Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Hak holowniczy automat (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=111101)

brystol 05-10-2010 12:58

Odp: Hak holowniczy automat
 
Kolefgo grafmarr mam założony hak firmy Westfalia i byłem osobiście przy montażu w ASO i musze powiedzieć, że nie widziałem żeby coś cieli w zderzaku :)
Faktycznie jeżeli chodzi o Brinka (Thule) tam trzeba było wyciąć otwór gdyż wynikało to z innego sposobu wpinania haka. Od tego roku Brink wypadł ze specyfikacji Forda i oferują w to miejsce Westfalię, która nota bene jest nawet pięknie zilustrowana w instrukcji obsługi Mondka.
Ogólnie jestem zadowolony ze sposobu montażu w ASO, choć serwismeni "zapomnieli" wpiąć mi w akumulator tzw. stałej 30 przez co nie miałem min. lodówki i oświetlenia wewnetrznego w przyczepie kempingowej :D.

Jeżeli ktoś jest z Warszawy i ma auto po gwarancji to w tym wątku:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
polecałem motaż haka.

grafmarr 05-10-2010 19:00

Odp: Hak holowniczy automat
 
Żeby było jasne. Posiadam wersję kombi (co widać w stopce) i o takiej pisałem zaznaczając, że jest konieczne wykonanie wycięcia w zderzaku dla haka wypinanego Westfalia. Wycięcie to ma ściśle określone położenie, kształt i wymiary dlatego do instrukcji montażu jest dołączony dokładny szablon w skali 1:1, a instrukcja montażu szczegółowo objaśnia ten proces na str. 8 i 9 (rys.8, 9, 10 i 11).
Zupełnie możliwe, że dla innych wersji nadwozia nie jest potrzebne wycinanie, ale tego ja nie muszę wiedzieć.

brystol 06-10-2010 09:54

Odp: Hak holowniczy automat
 
Jasne to jest teraz bo napisałes wprost, ze chodzi o wersję kombi. Wybacz ale nie czytam stopek ani tym bardziej co kto ma bo mało mnie to interesuje, choć biorąc pierwszy przykład z brzegu to np kolega kolonez nie ma napisane jaką wersję posiada htb czy kombi a może sedan. W poprzednich postach pisałeś ogólnie o Mondeo więc odniosłem się grzecznie do treści w nich zawartych.
Reasumując jasne teraz jest, że w wersji kombi jest inny zderzak i jest tak jak piszesz, że trzeba ciąć.

pozdrawiam :D

kolonez 06-10-2010 10:02

Odp: Hak holowniczy automat
 
Cytat:

Posiadam wersję kombi (co widać w stopce) i o takiej pisałem zaznaczając, że jest konieczne wykonanie wycięcia w zderzaku dla haka wypinanego Westfalia. Wycięcie to ma ściśle określone położenie, kształt i wymiary dlatego do instrukcji montażu jest dołączony dokładny szablon w skali 1:1, a instrukcja montażu szczegółowo objaśnia ten proces na str. 8 i 9 (rys.8, 9, 10 i 11).
Zupełnie możliwe, że dla innych wersji nadwozia nie jest potrzebne wycinanie, ale tego ja nie muszę wiedzieć.
Koledze Graffmarrowi już dziękowałem za praktyczne wskazówki

Cytat:

mam założony hak firmy Westfalia i byłem osobiście przy montażu w ASO i musze powiedzieć, że nie widziałem żeby coś cieli w zderzaku
Dla mnie jeszcze lepiej bo mam habetę

Pozdrawiam

grafmarr 07-10-2010 07:19

Odp: Hak holowniczy automat
 
A więc sprawa montażu haka wypinanego Westfalia w różnych wersjach nadwozia Mondeo MK4 się wyjaśniła. Jedna rzecz nie jest jednak jeszcze pewna w wypadku wersji kombi z tzw. wyposażeniem Titanium S. Z tego co widziałem na zdjęciach jest tam w tylnym zderzaku montowany od dołu dyfuzor, co może kolidować z koniecznością wykonania dostępu do gniazda wpinania haka i dla wysuwanego gniazdka elektrycznego.
Zdaje się, że ktoś napisał w temacie haka do S-Maxa, że dyfuzor jest powodem dla którego nie ma możliwości zamówienia haka. Zupełnie możliwe, że również w wypadku Mondeo MK4 jest tak samo.

Alecki 07-10-2010 22:30

Odp: Hak holowniczy automat
 
Konfigurator na stronie Forda pozwala dodać hak do wersji "S".
Ja w swoim kombi zmieniłem tylny zderzak na taki od pakietu "S", a mam oryginalny hak.
Gniazdko wysuwa się dostatecznie nisko, by podłączyć wtyczkę.
Może w S-Maxie dyfuzor jest poprowadzony dużo niżej niż zwykły zderzak...

Pozdrawiajka,
Alek

r_gustaw 22-11-2010 17:54

Odp: Hak holowniczy automat
 
Witam , jestem przed montażem haka do swojego kombi.
Kupiłem hak z demontażu wraz z wiązką od gniazda + modułem ale po rozebraniu prawego boczku w aucie znalazłem tylko jedną (zieloną) wtyczkę od lini CAN , natomiast nie mogę znaleźć szarej wtyczki z 2 żeńskimi pinami do zasilania.
Możecie mi podpowiedzieć gdzie jej szukać ?

kolonez 23-11-2010 14:01

Odp: Hak holowniczy automat
 
Ja mam HB i u mnie ta szara kosta była, natomiast w instrukcji pamiętam było pokazane co robić jak tej kostki niema po prawej stronie.
Korzystałem z instrukcji ze strony producenta do której link podał kolega Grafmarr w jednym z wcześniejszych postów.

O ile dobrze pamiętam, trzeba się dostać do skrzyki bezpieczników po lewej stronie - wszystko było dość dobrze rozrysowane.

Pozdrawiam

r_gustaw 25-11-2010 14:09

Odp: Hak holowniczy automat
 
Bardzo dziękuję za podpowiedź , przeglądałem te instrukcje i faktycznie jest tam jak i gdzie podłączyć kabelki do bezpieczników po lewej stronie tyłu auta lecz jest to przydatne gdy ma się nowy hak z dołączoną nową wiązką elektryczną.
Ja kupiłem hak używany wraz z modułem i wiązką kabla do haka , brak mi natomiast tej podwójnej szarej wtyczki (widocznie poprzedni posiadacz tego haka miał tę część instalacji w aucie, a ja jej nie mam).
Wiem , że to kłopot ale gdyby mógł ktoś podać mi kolory kabli i co jest na tych kablach w tej szarej dwu pinowej kostce (domyślam się , że "+" po stacyjce i "+" z akumulatora) byłbym wdzięczny.
A jeszcze fajniej było by gdyby ktoś posiadał schemat elektryczny.

r_gustaw 07-01-2011 22:06

Odp: Hak holowniczy automat
 
Hak zamontowany ale nadal nie jest podłączona elektryka. Panowie ! pomocy !
Nie wierzę, że nikt nie ma schematu elektrycznego obwodu haka.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.