Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Kompletny brak mocy i duże spalanie - 1.8 tddi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=195709)

marcinoz82 15-01-2014 19:53

Odp: Brak mocy powyżej 120km/h..
 
Dzięki wielkie za odpowiedz bedę to sprawdzał egr mam już zaślepiony i zbiera się lepiej jak przedtem a turbo jest ok bo było sprawdzane na kompie więc dziur w wężach nie ma ... dymić nie dymi.. ten co mi zaslepiał egr mówił że jakby co to może żeby wywalić katalizator...zauwazyłem też że blaszki w IC są pozaginane czy to może robić jakikolwiek problem?Dodam jeszcze że na 5-tym biegu do 3000 obr. jest ok później już się muli i trzeba go mocno dusić żeby się rozpędzał..

Uziu 15-01-2014 22:06

Odp: Brak mocy powyżej 120km/h..
 
moze po prostu tez byc jakies kiepawe paliwo , filtry zawaline. IC jak calkiem blaszki pozaginane to tez nie spelnia swojej roli

marcinoz82 20-01-2014 17:12

Odp: Brak mocy powyżej 120km/h..
 
Paliwo niby leje dobre na orlenie jestem umówiony z mechanikiem na ten tydzień na diagnoze i zobacze co jest nie tak.Dzieki za pomoc .

Uziu 20-01-2014 20:54

Odp: Kompletny brak mocy i duże spalanie - 1.8 tddi
 
daj znac co Ci tam mechanior powie

Pablo 26 02-02-2014 19:06

Brak mocy - 1.8 tddi
 
Witam mam problem z mocą a mianowicie auto jedzie i nagle zaczyna mulić jak by turbo było odłączone. Zgaszę i odpalę i jest ok. Po podpięciu pod kompa błędy P0149 i P1654. Usterka potrafi wystąpić dwa razy na odcinku 5km. a drugi raz zrobię 1000 i jest ok. Wydaje mi się że to nasiliło się po wymianie filtra paliwa. Diagnoza mechanika - sterownik do regeneracji. Temat niby znany tylko we wszystkich postach auto gaśnie i koniec a u mnie przy -20 pali od pierwszego obrotu. Przebieg 208kkm. może ktoś miał podobny przypadek i może podpowiedzieć bo mi już pomysłów brakuje. Pozdrawiam

Uziu 02-02-2014 22:00

Odp: Kompletny brak mocy i duże spalanie - 1.8 tddi
 
jezeli sie nie myle to bledy wlasnie sterownika, mechanik moze miec racje.

Pablo 26 03-02-2014 07:21

Odp: Kompletny brak mocy i duże spalanie - 1.8 tddi
 
A czy to nie jest tak że sterownik pada i koniec. Bo u mnie pali super jeździ i nawet jak straci moc to po odpaleniu jest ok do następnego zdławienia. Ja już myślę czy ten filtr nie ma jakiegos słabego przepływu.

Uziu 03-02-2014 17:36

Odp: Kompletny brak mocy i duże spalanie - 1.8 tddi
 
jezeli przepali sie tranzystorek w sterowniku to juz auta nie odpalisz. Mozliwe ze cos sie dzieje z filtrem , parafina , paprochy.

Pablo 26 03-02-2014 19:43

Odp: Kompletny brak mocy i duże spalanie - 1.8 tddi
 
Dziś znowu zong. Jechałem i stracił moc. I kolejna świetna diagnoza kończy się sterownik. Tylko co to znaczy kończy się może ktoś z was to rozumie bo ja nie bardzo????. Na filtrze mam przejechane około 1000km. ale szajs mi wcisneli bo nie mieli innego w sklepie i wziołem zamiennik jakiś tańszy. Czekam na podpowiedzi i pozdrawiam. Dodam jeszcze że przy stracie mocy nie zapala się żadna kontrolka.

KruczeK 03-02-2014 20:17

Odp: Kompletny brak mocy i duże spalanie - 1.8 tddi
 
Pewnie wcześniej miałeś już naprawiony sterownik, więc dlatego jeszcze jeździsz. Raczej zaciera się główny zawór w pompie (ten między rurkami).
Można spróbować dolać jakiegoś dodatku czyszczącego typu stp czy inne cuda, może pomoże, ale na krótko. Wymienić ten zawór na sprawny i powinno być po krzyku..


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.