Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] wibracje silnika przy 2 tys rpm. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=125032)

plastuś 10-03-2011 20:08

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
Cytat:

Napisał pewy (Post 1614226)
Witam, mam taki objaw silnik wibruje wuczuwalnie przy zakresie 1.8-2 tys rpm. tylko od czwórki.

Witaj,
miałem podobną sytuację w Galaxy...wibracje na 3 biegu, przy zakresie obrotów około 2 tys...powód - przegub wewnętrzny do wymiany.
pzdr
Marcin

johop 10-03-2011 21:00

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
Cytat:

Napisał pewy (Post 1614226)
Witam, mam taki objaw silnik wibruje wuczuwalnie przy zakresie 1.8-2 tys rpm. tylko od czwórki.Czuć to tak jakbym przejeżdzał po poprzecznych pasach na drodze, po przejsciu 2 tys. objaw ustępuje.Żadnych stuków przy gaszeniu i innych objawów dwumasy.Serwis uważa że poduszka silnika(?)jakoś nie moge w to uwierzyć, macie pomysł

Mam podobne objawy. Też wydaje mi się jakbym po tarce przejeżdżał z tym, że u mnie występuje to od piątki. Przy 80-90 km/h wciskam mocniej gaz i wibruje (przebieg 90 tys., chip). Jak odejmę gazu i dodam ponownie to przestaje. Próbowałem już podpytywać przy podobnych tematach na forum ale bez odpowiedzi... a ciekawość zżera.

RafałB 11-03-2011 08:34

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
Moim zdaniem jeśli nie wina przebubów i zawieszenie - a zakładam że nie w młodych autach,to poprostu - duszenie silnika...jak dacie obrotomierz do 3 tysi i wtedy bieg wyższy dopiero i po puszczeniu sprzęgła wskazówka ponad 2 tys to tego nie będzie - sprawdźcie to.

woj.kus 17-03-2011 10:35

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
W moim przypadku było podobnie. Przy dynamicznym przyśpieszaniu, powyżej 3-4 biegu, w okolicach 1800-2000 obrotów - drgał, jakbym po tarce przejeżdżał.

Diagnosta w Germazie stwierdził krótko - spróbujemy wgrać nowe oprogramowanie. Jak nie pomoże, dwumasa do wymiany. Dopiero wymiana dwumasy pomogła. Innych objawów dwumasy nie było. Na szczęście na gwarancji, przy 48 000 km przebiegu.

pbobek 17-03-2011 10:50

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
Cytat:

Napisał woj.kus (Post 1619568)
W moim przypadku było podobnie. Przy dynamicznym przyśpieszaniu, powyżej 3-4 biegu, w okolicach 1800-2000 obrotów - drgał, jakbym po tarce przejeżdżał.

Diagnosta w Germazie stwierdził krótko - spróbujemy wgrać nowe oprogramowanie. Jak nie pomoże, dwumasa do wymiany. Dopiero wymiana dwumasy pomogła. Innych objawów dwumasy nie było. Na szczęście na gwarancji, przy 48 000 km przebiegu.

i już jest ok? Jaki teraz masz przebieg? Pytam się bo też miałem wymienianą dwumase i sprzęgło przy 29 000 km (też gwarancja) Może to była wada fabryczna bo widzę że ten sam rocznik...

woj.kus 04-04-2011 14:44

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
Obecnie 57 tys. km. Jest ok - objawy zniknęły bezpowrotnie.

Hipos 30-07-2012 16:02

drgania przy 2 tys / przegub wewnętrzny
 
Coś mi draga w samochodzie, a że dwumasa była zrobiona podejrzenia idą w kierunku przegubu wewnętrznego.

Liczę na informację od forumowiczów, którzy walczyli z przegubem wewnętrznym w S-maxie:
1. czy przegub był regenerowany czy kupowany nowy
2. jak łatwa/trudna jest wymiana


Michał

pewy 07-09-2012 22:27

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
I się wyjaśniło, wymiana dwumasy (170 tys.przejechane) razem z tarczą sprzęgła (zużycie w 60 %) i objaw zniknął, ot co.

foxtrot 16-09-2012 17:37

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
pewy;

napisz ile i gdzie kosztowała Cię ta "operacja"?

MARIOZG 19-09-2012 17:43

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
Może ktoś napisać jak sprawdzić przeguby? Da się to zrobić we własnym zakresie, czy trzeba jechać do jakiegoś warsztatu. Ewentualnie poduszkę silnika czy skrzyni, też było o tym wspomonane.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.