Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Brak ogrzewania w 3 rzedzie. Leci tylko zimne powietrze (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=167013)

krisgal 06-12-2012 10:20

Odp: Brak ogrzewania w 3 rzedzie. Leci tylko zimne powietrze
 
Skoro trzeci rząd zasysa powietrze z bagażnika to jak to się ma do ustawień na panelu np.+28 stopni dla tyłu. Przy dłuższej trasie pasażerom jadącym w trzecim rzędzie to za ciepło by nie było z takim nawiewem.

W-F 07-12-2012 10:51

Re: Brak ogrzewania w 3 rzedzie. Leci tylko zimne powietrze
 
1 załącznik(i)
Potwierdzam, ze u mnie rowniez leci chłodne powietrze z nawiewów bocznych w III rzędzie i można co najwyżej wyłączyć dmuchawę w opisany wyżej sposów.

Ciepłe powietrze do III rzędu dostarczane jest tylko przez nawiewy pod fotelami IIego rzędu, co potwierdzałby załączony schemat dystrybucji powietrza w Galaxy Mk3 (pomarańczowe kanały). Niestety kiepsko to działa i zarówno II, jak i III rząd jest u mnie niedogrzany. Jeśli u kogoś w Mk3 działa to poprawnie, to prośba o info...

szramka28 09-12-2012 13:53

Odp: Brak ogrzewania w 3 rzedzie. Leci tylko zimne powietrze
 
Witam u mnie sytuacja jest następująca: Pierwszy i trzeci rząd grzeje ok a w drugim dmuchawa nie działa. Czy ktoś wie co to może być??

krisgal 09-12-2012 22:20

Odp: Brak ogrzewania w 3 rzedzie. Leci tylko zimne powietrze
 
U mnie dodatkowo szyby w drugim rzędzie w zimie są oszronione i zamarzają. Nawiew na szyby tylne oczywiście otwarty.

maro74 16-12-2012 22:55

Odp: Brak ogrzewania w 3 rzedzie. Leci tylko zimne powietrze
 
Właśnie zauważyłem, że u mnie w drugim rzędzie leci powietrze o jednostajnej temperaturze (bez klimy) i jak np zwiększam temperaturę dla siebie to z tyłu nic się nie zmienia. Czy to normalne.?

krisgal 18-12-2012 22:23

Odp: Brak ogrzewania w 3 rzedzie. Leci tylko zimne powietrze
 
Szkoda ze w okresie gwarancji auta nie zwróciłem uwagi na zimne nawiewy z tyłu samochodu bo bym trochę ASO pomęczył.
Maro74 Ty masz jeszcze Galaxsa na gwarancji to przyciśnij ASO w tej sprawie.

maro74 19-12-2012 15:53

Odp: Brak ogrzewania w 3 rzedzie. Leci tylko zimne powietrze
 
Wczoraj studiowałem instrukcję dot ogrzewania i w sumie nic tam ciekawego nie napisali co mogło by rozwiązać tę kwestję

W-F 20-12-2012 13:43

Odp: Brak ogrzewania w 3 rzedzie. Leci tylko zimne powietrze
 
Cytat:

Napisał maro74 (Post 1923308)
Właśnie zauważyłem, że u mnie w drugim rzędzie leci powietrze o jednostajnej temperaturze (bez klimy) i jak np zwiększam temperaturę dla siebie to z tyłu nic się nie zmienia. Czy to normalne.?

Jedyna możliwość poprawienia siły/temperatury nawiewu z II rzędzie z słupków, jaką udało mi się zauważyć wymaga następujących czynności:
1) ustawić kierunek nawiewu na "twarz" (wyłączyć na szyby i na nogi)
2) ustawić temperaturę powietrza w panelu sterowania na "HI" lub min. 27-28 st.C
3) ustawić siłę wentylatora na maksimum (lub prawie max)
3) zamknąć wyloty powietrza z przodu tj. na desce rozdzielczej
4) otworzyć wyloty w słupkach II rzędu (przy zamkniętych powietrze poleci na szyby boczne II rzędu).

Dopiero wtedy można odczuć u mnie, że w II rzędzie leci cieplejsze powietrze i siła nawiewu jest zauważalna...

Polecam do przetestowania 8)

Jarek G. 01-01-2013 22:08

Odp: Brak ogrzewania w 3 rzedzie. Leci tylko zimne powietrze
 
Panowie, układ wentylacji z tyłu służy do chłodzenia auta nie do ogrzewania.
Instrukcja obsługi, str. 112.
Pozdro. :)

marcink719 01-02-2013 00:19

Odp: Brak ogrzewania w 3 rzedzie. Leci tylko zimne powietrze
 
a u mnie nawiewy w 3 rzędzie wogóle nie działają. Dodam, że wszystkie myki, triki z kierowaniem na twarz, zamykaniem z przodu i max obroty wentylatora nic nie zmieniają- do ostatnich nawiewów nic nie dociera. Z tym że te pod nogami środkowych foteli 2-go rzędu kierujące na 3-ci chyba działają. Jakiś pomysł dlaczego tak jest?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.