Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Convers+ ciemno na liczniku. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=315805)

audiobayern 22-12-2020 10:35

Odp: Convers+ ciemno na liczniku.
 
Ponieważ w moim liczniku sporadycznie gaśnie jedna dioda od podświetlenia prędkościomierza będę go niedługo wyciągał celem poprawienia zimnych lutów. Programatory jakieś się znajdą:wink: więc mogę zgrać zawartość poszczególnych kostek. Tylko nie wiem czy przed wigilią zdążę bo nie wiem dokładnie jak to wszystko wymontować a nie chcę nic połamać. Opisy które znalazłem nie są dokładne. Co i jak po kolei.

audiobayern 22-12-2020 14:20

Odp: Convers+ ciemno na liczniku.
 
A ja dalej nie wiem jak to zdemontować. Spędzę najwyżej pół dnia i sam dojdę co i jak ale też się wiedzą nie podzielę. Czy to już standard w Polsce że nikt się za darmo wiedzą nie dzieli ?

SRS 22-12-2020 18:28

Odp: Convers+ ciemno na liczniku.
 
3 załącznik(i)
Cytat:

Napisał audiobayern (Post 3305200)
Czy to już standard w Polsce że nikt się za darmo wiedzą nie dzieli ?

prędzej dostaniesz pomoc jak spokojnie poprosisz i poczekasz , nie wszyscy siedzą na forum codziennie , są też ograniczenia w wielkości plików.

tedi_k 22-12-2020 18:54

Odp: Convers+ ciemno na liczniku.
 
Cytat:

Napisał SRS (Post 3305259)
... nie wszyscy siedzą na forum codziennie...

Robert, to jest procedura demontażu licznika dla S-maxa w wersji bez poduszki kolanowej...
Jak jest kolanówka, to jeszcze trzeba całą kolanówkę wymontować...

Dopiero co "w wątku obok" była dyskusja z dwoma "mistrzami 15 minut", że są tacy "kozacy" co to w 15 minut ogarniają... 8) Oczywiście "nie zdradzą jak"....:one:

SRS 22-12-2020 19:40

Odp: Convers+ ciemno na liczniku.
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3305264)
Robert, to jest procedura demontażu licznika dla S-maxa w wersji bez poduszki kolanowej...

tak , zapomniałem tylko że wyjęcie kolanówki jest w innym miejscu :) , ale już dodałem.

Parch 22-12-2020 21:04

Odp: Convers+ ciemno na liczniku.
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Nie wszystko mi się na tym filmie podoba, ale widać to, co najważniejsze.

miko13ko 22-12-2020 21:44

Odp: Convers+ ciemno na liczniku.
 
Jak jest kolanówka, to jeszcze trzeba całą kolanówkę wymontować...

Ja jeszcze nigdy nie demontowalem kolanówki do wyjęcia licznika ,wystarczy lekko odchylic osłonę tą pod kierownicą i będzie dostęp do dwóch śrubek trzymających górna osłonę kolumny kierowniczej,po ich odkręceniu zdejmujemy osłonę i mamy dwie Śróbki od licznika ,nad licznikiem jest jeszcze blaszka sprężynująca której nie widac a która nie pozwoli nam swobodnie wyjąć licznika więc trzeba ją lekko podważyć,najlepiej wsunąć coś cienkiego i płaskiego między licznik a kokpit .

audiobayern 23-12-2020 15:38

Odp: Convers+ ciemno na liczniku.
 
Dziękuję za pomocne materiały.Teraz wiem co i jak. Tyle że zakupy przedświąteczne i ciągle padający deszcz skutecznie powstrzymują od prac przy aucie. Oczywiście poduszkę kolanową mam.Jak tylko się za to wezmę to dam fotorelację z demontażu i naprawy licznika. Dziś znowu mi zginęło podświetlenie części prędkościomierza.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.