Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=148376)

Strzeszku 27-01-2012 23:27

Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
Wałki wyważające w głowicy ma silnik 2,2 hdi PSA i w Fordzie.

fatek 28-01-2012 16:47

Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
Cytat:

Napisał setaszi (Post 1769572)
myślę że powodem drgań jest poduszka na prawej podłużnicy czyli od strony paska, wizualnie może być OK ale jej właściwości mogą być już nie wystarczające do tłumienia drgań

zgadza sie kolego tylko te drgania bylyby odczuwalne z czasem coraz wieksze a zrobilem juz jakies 8 tysiecy i caly czas to samo,rusza lagodnie i nie zrywa,jest to tylko i wylacznie przy zakresie obrotow 1300- 1700,pozniej ustaje,ostatnio po przejechaniu 1800km non stop te drgania byly troche mocniejsze,a na drugi dzien byly juz mniejsze.nie mam juz sil do tego zlomu i jezdze az sie cos urwie w koncu.jak sie urwie to napisze co:)

wojtekp27 29-01-2012 03:35

Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
Witam
Ja bym jednak postawił na 2 masa. Mam te same objawy i niestety dwumas :oops:do wymiany. Radzę to sprawdzić bo niestety jeszcze skrzynia do tego dojdzie:(

fatek 29-01-2012 14:04

Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
Cytat:

Napisał wojtekp27 (Post 1773493)
Witam
Ja bym jednak postawił na 2 masa. Mam te same objawy i niestety dwumas :oops:do wymiany. Radzę to sprawdzić bo niestety jeszcze skrzynia do tego dojdzie:(

dwumas dobry do juz drugi:),wiec to nie od tego:(

fatek 02-02-2012 20:57

Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
problem drgan zaczal sie w koncu powiekszac,przy gaszeniu i zapalaniu zaczyna karoseria lekko trzasc,ale jeszcze jezdze do wiekszych objawow,ale tak jak pisal kolega steszi(chyba)powodem tego moze byc gorna poduszka silnika moja wizualnie jest igla.nie mam gdzie teraz tego sprawdzic bo jestem za granica.a ktos z was usunal te drgania?

mrk26 03-02-2012 06:52

Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
Tak jak na nią patrzysz z góry to napewno igła ale jak byś ją wykręcił i sprawdził jak sztywna jest to by się okazało że już nie taka "igła" ,ja swoją sprawdzałem jak mi znajomy zmieniał razrząd i dla przykładu dal mi do porównania rozwalona to rozwalona z wierzchu też wyglądała "igła", na szczęście moja jeszcze dobra.

mirann 03-02-2012 15:15

Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
Witam - Ja bym sprawdził jeszcze koło 2-masowe napędzające pasek alternatora (tak jest takie jeszcze jedno w Fordzie) -można je obejrzeć zdejmując prawe przednie koło i po odpaleniu silnika (najlepiej na podnośniku) jeżeli będzie latać na boki ,to jest to -koszt takiego koła to ok 450 zł. -powodzenia miałem podobne objawy i pomogło

mrk26 03-02-2012 19:32

Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
Nie wiem czy dobrze piszesz bo kolega ma tu problem z Mondeo mk4, a te koło o którym piszesz o ile to te co napędza pasek(i to te co myślę) to samo zdjęcie koła go nie pokarze, trzeba jeszcze zdjąć plastkiowe nadkole i akurat to koło to tak jest dokręcone pneumatem przy zmianie rozrządu że prędzej da rade jajo znieść niż odkręcić to koło a co dopiero zobaczyć je luźne.

fatek 03-02-2012 21:18

Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
Cytat:

Napisał mrk26 (Post 1777098)
Nie wiem czy dobrze piszesz bo kolega ma tu problem z Mondeo mk4, a te koło o którym piszesz o ile to te co napędza pasek(i to te co myślę) to samo zdjęcie koła go nie pokarze, trzeba jeszcze zdjąć plastkiowe nadkole i akurat to koło to tak jest dokręcone pneumatem przy zmianie rozrządu że prędzej da rade jajo znieść niż odkręcić to koło a co dopiero zobaczyć je luźne.

koleczko zmienione tak i jak napinacz i pasek i alternator po przegladzie,tzn tumnik drgan tez nowy na nim zamontowany.wyeliminowalem podstawowe rzeczy a dalej telepie:569:,taki urok tego forda zaraz dostane bana jak wczoraj bo kapslowi sie postawilem:) dam znac jak cos wiecej mi wyjdzie chyba ze mody mnie wywala z forum........

fatek 03-02-2012 21:21

Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
Cytat:

Napisał mrk26 (Post 1776674)
Tak jak na nią patrzysz z góry to napewno igła ale jak byś ją wykręcił i sprawdził jak sztywna jest to by się okazało że już nie taka "igła" ,ja swoją sprawdzałem jak mi znajomy zmieniał razrząd i dla przykładu dal mi do porównania rozwalona to rozwalona z wierzchu też wyglądała "igła", na szczęście moja jeszcze dobra.

a jak wygladala rozwalona? opisz jesli mozesz z gory dzieki


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.