Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [Ogólne] Powershift - wymiana oleju, co jak i za ile? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=193657)

boroxx 28-03-2012 14:49

Odp: Jaki olej do automatycznej skrzyni?
 
Witam dołączę się może ktoś pomoże jaki olej do mojej galaktyki oczywiście chodzi mi o skrzynie

Galaxy 2000-2006, Diesel 1.9TC (115PS), Radiant Red


Primary Features
Build Date: 29.10.2001
Vehicle Line: Galaxy 2000-2006
Body Style: 5 Door Saloon
Version: High Series
Engine: Diesel 1.9TC (115PS)
Transmission: AG5
Drive: LHD FWD
Axle Ratio: 2.53
Emission: 2000 EEC (EEC 7)
Air Conditioning: Automatic Air Conditioning
Territory: (+)"D"
Paint: Radiant Red
Interior Fabric: Kenzo

kuba_del 01-04-2012 07:18

Odp: Jaki olej do automatycznej skrzyni?
 
mi w ASO powiedzieli ,ze w moim aucie sie nie wymienia ,skrzynia bezobslugowa ,no to ok mowie ale jak bym chcial jednak wymienic bo napewno nie zaszkodzi a raczej pomoze , no to oczywiscie mozna cena rowniez okolo 1000 PLN olej plus wymiana;)

radekrogo 27-02-2013 14:49

Odp: Jaki olej do automatycznej skrzyni?
 
Witam,
dziś pol dnia spędziłem na necie żeby rozwiązać zagadkę oleju dla skrzyni AWF21. Z Wikipedii się dowiadujemy ze trzeba jej lać olej o specyfikacji producenta AW-1. Problem w tym ze żaden z producentów owej normy nie wymienia w specyfikacjach. Ford zaleca WSS-M2C924-A, Toyota T-IV, ciężko się połapać. Znalazłem odpowiednik u Mobil-a i chyba jest to najlepszy cenowo i jakościowo olej do tych skrzyń.
Ktoś mi to potwierdzi ?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Gufer 28-02-2013 08:11

Odp: Jaki olej do automatycznej skrzyni?
 
Generalnie Ford powiada że Powershift nie wymaga wymiany oleju . Przewidują czas eksploatacji 200 tyś km i tyle . Olej jest drogi ale potrzeba go coś około 1 Litra . Co w porównaniu ze starym automatem do scorpio gdzie potrzeba aż 11 Litrów lub sporo więcej przy płukaniu nie jest problemem .

Zmieniać często olej .Bo potem taki przepalony osadza śmieci na hydraulice i wlanie nowego powoduje często że śmieci wypłukane zatykają kanaliki . Wtedy nowy olej nie pomoże a właśnie przyśpieszy zgon skrzyni .

radekrogo 28-02-2013 08:54

Odp: Jaki olej do automatycznej skrzyni?
 
Generalnie to ja wiem co Ford powiada. Ty najwidoczniej nie lub mylisz skrzynie. Powershift wymiana oleju co 60k km, Durashift o którym tu mowa, teoretycznie bezobsługowa.

Gufer 28-02-2013 13:16

Odp: Jaki olej do automatycznej skrzyni?
 
Ja odwrotnie widziałem . Zresztą zgodnie z obecnymi założeniami i tak ma się rozlecieć po gwarancji .

radekrogo 01-03-2013 07:58

Odp: Jaki olej do automatycznej skrzyni?
 
Cytat:

Napisał Gufer (Post 1966840)
Zresztą zgodnie z obecnymi założeniami i tak ma się rozlecieć po gwarancji .

Dobre +1

Yakac 16-11-2013 09:44

Powershift - wymiana oleju, co jak i za ile?
 
Witajcie. Przymierzam się do pierwszej wymiany oleju w mojej skrzyni Powershift w S-maxie. Dotychczas wymieniałem w DSG i tam temat mam rozpracowany.
Natomiast tutaj proszę kolegów o pomoc, czyli jakieś informacje odnośnie tego jaki olej wlać, jaki filtr, jakieś uwagi odnośnie samej wymiany. Dodam, że forum przeszukałem, ale nie znalazłem pewnych informacji dotyczących tego zagadnienia, jakiegoś jednego tematu dotyczącego samego Powershifta a nie innych skrzyń automatycznych.
Olej i filtr zamierzam kupić we własnym zakresie, wymiana albo serwis albo znajdę fachowca (ceny całej procedury w ASO odstraszają).

Pozdrawiam.

kolopeter 16-11-2013 10:32

Odp: Powershift - wymiana oleju, co jak i za ile?
 
A aso krzykneli ponad tysiąc jak podjechalem, mimo poprzedniej dyskusji,ze 800. Powiedziałem,ze tyle nie zapłacę,bo gadka była o 800, więc zeszli do 860. Filtr kosztuje około 100, olej okolo500. Tak mi chodzi po głowie. Może teraz w sklepach jest taniej. Poszukaj w sklepach internetowych ile teraz olej koszttuje. Zdaje się ,ze trzeba ok 6 litrów. Więc za 250 zł nie chciało mi się kombinować z kanałami itd. Tym bardziej , ze taka wymiana jest co 60000km ,czyli co 4 lata

Yakac 16-11-2013 10:37

Odp: Powershift - wymiana oleju, co jak i za ile?
 
Znalazłem post tedi_k - fajnie opisuje co i jak ale na oryginalnym oleju.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ten olej znalazłem w całkiem niezłej cenie
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

A może ktoś zalewał tego Castrola - zawsze to parę złotych w kieszeni.
W DSG zalewałem olej Febi i był od oryginału tańszy ze 2x (tam cała operacja wychodziła mnie ok 400-450zł)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.