Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   Demontaż wtryskiwaczy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=52417)

drwalu 15-11-2008 13:41

Re: Demontaż wtryskiwaczy
 
zakupilem paste miedziową oraz na wszelki wypadek przewody odpowieterzające wtryski

z tego co wyczytalem powyzej ze wtryski same sie odpowietrzą, dobrze rozumiem ?

w115 15-11-2008 19:28

Re: Demontaż wtryskiwaczy
 
Tak same się odpowietrzą. Mniej więcej. A pastę miedzianą to możesz sobie użyć przy naprawie zacisku hamulcowego a nie przy wtryskach. Miałem w palcach tą substancję na wtryski CR i nijak ma się to do pasty miedzianej. Ale róbta co chceta jak to jeden gość mawia, nie mój cyrk nie moje małpki :fcp1
z pozdrowieniami :fcp26

drwalu 15-11-2008 20:50

Re: Demontaż wtryskiwaczy
 
ta pasta co mam to sie nada bo u mnie w pracy uzywają tego przy wtryskach w autobusach :)

w115 16-11-2008 11:17

Re: Demontaż wtryskiwaczy
 
A jakie to autobusy? Nowe Neoplany z silnikami CR takimi jak Man TGA/TGX czy klasyka na naszych drogach czyli doładowany z bezpośrednim wtryskiem?
Drwalu, ja Ci powiem jedno. Zastanów się jeszcze raz zanim zastosujesz miedziankę. Poczytaj, pogadaj z kimś kto się zna na silnikach common rail . Przecież ja Ci na złość nie piszę i nie wymądrzam się. Wiem coś w tym temacie, mam to sprawdzone, siedzę w motoryzacji dość mocno (zawodowo i prywatnie) i zwyczajnie chcę pomóc. Nie wiem tylko czy to sens jeszcze coś pisać w tym temacie gdyż obawiam się że uznacie mnie za jakiegoś nawiedzonego.
TDCI to nie zwyczajny Diesel TD , D czy TDI. Zastanówcie się dwa razy. Jak się coś naprawia to powinno się stosować taką technologię naprawy jaką przewidział konstruktor bo w innym wypadku to jak to zwą na tamtym forum "druciarstwo" i w tym wypadku robienie gigantycznych problemów na przyszłość.
Nie chciałbym kupić kiedyś auta po kimś kto nieumiejętnie go naprawiał. Wy chyba też, prawda?

Kończę i więcej się w tym temacie nie udzielam, swoje powiedziałem i swoje wiem wy sobie zrobicie jak uważacie :fcp14

drwalu 07-12-2008 11:46

Re: Demontaż wtryskiwaczy
 
w115: dobrze prawisz :P

a naprawa juz wykonana wsumie jakiś czas temu ;) i powiem tylko tyle ze problem przy wyjęciu wtrysku może pojawić się tylko wtedy kiedy ponownie wywali uszczelka pod wtryskiem i obojętne jaka tam będzie zastosowana pasta to ilość smogu tak zaphca gniazdo ze i tak będzie problem :D

autko poskładałem, żadna sruba nie została :D śmiga elegancko i nic nie smierdzi. Calość mi zajęła około 4 godzin pracy. Przy okazji wymieniłem odpowietrzenie wtrysków, bo tak troche się sypały w rekach :D pozatym 4 podkładki miedziane pod wtrysk oraz te plastikowane prowadzenie na gniazdo na wtrysku, takie oringi. Ten jeden był praktycznie stopiony, tam gdzie wywalilo uszczelkę. Masakra chlew był ostry, ale już jest ładnie. Calkowity koszt częsci + chemii nie przekroczył 200zł, bo sam kompletny łancuch plastików i gumek na odpowietrzenie kosztuje cos kolo 100 zł, potem 5złsztuka pod wtrysk, 7 zł oring na wtrysk + chemia.

edyta:

oczywiscie wymienilem komplet uszczelek i oringów ;)

Darco 03-04-2010 16:12

Odp: Demontaż wtryskiwaczy
 
Witam , mam problem z wyjęciem wtrysku, z tego co wyczytałem może dojść do zapieczenia wtrysku , mam pytanie czy po odkręceniu przewodu paliwowego , dodatkowego kolanka z przewodem gumowym zabezpieczonym spinka oraz uchwytu wtrysku na klucz 13 wtrysk powinien wyjść z gniazda pionowo do góry bez wiekszych problemów czy posiada jeszcze jakieś zabezpieczenie.

Boblo 03-04-2010 20:53

Odp: Demontaż wtryskiwaczy
 
Juz powinien wyjść. Niestety w przypadku przedmuchu przy nieszczelnej podkładce może uzbierać się dużo syfu, który "skleja" wtryskiwacz z głowicą. Trzeba użyć większej siły i jakiegoś sprytnego wyciągacza.

Darco 10-04-2010 06:12

Odp: Demontaż wtryskiwaczy
 
Opanowałem te podkładki, wymieniłem wszystkie i wtryski juz nie przepuszczają (znikło cykanie) jednak dalej tak jaby pracował na trzech cylindrach, co to może być.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.