Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] mimo wciśniętego pedału hamulca hamuje ale nadal jedzie. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=311463)

konieczko5 28-07-2020 12:37

Odp: mimo wciśniętego pedału hamulca hamuje ale nadal jedzie.
 
Nie masz korektora siły hamowania, a w SKP nie mierzą siły hamowania.

hindus 28-07-2020 12:38

Odp: mimo wciśniętego pedału hamulca hamuje ale nadal jedzie.
 
To co w takim razie mierzą jak diagnosta każe nacisnąć mocno na pedał hamulca? :) Jak sobie wyobrażasz dopuszczenie do ruchu pojazdu bez sprawnych hamulców?

konieczko5 28-07-2020 17:46

Odp: mimo wciśniętego pedału hamulca hamuje ale nadal jedzie.
 
Sprawdzają równomierność. Wystarczy pomyśleć.

technik08 28-07-2020 18:15

Odp: mimo wciśniętego pedału hamulca hamuje ale nadal jedzie.
 
1 załącznik(i)
Kolego @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - jesteś w błędzie . Mierzą siłę hamowania w niutonach .

swampshark 28-07-2020 18:38

Odp: mimo wciśniętego pedału hamulca hamuje ale nadal jedzie.
 
Kiedyś w moim w201 miałem tak, że jeden przewód hamulcowy się rozwarstwił i zatkał się. Pedał był normalnie twardy, przewody na zewnątrz w stanie dobrym a hamulców nie było. Dopiero po odkręceniu od zacisku okazało się, że płyn po prostu przez niego nie przepływa. Po wymianie kompletu hamulce żyleta.

rav 75 28-07-2020 18:56

Odp: mimo wciśniętego pedału hamulca hamuje ale nadal jedzie.
 
Cytat:

Napisał konieczko5 (Post 3270062)
Nie masz korektora siły hamowania

Myślałem że mamy go w pompie ABS stąd przy większym nacisku na tylną oś hamulce tylne działają skuteczniej.

konieczko5 28-07-2020 21:03

Odp: mimo wciśniętego pedału hamulca hamuje ale nadal jedzie.
 
Cytat:

Napisał technik08 (Post 3270150)
Kolego @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - jesteś w błędzie . Mierzą siłę hamowania w niutonach .

Mierzą, ale patrzą tylko na różnicę pomiędzy stronami. Przecież diagnosta nie będzie wiedział ile ma być N w każdym modelu* samochodu. Przecież masz dużo zmiennych. Tarcze gładkie, nacinane, nawiercane. Opona też ma duże znaczenie (skład mieszanki - letnia/zimowa, bieżnik, ciśnienie itp itd).

* - nawet ford focus mk2 ma 3 układy hamulcowe: 278 + bębny, 278+265, 300+280.

Zajmij się ręcznym, bo różnica to ok 15% (tak, wiem, że przepisy dopuszczają 30%).

hindus 28-07-2020 22:54

Odp: mimo wciśniętego pedału hamulca hamuje ale nadal jedzie.
 
Cytat:

Napisał konieczko5 (Post 3270185)
Przecież diagnosta nie będzie wiedział ile ma być N w każdym modelu* samochodu

Zna masę samochodu, reszta jest ze wzoru. Poczytaj :) [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ocena skuteczności hamowania, §*4.

konieczko5 29-07-2020 06:57

Odp: mimo wciśniętego pedału hamulca hamuje ale nadal jedzie.
 
Nic nie ma w § 4. Zajedź na SKP i się spytaj na co patrzą podczas badania hamulców. Miałem uszkodzoną pompę hamulcową. Na SKP sprawdzili - przeszło pozytywnie (równomierność została zachowana). Innym razem okresowe badania. Przeszedł przegląd, bo różnica wynosiła 5 %.Pojechałem na żwirową drogę. Hamowanie ręcznym - nie blokuje kół. Odkręcam bębny i wszystko się wysypało. Tymi wzorami to sobie wydrukuj na papier toaletowy i stosuj do czego jest papier toaletowy. Jest za dużo zmiennych, aby oszacować stan hamulcowy podczas badania.
Cytat:

1. Skuteczność hamowania należy uznać za odpowiadającą wymaganiom, jeżeli:
1) wskaźnik skuteczności hamowania zmierzony (lub obliczony) na podstawie pomiaru sił hamowania lub opóźnienia hamowania jest nie mniejszy niż odpowiednio podany w § 16 ust. 2 i 4 rozporządzenia (za wymagany wskaźnik skuteczności hamowania hamulcem postojowym przyjmuje się wartość pochylenia podaną w tym ustępie), § 50 ust. 1 i § 52 ust. 4 pkt 2 rozporządzenia
, czyli masz tabelkę z wartościami minimalnymi (pewnie bębny w fiacie 126p).

Juzek 29-07-2020 07:05

Odp: mimo wciśniętego pedału hamulca hamuje ale nadal jedzie.
 
Kiedy był wymieniany plyn hamulcowy?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.