Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Montaż czujników parkowania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=134948)

pfx 14-03-2014 09:26

Odp: montaż czujników parkowania - mondeo mk4
 
Nie wiem czy są jakieś dedykowane rozwiązania. Mój plan jest taki aby układ nie był aktywny automatycznie. Nie chcę pobierać włączonego biegu, czy też prędkości powyżej której by się dezaktywował. Chcę umieścić dodatkowy przycisk, który aktywuje timer na 120 sekund i wtedy czujnik będzie aktywny przez ten czas. W razie potrzeby kolejna aktywacja. Planuję podobnie jak z tyłem - czujnik za 45 zł z allegro, jestem pewny, że spełni to moje potrzeby. Pozostaje tylko pytanie jak się dostać do tyłu zderzaka - chwilowo nie mam czasu się tym zająć, ale jak czegoś dowiem się sam to dam znać. No ale może ktoś podpowie :)

tiger02 05-06-2014 14:07

Odp: montaż czujników parkowania - mondeo mk4
 
A czy przednie czujniki ktoś samodzielnie montował??

Szym0n 26-10-2014 12:53

Odp: montaż czujników parkowania - mondeo mk4
 
1 załącznik(i)
Witam
Uprzejmie proszę o wskaznie miejsca montażu dwóch środkowych czujników . Może ktoś dosłać wymiary w mm od skrajnych czujników -mam je zaznaczone na zdjęciu .
Skrajne dwa wiem gdzie mają być ponieważ od środka na zderzaku jest fabryczne wskazanie miejsca, środkowych nie mogę rozkminić bo jest tam metalowa poprzeczka która zasłania te fabryczne miejsca/wskazania.

Acha, no i większość czujników ma w opisie , że nie mogą być montowane jak jest właśnie ta metalowa belka w zderzaku- jak to obejść?

Nie mam czarnej listy na dole w której większość z Was montuje czujniki.

lechuszek 10-11-2014 21:42

Odp: montaż czujników parkowania - mondeo mk4
 
Witam, orientuje sie ktos moze czy w mondeo 2007r mozna dolozyc czujniki parkowania jakbym gdzies dorwał orginał razem z wiązkami kabli bo niestety nie posiadam czujnikow sam sie dziwie czemu bo mam serie 66, bo zakladam ze wszystko pod te czujniki jest przegotowane i czy nie byloby problemu z konfiguracja tego??

burczas 04-12-2014 10:37

Odp: montaż czujników parkowania - mondeo mk4
 
Witam.
Czy ktoś się orientuje. W bagażniku w Mondeo MK4 kombi po lewej stronie są bezpieczniki i czy tam znajdują się kable od światła wstecznego?? Jeżeli tak to bym podpiął kabelki z czujników cofania Valeo
https://lh6.googleusercontent.com/-m...o/CAM00393.jpg

marecki.marekk 04-12-2014 20:02

Odp: montaż czujników parkowania - mondeo mk4
 
Na to pytanie nie odpowiem ale centralka fabrycznego modułu parkowanie jest montowana we wnęce po prawej stronie (patrząc po otwarciu bagażnika). Być może nie jest to przypadkowe miejsce...

mmarcino82 29-12-2014 12:05

Odp: montaż czujników parkowania - mondeo mk4
 
Czy może ktoś napisać jak wygląda kwestia montażu oryginalnych czujników? Co trzeba zakupić, czy wymagane jest gmeranie w komputerze?
Czy osoby które mają zamienniki czujników parkowania narzekają na coś czy są zadowolone?
Pochwalcie się jakie czujniki obecnie użytkujecie i jak je oceniacie?
Dzięki.

focusgr 04-01-2015 17:46

Odp: montaż czujników parkowania - mondeo mk4
 
Mam podobne zapytanie.
Mam już ofertę na oryginalna wiązkę, uchwyty czujników, czujniki i moduł.
Operację montażu chciałem połączyć z montażem haka, także na oryginalnej wiązce z modułem FoMoCo. Zależy mi na oryginałach żeby nie mieć problemu z czujnikami po podpięciu przyczepy. I teraz tak: wiem że moduł haka załącza się kompem i jest OK. Czy z uruchomieniem czujników PDC jest podobnie?
Obrabiał ktoś otwór pod oryginalne czujniki w zderzaku? Oryginały nie mają ramek na zewnątrz...

jarowo 18-01-2015 09:35

Odp: montaż czujników parkowania - mondeo mk4
 
Super instrukcja.
Dzięki.

Mesztica 09-12-2015 06:02

Odp: montaż czujników parkowania - mondeo mk4
 
Super instrukcja, szczególnie zdjęcia pokazujące jak rozebrać boczek w bagażniku. Niestety u mnie nie jest tak różowo, po odkręceniu śrubek nadal nie mogę wyszarpać tego plastiku. Ułamałem już jeden zatrzask a plastik nie chce odejść choćbym nie wiem co robił...

jakieś sugestie?

Bonusowe pytanie: jaka jest szansa, że w Titanium (serie 60) są wszystkie wiązki od PDC doprowadzone tam gdzie trzeba?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.