Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Wymiana łożyska koła przód (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=222057)

bobas4 12-06-2009 19:12

wymiana lozyska
 
Witam mam pytanie musze wymienic lozysko z przodu w moim Mondku czy po wymianie musze ustawiac zbierznosc kol, czy nie jest to potrzebne? Znalazlem na forum link [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] jak wymienic lozysko ale w starszym modelu czy bedzie jakas roznica w wymianie miedzy tym mondkiem z filmu to jest mk1 lub mk2 a moim mk3? I ostatnie pytanie jaka sila trzeba dokrecic kluczem dynamometrycznym nakretke dociskajaca lozysko ? Pozdrawiam

Robert_Taki 12-06-2009 20:12

Odp: wymiana lozyska
 
Proponuję wymienić łożysko przednie u mechanika,który ma prasę do wciskania łożysk.Przez wbijanie młotkiem można je uszkodzić.
Nie sądzę, żeby po wymianie łożyska było potrzebne ustawianie zbierzności

jacol1826 12-06-2009 21:27

Odp: wymiana lozyska
 
Witam,lepiej daj do mechanika.Ja jak wymieniałem w MKII zapłaciłem za wymianę 40zł.Mechanik zarobił,a ja sobie spokojnie mogłem piwko wypić.Pozdro.

sirk667 12-06-2009 21:59

Odp: wymiana lozyska
 
Zgadzam się,bez prasy ani rusz.Młotkiem tylko zniszczysz łożysko!

Mariusz 12-06-2009 22:24

Odp: wymiana lozyska
 
Pytanie! A, czy autor postu pisze,że łozysko chce wbijać młotkiem?

Robert_Taki 12-06-2009 23:56

Odp: wymiana lozyska
 
Cytat:

Napisał 12345mario (Post 1184378)
Pytanie! A, czy autor postu pisze,że łozysko chce wbijać młotkiem?

Przypuszczam,że jakby autor postu miał sprzęt do wymiany łożysk, to by wiedział jak z niego skorzystać i nie pytał by o podstawy.Nie sądzę, aby w kazdym garażu stała prasa do wciskania łożysk.Stąd moje przypuszczenie.A najlepiej niech on sam się wypowie.

bobas4 13-06-2009 06:19

Odp: wymiana lozyska
 
mam dojscie do bardzo dobrze wyposazonego warsztatu lacznie z prasa sprawa jest troszke skaplikowana bo jestem zagranica a tutaj ustawienie zbieznosci kosztuje fortune wymiane moge zrobic sam. Musze przejechac 900 kilometrow do domu i niewiem czy po wymianie niezniszczy mi to opon bez ustawiania zbierznosci

jacol1826 13-06-2009 10:59

Odp: wymiana lozyska
 
Wydaje mi się,że nie musisz ustawiać,gdybyśrobił coś z wahaczem,końcówkami to tak,ale przy wymianie łożyska to nie.

flacha2000 11-09-2010 09:01

wymiana łożyska przód
 
Witam
Wczoraj wymieniałem w warsztacie łożysko z przodu. Jedna istotna informacja dla posiadaczy automatów. Łożysko do automatu jest inne niż do manuala. Ja kupiłem na allegro (mam automat), miało być do wszystkich mondeo od 2000 do 2007. Okazało się, że to nie to. Musiałek kupić drugie.
Jeśli ktoś planuje wymianę w manualu to proszę o info na priv. Mam zbędne łożysko SKF.

pozdrawiam

flacha

jendrekmak 11-09-2010 09:32

Odp: wymiana łożyska przód
 
1 załącznik(i)
to podaj numery tych łożysk SKF i czym się różnią
ale coś te informacje niedokładne bo wszystkie przekładnie mechaniczne oraz 4-biegowy i 5-biegowy (zwieszenie standardowe) automat mają to samo łożysko.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.