Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Ka (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=102)
-   -   [Ka 2008-2016] Kodowanie kluczyka da się to zrobić samemu ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=200182)

marjarkaz 09-03-2015 18:55

Odp: Dozbrojenie w centralny zamek
 
1 załącznik(i)
Jak wygląda sterowanie w oryginale niestety nie wiem ale kupiłem zamki, pomierzyłem, zamontowałem a opis może komuś sie przyda ( koszt dozbrojenia to ok 200zł za zamki oryginalne uzywane i 100 za centralkę - mam teraz centralny z pilota i alarm za jednym zamachem).

Do rzeczy:
Nie są to zamki które bez centrali będą w stanie sobą sterować ( jak w zamkach typu master...)

Można jednak wymienić zamki i dodać standardowa centralkę która będzie sterowała centralnym za pomoca pilota ( sterowanie bezpośrednio silniczkami w zamkach piny 1 i 2). Wówczas CZ z kluczyka nie działa...
Piny pozostałe można uzyć np do alarmu lub sterowania dodatkowego układu sterujacego centralym zamkiem... ( np z kluczyka)

Rozkład pinów w załączniku:
pin 1 i 2 - podłączony silniczek - zamyka otwiera w zależności od polaryzacji ( + przy 2 zamyka, + przy 1 otwiera CZ)
pin 3 zwiera się z pinem 4 kiedy otwarte sa drzwi
( ja uzyłem do włączenia alarmu, kiedy ktoś otworzy bez poprzedniego otwarcia centalnego z pilota)
pin 5 zwiera się z pinem 4 kiedy CZ jest otwarty, kiedy jest zamkniety wytępuje ok 1kOhm pomiedzy pinami...

Moze taki opis przyda się również tym którym coś z CZ szwankuje....

PS Niestety orginalna wiązka w drzwiach posiada wszystkie przewody czarne, te od silniczka są jedynie grubsze...

lukaszek_socho 09-03-2015 19:59

Odp: Dozbrojenie w centralny zamek
 
Można by spróbować dać 4 na masę a 3 i 5 jako sterowanie uniwersalną centralką CZ. Wiem o tej rezystancji, ale może by to nie przeszkadzało.

prinsoN 06-08-2016 13:20

Jaki zamek centralny?
 
Jestem szczesliwym posiadaczem nowszej kaczki. Postanowilem wzbogacic nieco wyposazenie i zamontowac centralny zamek. Ale prawde mowic chcialbym to zrobic jak najnizszym kosztem. Czy uniwersalny zamek centralny bedzie odpowiedzni do Forda KA, czy jednak musze zaimwestowac w orginalne kasety? I jeszcze pytanie czy jest mozliwosc zamontowania zamka centralnego w klapie bagaznika?

lukaszek_socho 06-08-2016 20:00

Odp: Jaki zamek centralny?
 
Nie masz wcale centralnego zamka (jak otwierasz kluczykiem drzwi to drugie się nie otwierają?) czy nie masz tylko sterowania z pilota?

prinsoN 07-08-2016 06:58

Odp: Jaki zamek centralny?
 
Wcale nie mam centralnego, co wiecej w drzwiach kierowcy byl wymieniany zamek i mam dwa klucze do tegoz auta ;)

radomia 20-09-2016 13:02

Odp: Jaki zamek centralny?
 
Odświeżę temat, bo też chciałabym moją Kaczuchę w zamek centralny wyposażyć, ale każdy mechanik mówi coś innego i już sama nie wiem, czy można w tym aucie centralny założyć. Ktoś robił coś takiego i mógłby podpowiedzieć coś w tym temacie? :)

MarianL 18-10-2016 13:05

Odp: Jaki zamek centralny?
 
Nie wiem czy uniwersalne da sie zalożyć bo w ori po naciśnięciu przycisku na pilocie wewnętrzne klamki chowają się do środka (brak typowych rygielków w drzwiach) do których mocuje się cięgna uniwersalnych siłowników

pio124 19-10-2016 11:28

Odp: Jaki zamek centralny?
 
Cytat:

Napisał MarianL (Post 2677087)
Nie wiem czy uniwersalne da sie zalożyć bo w ori po naciśnięciu przycisku na pilocie wewnętrzne klamki chowają się do środka (brak typowych rygielków w drzwiach) do których mocuje się cięgna uniwersalnych siłowników

Uniwersalny zamek da się założyć. Ale jest coś za coś. Cena niska za komplet ale trochę zabawy z regulacją. Nie mniej jednak u mnie jest uniwersalny i strona kierowcy działa bez zarzutu, ale strona pasażera jest do poprawki (zawsze zamyka nie zawsze otwiera- trzeba 2-3 razy nacisnąć przycisk na pilocie). Płaskowniki perforowane do montażu trzeba wymienić na porządne bo te z zestawu to miękkie jak glina i za bardzo się to rusza. Ja się wpiąłem w oryginalną instalacje elektryczna- bezpiecznik numer 1- 20A plus dodatkowy przy centralce 15A(był w zestawie).
No ale jak wiadomo oryginał zawsze będzie lepszy.

EDIT 22-10-2016:
Okazało się że niezbyt dobrze przykręciłem blachę perforowaną stąd były problemy. Po dodatkowej regulacji wszytko hula jak ta lala. Dam znać za jakiś czas czy trzeba było ingerować w ponowną regulacje.
Na pamiątke foto dla potomnych:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

darkens 02-11-2016 16:40

Odp: Jaki zamek centralny?
 
Cytat:

Napisał lukaszek_socho (Post 2638737)
czy nie masz tylko sterowania z pilota?

a mozna takie samo sterowanie z pilota zalozyc :?:
Nawet nie koniecznie z alarmem :D
Jaki jest ewentualnie koszt :?:

LiVeD 04-10-2019 15:28

Programowanie zdalnego otwierania z kluczyka
 
Panowie mam pytanie odnośnie programowania zdalnego otwierania z kluczyka, czy jest taka możliwość zrobić to samemu? Przyjechał dziś do mnie jeden z pracowników i stwierdził że nie działa mu otwieranie z pilota, baterię wymieniliśmy w serwisie, ale to również nie zadziałało. Za drugim razem w serwisie stwierdzili że kluczyk jest uszkodzony i muszę kupić nowy za 300E:D:D:D, dodam że nie dawno był wymieniany aku.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.