Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Falujące obroty , jakieś sugestie przyczyn? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=208659)

szakal01 25-03-2015 20:18

Odp: Falujące obroty , jakieś sugestie przyczyn?
 
sprawdz swiece kable wyczysc odme silniczek krokowy moze wtedy przejdzie lewego poeietrza nie dostaje???

xxxxx440 26-03-2015 01:04

Odp: Falujące obroty , jakieś sugestie przyczyn?
 
Cytat:

Napisał szakal01 (Post 2376377)
sprawdz swiece kable wyczysc odme silniczek krokowy moze wtedy przejdzie lewego poeietrza nie dostaje???

Świece, kable, cewka, krokowy, przepustnica, przepływomierz, odma, zawór odpowietrzający wszystko to było robione. Hmmm tak się zastanawiam czy zbyt niskie ladowanie ma wpyw na niskie obroty czy niskie obroty maja wpływ na niskie ladowanie?

Luttek 26-03-2015 01:09

Odp: Falujące obroty , jakieś sugestie przyczyn?
 
Gdybyś wyłączył muzykę podczas nagrywania tego filmiku to na pewno miałoby to większy sens. A tak to tylko w tle zdaje mi się że słyszę jak silnik się męczy i nierówno pracuje.
Tak się dzieje na zimnym, po odpaleniu czy zawsze? Na ciepłym też ? U mnie na zimnym po odpaleniu wskazówka obrotomierza też nie jest stabilna, ale nie słyszę żeby silnik tak nierówno pracował.
Filtr paliwa kiedy wymieniany? Pod komputer była podłączana?

xxxxx440 26-03-2015 01:15

Odp: Falujące obroty , jakieś sugestie przyczyn?
 
Cytat:

Napisał Luttek (Post 2376504)
Gdybyś wyłączył muzykę podczas nagrywania tego filmiku to na pewno miałoby to większy sens. A tak to tylko w tle zdaje mi się że słyszę jak silnik się męczy i nierówno pracuje.
Tak się dzieje na zimnym, po odpaleniu czy zawsze? Na ciepłym też ? U mnie na zimnym po odpaleniu wskazówka obrotomierza też nie jest stabilna, ale nie słyszę żeby silnik tak nierówno pracował.
Filtr paliwa kiedy wymieniany? Pod komputer była podłączana?

Rozumiem ze odpowiedź dotyczy tylko filmiku. Uwielbiam jak moderator podłącza mój temat do założonego przez kogoś.

Luttek 28-03-2015 23:21

Odp: Falujące obroty , jakieś sugestie przyczyn?
 
Gdybyś uważnie czytał i Twoje wrodzone predyspozycje pozwalały to zrozumiałbyś że mój post nie dotyczy tylko filmiku i muzyki w tle.

szakal01 29-03-2015 16:20

Odp: Falujące obroty , jakieś sugestie przyczyn?
 
skoro czysciles krokowca i przepustnice to ok ladowanie nic do twojego problemu nie ma na pewno. a filtr paliwa kiedy wymienialeś?? i sprawdz czy gdzies lewego powietrza nie dostaje...

xxxxx440 30-03-2015 17:06

Odp: Falujące obroty , jakieś sugestie przyczyn?
 
Cytat:

Napisał szakal01 (Post 2378386)
skoro czysciles krokowca i przepustnice to ok ladowanie nic do twojego problemu nie ma na pewno. a filtr paliwa kiedy wymienialeś?? i sprawdz czy gdzies lewego powietrza nie dostaje...

Filtr paliwa jakieś 15kkm temu ale tak się dzieje i benzynie i gazie. A gaz przegląd z mapa robiłem tydzień temu.

Cytat:

Napisał szakal01 (Post 2378386)
ladowanie nic do twojego problemu nie ma na pewno

No tak skoro ładowanie nic do tego nie ma to czemu skoro zgaszę światła to obroty pieknie trzymaja się równiótko na prawidłowym poziomie?.

xxxxx440 30-03-2015 19:04

Odp: Falujące obroty , jakieś sugestie przyczyn?
 
...

Bump:
Cytat:

Napisał Luttek (Post 2378121)
Gdybyś uważnie czytał i Twoje wrodzone predyspozycje pozwalały to zrozumiałbyś że mój post nie dotyczy tylko filmiku i muzyki w tle.

Bardzo prosze następnym razem korzystać z opcji "CYTAT"

CzerwonaMalyna 30-03-2015 21:23

Odp: Falujące obroty , jakieś sugestie przyczyn?
 
Jakiś czas temu przerabiałem też temat falujących obrotów - już problemu nie mam,
Przeczyściłem krokowca, przepływomierz, wymieniłem wężyk odpowietrzenia skrzyni korbowej, uszczelniłem dolot do filtra powietrza bo był na wpół w zbiorniku i pół poza (łapał lewe powietrze) Po tych czynnościach został mi tylko problem z przygasaniem świateł w momencie zatrzymywania się np na światłach, myślałem że to wina przytopionej kostki do żarówki, wymieniłem na porcelanowe i nic to nie zmieniło. Okazało się że regulator napięcia w altku się zmęczył przebiegiem, próbując go wykręcić zdenerwowałem się i połamałem wszystko łącznie z mostkiem diodowym. Kupiłem na alledrogo używany altek taki sam (nr oznaczenia, firma) wymieniłem i jak ręką odjął, wszystko pracuje pięknie, nic nie przygasa. Może coś się Wam przyda. Pamiętajcie o właściwej adaptacji kompa po odłączeniu aku.
Pzdr

xxxxx440 30-03-2015 22:42

Odp: Falujące obroty , jakieś sugestie przyczyn?
 
Cytat:

Napisał CzerwonaMalyna (Post 2379208)
Jakiś czas temu przerabiałem też temat falujących obrotów - już problemu nie mam,
Przeczyściłem krokowca, przepływomierz, wymieniłem wężyk odpowietrzenia skrzyni korbowej, uszczelniłem dolot do filtra powietrza bo był na wpół w zbiorniku i pół poza (łapał lewe powietrze) Po tych czynnościach został mi tylko problem z przygasaniem świateł w momencie zatrzymywania się np na światłach, myślałem że to wina przytopionej kostki do żarówki, wymieniłem na porcelanowe i nic to nie zmieniło. Okazało się że regulator napięcia w altku się zmęczył przebiegiem, próbując go wykręcić zdenerwowałem się i połamałem wszystko łącznie z mostkiem diodowym. Kupiłem na alledrogo używany altek taki sam (nr oznaczenia, firma) wymieniłem i jak ręką odjął, wszystko pracuje pięknie, nic nie przygasa. Może coś się Wam przyda. Pamiętajcie o właściwej adaptacji kompa po odłączeniu aku.
Pzdr

Kurde modle się już żeby to był altek :razz: A też miałeś coś takiego że jak obciążałeś np. ogrzewanie tylnej szyby plus nawiew na 4 biegu że światła i kontrolki świeciły ciemniej niż zwykle do czasu aż wyłączysz ogrzewanie tylnej szyby?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.