Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2008-2012] Zamontowanie wideorejestratora (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=232593)

zawisza96 29-10-2015 21:09

Odp: Zamontowanie wideorejestratora
 
dziękuję za odpowiedzi ;) a możecie wyjaśnić co to jest to BSI? i jak ściągnąć podsufitke i inne plastiki bez ich uszkadzania :D?

AKoguTK 29-10-2015 22:02

Odp: Zamontowanie wideorejestratora
 
Podsufitki nie trzeba ściągać. Wystarczy odkręcić daszki przeciwsłoneczne, wyciągnąć lampke sufitowa i odkręcić dwie śruby trzymają e podsufitke. Tyle wystarczy aby spokojnie tam schować ładowarkę. Samo schowanie kabla pomiędzy szyba a podsufitka nie wymaga jej odkręcania :-)

zawisza96 30-10-2015 09:40

Odp: Zamontowanie wideorejestratora
 
a te BSI co to jest i gdzie się znajduje :D?

whirl 28-08-2017 19:46

Rejestrator jazdy, podpinanie pod skrzynke bezp
 
Witam
Czy udało się komuś podpiąć zasilanie do kamerki posiłkująć się pustymi pozycjami w skrzynce bezpieczników? Np moja fiesta nie ma czujników parkowania więc pozycja F8,F9 jest pusta, podobnie nie ma ogrzewanych siedzeń na pozycji F10 itd. łącznie z tymi które są oznaczone jako (nie używany). Zakładam że pozycje F8,F9,F10 są pozycjami na których pojawia się napięcie po przekręceniu stacyjki/po rozruchu silnika. Oczywiście mam kable z przetwornicą 12/5V, oczywiście kabelek z dwoma bezpiecznikami (2A na kamerke i pusty zostawie jako brak odbiornika).

radek70 28-08-2017 21:08

Odp: Rejestrator jazdy, podpinanie pod skrzynke bezp
 
Na bezpiecznikach F8, F9, F10 pojawia się plus po zapłonie, a dokładnie po załączeniu przekaźnika R1 Ignition Relay. Jeżeli są aktywne piny, to raczej możesz się tam podpinać.

whirl 30-08-2017 12:12

Odp: Rejestrator jazdy, podpinanie pod skrzynke bezp
 
Z góry dziękuje za Twoje sugestie :D Dzisaj dopadłem troche czasu, zacząłem wpinać i mierzyć napięcie na F9,F10,F11 niestety nic nie tam nie znalazłem miernik pokazywał jedno wielkie grube zero :) Po czym nieco dokładniej się przyjrzałem i stwierdziłem że niektóre sloty wolne mają metalowe blaszki w miejscach gdzie podchodzą "nóżki" bezpieczników, a nietóre nie mają. F8 były blaszki i po uruchomieniu silnika znalazło się napięcie. Pozostałe sloty są niestety puste (bez blaszki), a te które są wolne z "blaszką" napięcie na nich jest cały czas. Jak napisałem powyżej używam kabelka z dwoma bezpiecznikami przy czym jako jeden zostawiam pusty (brak obwodu chronionego) a drugi bezpiecznik jest od kamerki i jako że dolna nóżka dostaje napięcie kabelek jest usytuowany tak że bezpiecznik opiera się o sąsiadujący przekaźnik (R2) mimo wszystko kabel siedzi w slocie dość pewnie.

strejla_u 12-01-2021 07:44

Wideorejestrator - skąd zasilanie
 
Cześć,

znalazłem na forum jeden temat dotyczący montażu kamerki w fieście, ale stary, bo z 2015 więc żeby nie odgrzewać kotleta, zakładam nowy.

Potrzebuję zamontować w Fieście z 2012 roku wideo rejestrator. Pierwsza myśl - zasilanie z lampki, będzie blisko i gitara. W lampce są trzy przewody, dwa zasilające i jeden masowy. Z zasilającymi jest taki problem, że:
1) na jednym z nich napięcie występuje cały czas i nie jest rozłączane ani po rozłączeniu zapłonu, ani nawet po jakimś czasie od rozłączenia zapłonu
2) na drugim przewodzie napięcie pojawia się w momencie wyłączenia zapłonu do czasu zamknięcia centralnego zamka oraz od otwarcia drzwi do włączenia zapłonu.

Jest gdzieś w fieście we wnętrzu zasilanie, które zanika bezpośrednio lub po jakimś czasie po wyłączeniu zapłonu? Czy to może zależy od wersji?
Idealnie byłoby tak jak jest w SMAX, czyli zasilanie pojawia się po odblokowaniu centralnego zamka i zanika kilkanaście minut po zamknięciu auta.

slawomirro 12-01-2021 09:51

Odp: Wideorejestrator - skąd zasilanie
 
A dlaczego nie możesz jak wszyscy pod USB podłączyć kamerki?

swampshark 13-01-2021 07:36

Odp: Wideorejestrator - skąd zasilanie
 
Cytat:

Napisał strejla_u (Post 3310360)
Jest gdzieś w fieście we wnętrzu zasilanie, które zanika bezpośrednio lub po jakimś czasie po wyłączeniu zapłonu?

Moja Fiesta z 2009 roku i mam zasilanie spod lampki wzięte. Na jednym kablu pojawia się napięcie zaraz po otwarciu auta z pilota lub otwarciu drzwi jeżeli zamek nie był zamknięty i zanika kilkanaście minut po zamknięciu drzwi napięcie zanika. Tak jest w przedliftowej

Ze_ja 21-01-2021 23:13

Odp: Wideorejestrator - skąd zasilanie
 
W foce mam też z lampki i polecam. Doszła przetwornica stepdown z gniazdem USB i wszystko schowane w podsufitce. W razie zmiany kamerki, zmiana krótkiego kabelka i leci do standardowego USB. Do tego dochodzi tymczasowy tryb parkingowy (30 minut zanim Focus odetnie zasilanie lampki) - w sam raz na jakieś parkingi przy sklepach itp. i bez drenowania akumulatora nie potrzebnie na postoju w garażu.

Jak chcesz od razu po zapłonie, to złodziejka na odpowiedni bezpiecznik i dodatkowe gniazdo zapalniczki skitrane gdzieś w okolicach schowka a potem przewód słupkiem i podsufitką.
Ja wybrałem lampkę, przygotowaną przez Anteja i jest elegancko. Zero kombinacji z kablami. Później i tak domontowałem dodatkowe gniazdo zapalniczki po zapłonie, ale nawet nie myślałem, aby go użyć do wideorejestratora. Z niego zasilam rozgałęziacz, w którym siedzą różne ustrojstwa, ładowarki w razie jakichś dalszych podróży z kompletem na pokładzie. Jak jadę sam, to wyłączam przyciskiem niepotrzebne gniazda.

Zajrzyj do działu Focus z hasłem "zasilanie kamerki" - tam już chyba wszystkie scenariusze przerobiono ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.