Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] Otwieranie bagażnika przyciskiem nie działa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=123546)

stasiek49 22-02-2011 18:16

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem nie działa
 
Cytat:

Napisał bruti_2005 (Post 1604523)
siłownik w klapie??

przecież napisał ,że nie działa z przycisku,z pilota działa

JesseJames 22-02-2011 20:26

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem nie działa
 
wynalazłem taki schemat
http://kenamysz.republika.pl/obrazki...a_mk6_2002.jpg

I tu widać, że to jest sterowane zwarciem do masy. Spróbuje jeszcze dać jakąś pewną masę na to wejście 14...

JesseJames 23-02-2011 18:35

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem nie działa
 
Może ktoś z Was opisać mi jak działa centralny w Fiesicie mk6 3d po lifice. Bo coś mi się wydaje, że mój problem z otwieraniem bagażnika jest bardziej skomplikowany.

Sytuacja jest taka, że jak siedząc w aucie zarygluje drzwi (wepchnę klamkę od strony kierowcy) to ryglują się również drzwi pasażera natomiast odryglowanie drzwi od strony kierowcy nie odryglowuje drzwi pasażera. Podobnie jest z kluczyka. Zamykam od strony kierowcy to zamykają się drzwi pasażera a jak otwieram to otwierają się tylko kierowcy.

Czy to nie jest tak, że może w tych drzwiach kierowcy nie jest coś zpsute? Coś mi się kojarzy, że otwieranie bagażnika działa tylko wtedy gdy wszystkie drzwi są odblokowane... tak jest?

Bo jeżeli tak to może GEM myśli, że drzwi kierowcy są cały czas zablokowane i dlatego nie da się otwierać bagażnika.

Jitter 23-02-2011 20:06

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem nie działa
 
Cytat:

Napisał Jitter (Post 1603972)
Cytat: Można tak zmienić funkcję odryglowywania, że naciśnięcie przycisku ['otwarta kłódka'] raz spowoduje wyłączenie układu podwójnego ryglowania drzwi, systemu alarmowego i otwarcie tylko drzwi kierowcy. Naciśnięcie przycisku ['otwarta kłódka'] po raz drugi w ciągu 3 sekund spowoduje otwarcie także drzwi pasażerów.

Czy próbowałeś tego, o czym traktuje cytowana wyżej instrukcja obsługi samochodu ?

PS: Sprawdziłem u siebie, czy wyłącznik jest podświetlany. Okazuje się, że nie, także przepraszam w tej kwestii za nieumyślne wprowadzenie w błąd. :oops:

JesseJames 23-02-2011 21:03

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem nie działa
 
Ja chyba nie mam tej opcji podwójnego ryglowania. Ale to nie w tym rzecz.
Bo z pilota jak otwieram to odblokowują się zarówno drzwi kierowcy i pasażera. Jak otwieram kluczem w zamku z lewej to otwierają się tylko drzwi kierowcy :/

Coś przeczuwam uszkodzony zamek w drzwiach kierowcy... Nowy w aso 460zł :/

Jitter 23-02-2011 21:44

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem nie działa
 
Zamek nie koniecznie, raczej sam siłownik. Może ze "szrotowego" dawcy dałoby rady coś podmienić? :roll: Koszt używanego, to ok 100zł: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Mnie cały czas zastanawia brak sterowania ryglem klapy z przycisku na desce...

JesseJames 23-02-2011 21:53

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem nie działa
 
Cytat:

Napisał Jitter (Post 1605569)
Mnie cały czas zastanawia brak sterowania ryglem klapy z przycisku na desce...

W dziale mondeo znalazłem podobny problem i tam właśnie przedstawiony był scenariusz, że to niesprawny zamek kierowcy powodował nie działanie przycisku otwierania klapy na desce... :roll:

pawel182 24-02-2011 19:31

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem nie działa
 
Jak kolega sprawdzał przycisk? Należałoby jeszcze sprawdzić przewody dochodzące do przycisku. Na jednym z nich powinna być masa a drugi powinien iść do modułu GEM. Najlepiej przy samym module GEM na jego wejście od przycisku podać masę i zobaczyć czy zadziała.

JesseJames 24-02-2011 23:41

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem nie działa
 
Cytat:

Napisał pawel182 (Post 1606096)
Jak kolega sprawdzał przycisk?

przycisk wyjąłem i sprawdzałem miernikiem - działa

Zwierałem kable w kostce przycisku i nie działało więc wina leży gdzieś indziej.

Do GEMa muszę się dobrać ale teraz temperatury na polu nie zachęcają do dłubania przy aucie.

Mam prośbę czy mógłby ktoś z Was sprawdzić czy jak zamkniecie się w środku w aucie i zaryglujecie drzwi to czy wtedy da się otworzyć bagażnik z przycisku?

sek5 05-06-2016 12:10

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem nie działa
 
Witam,
odgrzewam temat - ostatnio przestalo mi dzialac otwieranie klapy w mojej fiescie z 2008 r - jeszcze stara buda. Oczywiscie wiem ze padl mi silownik, ale jak mierze miernikiem na przewodach to bez wciskania przycisku mam 1,1 V co mnie troche martwi bo chyba powinno byc 0V prawda? Malo jezdze tym samochodem i jakis miesiac temu zauwazylem ze mi jakos slabo odpala. Teraz jak mam wyciagniety silownik to wydaje mi sie ze jest lepiej i tak sobie mysle czy to ciagle 1,1 V nie robi zwarcia jakiegos i dlatego mi gorzej odpala auto.
Bede wdzieczny za wszelka pomoc w tym temacie.
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.