiesty.

boncio 09-01-2018 14:56

Odp: Nowa fiesta, jaka jest?
 
Prawie to jednak spora różnica.
Cytat:

Napisał Cessar (Post 2913649)
:System kontroli pasa ruchu

Ten system jest już chyba obowiązkowy w UE dla każdego nowego auta. Pozostałe w Focusie są dostępne od 2011 roku, a teraz zawitały do Fiesty bo to nowy model...

W Niemczech "nowego" Ecosporta można kupić od października, czyli od kiedy go produkują w Rumuni (wcześniej też był dostępny) i oficjalny cennik nie zawiera więcej opcji niż polski konfigurator... Ecosport nawet nie posiada Active city stop.

Jeśli się pojawią, to może kiedyś w przyszłości, ale wątpię.
Kierownica jest z Focusa, bo jest podgrzewana.

Cessar 09-01-2018 16:33

Odp: Nowa fiesta, jaka jest?
 
Skoro ten system jest obowiązkowy to czemu go niema w ecosporcie ?
Poza aktywnym tempomatem , bo ten się przydaje, to niema we Fieście niczego co by było mocno potrzebne z tej listy w nowym ecosporcie.
Kierownica w nowej Fieście może też być podgrzewana.

mskgs 10-01-2018 12:34

Odp: Nowa fiesta, jaka jest?
 
Ecosport przynajmniej ma ksenony... Lepsze to niż jakieś rozpoznawanie znaków i monitorowanie zmęczenia kierowcy. :P


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.