Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Cieknący olej na łączeniu silnik/skrzynia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=105657)

Grzaniec 24-07-2010 22:17

Odp: Cieknący olej na łączeniu silnik/skrzynia
 
Napracowałeś się, robiąc foty, ale sorry - ja nic nie widzę na tych zdjęciach, mimo, że mam ten sam silnik:D IMO foty są tak ciasno kadrowane, że ja nie ogarniam nawet które miejsca widać.
A skrzynię, jak już koledzy powiedzieli wyciąga się oczywiście bez wyjmowania silnika.

M.A.G. 25-07-2010 12:52

Odp: Cieknący olej na łączeniu silnik/skrzynia
 
Dzięki za info Grzaniec (ten sam silnik masz więc już pewność 100%).

Foty tak jak pisałem - leżąc pod autem robiłem, nie ma tam miejsca żeby cokolwiek zrobić :P

Dzięki wszystkim :one:

P.S.
Będę piać na bieżąco co się dzieje z autkiem.

M.A.G. 27-07-2010 09:23

Odp: Cieknący olej na łączeniu silnik/skrzynia
 
Wczoraj auto ok 13 trafiło do mechanika z podejrzeniem padniętego uszczelniacza...

...po 16 zadzwonili do mnie, że jest nie wesoło i żebym przyjechał jutro z rana to dokładnie zobaczę co i jak...

... dzisiaj pojechałem i załamka :572:

Olej nie wycieka przez uszczelniacz - ktoś wcześniej już tam coś grzebał:

- źle dokręcone śruby przy łączeniu silnik/skrzynia (rdzawy nalot na łączeniu sprzęgła z silnikiem)

- źle założona uszczelka pod silnikiem (ta co jest pod uszczelniaczem) na krawędzi wystawała aż w końcu się odkształciła i zaczęła puszczać olej - trzeba ją zmienić czyli rozebrać dół silnika

- tarcza sprzęgła zjechana nierównomiernie - różnica pomiędzy grubością krawędzi tarczy 3mm, ponadto już na wykończeniu

- wysprzęglik zajechany

- pasek wieloklinowy do wymiany

- pęknięty krócieć przy termostacie z którego sączył się płyn chłodniczy na skrzynię biegów - oczywiście w miejscu gdzie była źle dokręcona

I to wszystko oczywiście dopiero widać od dołu jak zdjęta została skrzynia biegów, bo od góry nic nie widać i dodatkowo zasłaniały to elementy instalacji LPG :?

O małych kosztach naprawy zostało tylko wspomnienie... będzie boleć :(

P.S. żałuję teraz, że nie wziąłem na oględziny aparatu ze sobą :(

M.A.G. 27-07-2010 11:05

Odp: Cieknący olej na łączeniu silnik/skrzynia
 
Po 11 dzwonili do mnie znowu, okazało się, że...

Cytat:

- źle założona uszczelka pod silnikiem (ta co jest pod uszczelniaczem) na krawędzi wystawała aż w końcu się odkształciła i zaczęła puszczać olej - trzeba ją zmienić czyli rozebrać dół silnika
.. tam nawet uszczelki nie było :!: :shock:

Gamonie zamiast uszczelki wszystko połączyli na silikon więc to było tylko kwestią czasu kiedy by się to posypało - normalnie ręce opadają :evil:

Ogólnie gdyby wszystkie uszczelki/elementy były dostępne od razu to auto już bym miał jutro po południu do odbioru, ale muszą czekać na dekiel osłaniający rozrząd i uszczelkę pod miskę, które dostępne są tylko w ASO i będą dopiero w piątek lub sobotę :?

greg1971 28-07-2010 17:41

Odp: Cieknący olej na łączeniu silnik/skrzynia
 
Miskę często składa się na silikon.

M.A.G. 29-07-2010 07:27

Odp: Cieknący olej na łączeniu silnik/skrzynia
 
Cytat:

Miskę często składa się na silikon.
Być może, ale jeżeli jest u producenta auta przewidziana uszczelka więc uważam to za robotę "byle jak" :(

Jutro powinienem wiedzieć w jakiej kwocie się zamknę...

Pozdrawiam.

M.A.G. 02-08-2010 23:34

Odp: Cieknący olej na łączeniu silnik/skrzynia
 
Galaktyka już po "operacji" :razz:

Wymieniono: sprzęgło + wysprzęglik, króciec wodny, pasek wieloklinowy, uszczelniacz wału, uszczelkę między blokiem a przedłużeniem miski olejowej, pokrywę rozrządu.

Teraz mam pojeździć kilka dni i stawić się na oględziny czy wszystko jest w porządku.

Do zrobienia została jeszcze klima i w najbliższym czasie będę musiał wymienić dwie rolki paska wieloklinowego.

Pozdrawiam.

deku 03-08-2010 06:31

Odp: Cieknący olej na łączeniu silnik/skrzynia
 
Wiem, że pewnie mówienie o tym sprawia ból, ale jakie są koszty takiej "operacji"?

M.A.G. 03-08-2010 22:16

Odp: Cieknący olej na łączeniu silnik/skrzynia
 
Wszystko zamknęło się kwotą 2750zł, sporą część pochłonęły części, jutro powinienem mieć kosztorys to mogę przedstawić dokładny cennik.

Pozdrawiam.

deku 04-08-2010 06:17

Odp: Cieknący olej na łączeniu silnik/skrzynia
 
Jeżeli to nie byłby problem to poproszę o ten kosztorys.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.