Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Większa moc i moment obrotowy po usunięciu DPF/FAP i EGR (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=256203)

TomQ62 03-01-2017 17:40

Odp: Większa moc i moment obrotowy po usunięciu DPF/FAP i EGR
 
Cytat:

Napisał kumpel Fordzika (Post 2720182)
Podobno od 1 lipca tego roku na stacjach diagnostycznych każde auto ma być sprawdzane na analizatorze spalin.

Dokładnie tak, a do tego każda stacja będzie monitorowana kamerami, więc zero możliwych kombinacji. Dlatego niezbyt dobrym pomysłem jest wycinanie elementów mających wpływ na jakość spalin. Czasem może się to skończyć na szrocie.

Matych 03-01-2017 18:42

Odp: Większa moc i moment obrotowy po usunięciu DPF/FAP i EGR
 
Cytat:

Napisał TomQ62 (Post 2720211)
Dokładnie tak, a do tego każda stacja będzie monitorowana kamerami, więc zero możliwych kombinacji. Dlatego niezbyt dobrym pomysłem jest wycinanie elementów mających wpływ na jakość spalin. Czasem może się to skończyć na szrocie.

Rozbawiłeś mnie swoją wiarą w nieubłaganą sprawiedliwość.

Idkram 03-01-2017 19:17

Odp: Większa moc i moment obrotowy po usunięciu DPF/FAP i EGR
 
Cytat:

Napisał Matych (Post 2720260)
Rozbawiłeś mnie swoją wiarą w nieubłaganą sprawiedliwość.

Pewnie rozbawienie minie po 1 lipca. Daj znać.
Biorą się też za diagnostów: Nieuczciwych diagnostów mają "wychwytywać" funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego, którzy podczas wizyt w stacjach kontroli pojazdów będą zachowywać się jak klienci.
To wszystko jest według dyrektywy unijnej którą z ciekawości jakiś czas temu przeczytałem.
Będzie ciężko,więc też jestem zdania że lepiej DPF nie wycinać i EGR nie zaślepiać.
Lepiej poczekać i przekonać się co będzie.

juri2069 03-01-2017 19:23

Odp: Większa moc i moment obrotowy po usunięciu DPF/FAP i EGR
 
A co kamera będzie skierowana na parametry pokazane na komputerze ? Nawet jeśli pokaże coś gorzej to i tak ci Janusze podbiją.

Nie pierwszy i nie ostatni taki przepis wchodzi i jeszcze jakoś nigdy nikogo nie sprowadzili na ziemie. To tak jak z przebiegami wpisywanymi przy przeglądzie. Koniec cofek ? Dobry żart. Robiąc rocznie 100 kkm opłaca mi się raz w roku cofnąć . Oczywiście to przykład - ja tak nie robie :D

Idkram 03-01-2017 19:26

Odp: Większa moc i moment obrotowy po usunięciu DPF/FAP i EGR
 
Jest też dokumentacja fotograficzna elementów konstrukcyjnych.

MAdam69 03-01-2017 19:28

Odp: Większa moc i moment obrotowy po usunięciu DPF/FAP i EGR
 
Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale juz od lat przy przęglądzie państwowym wtykają coś do rury i analizują, a miałem diesle, benzyny, i benzyny i lpg. To nie robią tego analizatorem spalin?

Idkram 03-01-2017 19:32

Odp: Większa moc i moment obrotowy po usunięciu DPF/FAP i EGR
 
Przy lpg tak.

MAdam69 03-01-2017 19:36

Odp: Większa moc i moment obrotowy po usunięciu DPF/FAP i EGR
 
Moja "telepiącą" Foczkę Tdci (jak dałem na stacje państwową prywatnie pod kątem telepania;)) też badał analizatorem i było ok pod względem spalin i dpf

juri2069 03-01-2017 20:11

Odp: Większa moc i moment obrotowy po usunięciu DPF/FAP i EGR
 
Mi też kiedyś założyli rurę na rurę , a to po to żeby się nie truć w ogrzewanym pomieszczeniu

TomQ62 03-01-2017 21:03

Odp: Większa moc i moment obrotowy po usunięciu DPF/FAP i EGR
 
Miło mi, że niektórym przyniosłem odrobinę uśmiechu. Żal jedynie, że jeśli zapowiedzi urzędasów się ziszczą, to zaliczenie polskiego badania technicznego będzie porównywalne do niemieckiego TUV'u. Wtedy mnie nie będzie już tak wesoło. A Wam? Nie wiem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.