Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX Energi] Rozładowywany akumulator (12V) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=290753)

kubasta 05-02-2023 09:20

Odp: Rozładowywany akumulator (12V)
 
Witam. Mam C-Max hybryd i wymieniłem akumulator na nowy i jak tylko pojawia się mróz auto nie odpala. Coś zjada mi Aku. Czy po wymianie akumulatora muszę coś programować ? Już mi sił brak ....

tedi_k 06-02-2023 09:07

Odp: Rozładowywany akumulator (12V)
 
Cytat:

Napisał kubasta (Post 3443210)
... Czy po wymianie akumulatora muszę coś programować ?...

Po pierwsze to warto napisać czy założone aku jest takie jak to wymienione. Bo powinno.
Po drugie - po każdej wymianie aku 12V niezbędne jest wykonanie procedury 'reset BMS', bo inaczej układ ładowania 'jest pewien', że ma do czynienia ze starym aku bez żadnej już pojemności...

kubasta 07-02-2023 21:08

Odp: Rozładowywany akumulator (12V)
 
Czyli nawet w hybrydzie muszę zrobić reset bms ? Założyłem Akumulator BOSCH S5 52Ah 520A. Testowałem i nic mi prądu nie zjada. Po 12 minutach jest 0.01 na mierniku. A auto co jakiś czas nie chce odpalić. Czy mam tam założyć akumulator efb ?

tedi_k 07-02-2023 21:48

Odp: Rozładowywany akumulator (12V)
 
Cytat:

Napisał kubasta (Post 3443641)
Czyli nawet w hybrydzie muszę zrobić reset bms ? ...

Jeśli faktycznie Kolega zakładał Kolega ten akumulator, to "nie da się nie zobaczyć" BMS na klemie ujemnej akumulatora... A jak jest BMS, to "wymyślenie", że resetuje się go "jak zawsze i wszędzie" samo się ciśnie...

Po drugie, to Kolega najwyraźniej nie jest fanem bardzo prostego i w prostocie mądrego przysłowia "lepsze wrogiem dobrego".
Nie należy kombinować tylko powinno się założyć aku "takie jak powinno być".

Pctrend 09-09-2023 20:24

Odp: Rozładowywany akumulator (12V)
 
Cytat:

Napisał kuba1985max (Post 3409770)
...

Typowy objaw w C-Max Energi Były biuletyny serwisowe forda do tego , ludzie jeździli zmieniali baterie chyba o ile pamiętam APIM panel audio miał update oprogramowania bo się na wyłączał zawsze. Podstawiłem baterię która pasowała wymiarami chyba 26R EVER START i też działa. Po wymianie zresetuj
licznik dni pracy akumulatora np za pomocą Forscan.

tedi_k 09-09-2023 21:58

Odp: Rozładowywany akumulator (12V)
 
Cytat:

Napisał Pctrend (Post 3469782)
.... o ile pamiętam APIM panel audio miał update oprogramowania bo się na wyłączał zawsze. ...

Raczej stare amerykańskie TCU do Sync2 było winne... Zamierzchła przeszłość.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.