Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Tylna wycieraczka nie działa - wie ktoś co to może być? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=145738)

tomek19877 09-11-2008 16:19

nie działa tylna wycieraczka chyba zwarcie ale gdzie?>
 
Witam jak w temacie rozkrecalem juz ze 100 razy mechanizm wycieraczki smarowalem itp po wycignieciu mechanizmu silniczek chodzi 1 sek po czym blysk w kabinie i spalony bezpiecznik niemam pojecia gdzie szukac awari?dodam ze foka 3 drzwiowa

Dinar 09-11-2008 16:52

Re: nie działa tylna wycieraczka chyba zwarcie ale gdzie?>
 
Na pewno w klapie tylnej przetarły się przewody,połączenie klapy z nadwoziem,sciąg gumę i sprawdz
przewody ja miałem 2 przetarte i one robiły zwarcie.

tomek19877 10-11-2008 09:51

Re: nie działa tylna wycieraczka chyba zwarcie ale gdzie?>
 
dzieki musze sie zabrac za to ale narazie niema checi:)

marwi 28-02-2009 18:35

Tylna wycieraczka
 
Witam wszystkich
Mam problem z tylną wycieraczką. Generalnie nie działa. Spryskiwacz działa. Sprawdziłem bezpiecznik - jest dobry, słychać też jak działa przekaźnik. Rozkręciłem obudowę tylnej klapy i sprawdziłem napięcie jakie jest na złączu wycieraczki. Cały czas jest 12 V (przy włączonej wycieraczce). Ma ktoś pomysł co to może być. Dodam jeszcze, że wycieraczka pracowała cały czas poprawnie. Pióro obracało się regularnie, bez skoków, nie zacinało się.

Wielkie dzięki za informację.

Dinar 28-02-2009 18:45

Odp: Tylna wycieraczka
 
Jeżeli prąd dochodzi do silniczka do padł sam silniczek,spróbuj postukać,poruszać za ramię może coś się zacieło,zaśniedziało.

tomek19877 01-03-2009 11:19

Odp: Tylna wycieraczka
 
Witam u mnie był takowy problem ze po rozkręceniu mechanizmu tylnej wycieraczki pod takim plastikowym kołem ktore to napedza bylo zwarcie i wycieraczka sie wlaczala pstryk i bezpiecznik byl wybity wystarczylo tlyko podlozyc pod to plastikowe kolo cieniutka podkladke i chodzin ale jesli bezpiecznik dobry to moze byc zepsuty silniczek czasem wystarczy go troszke nasmarowac (widzialem jak gosciu tak robil i zaczal chodzic):P

marwi 09-03-2009 17:50

Odp: Tylna wycieraczka
 
Dzięki za pomoc. Znalazłem problem - jednak zepsuty jest przekaźnik. Teraz muszę go jeszcze tylko gdzieś kupić i będzie działało :-). A już prawie rozkręciłem cały silnik wycieraczki :-)

MiastoTG 29-03-2009 09:02

Odp: Tylna wycieraczka
 
Witam.Jestem nowym właścicielem forda mondeo :) i też nie działa tylna wycieraczka. Chciałbym sprawdzić bezpieczniki ale wydawać się to może śmieszne ale nie wiem gdzie sie znajdują:) Szukałem pod kierownicą ale nic tam nei znalazłe.Pozdrawiam

mondeo70235 29-03-2009 09:16

Odp: Tylna wycieraczka
 
bezpieczniki w mondeo masz pod kierownicą z lewej strony troszkę głęboko musisz się zchylić i je dojrzysz

mario591 02-01-2010 20:29

Tylna wycieraczka staje na 1/3 szyby
 
wczoraj gdy chciałem użyć tylnej wycieraczki nagle stanęła mi w 1/3 wysokości szyby i zaczęła wydawać brzęk bzzzzz normalny dźwięk jak sięzatnie silnik. Jak popchne ją ręką to idzie i wraca do normalnego położenia, ale jak włącze znowu to zatrzymuje się dokładnie w tym samym miejscu. Silonik na pewno jest ok bo przecież chodzi wycieraczka. Niedawno byłem w serwisie z autem służbowy bo kolesie z pracy zamiast odśnieżaćto włączali wysieraczki i je skopali że teraz strasznie wolno chodzą. Facet w serwisie powiedział, że to nie silniczki bo inaczej w ogóle by nie chodziły. Rozebrał tylko wycieraczkę, przeczyścił, nasmarował i gotowe. Myślę, że muszę zrobićto samo ale nie wiem dokładnie. Dziwne że zatrzymuje sięciągle w 1 miejscu. :(


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.