Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Ukryte funkcje, tips&trick (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=239330)

robo007 24-02-2016 19:16

Odp: Ukryte funkcje - modyfikacje
 
Cytat:

Napisał mayak (Post 2544127)
a oni sprawdzają co wyświetla się w którym menu? mają nagrane jak każdy element wyglądał w momencie opuszczania fabryki???
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - tu jest dowód z kilku aut, że serwis nic nie widzi nawet po zmianie softu
Na tym forum jest mnóstwo ludzi, którzy robili spore modyfikacje aut na gwarancji

dokładnie IDS widzi tylko stan faktyczny, nie zastanawia się co było tylko co jest i leci z aktualizacjami po kolei :)

Bump: :)
Cytat:

Napisał mayak (Post 2543753)
jeśli chce Ci się pojechać do Katowic, to @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - wybacz, ale to zestawienie jest trochę "garbate": jeśli piszesz o ukrytych funkcjach w zegarach, to z listy usuń ryglowanie i USB, bo zegary tego nie robią

A jeśli piszesz ogólnie o trick'ach, modyfikacjach w Kuga mk2 to wypadałoby dodać:
- aktywację DDSa (wykrywanie spadku ciśnienia w oponach) - w autach które nie mają fabrycznie DDSa lub TPMSa (przykład przydatność systemu DDS: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...])
- upgrade mocy silników 2.0tdci 140 do fabrycznej wersji 163KM (chyba masz jakieś doświadczenia ;) )
- upgrade mocy nowszych silników 2.0tdci 150 do fabrycznej wersji 180KM
- wyłączenie start-stop
Można wspomnieć także, że Rosjanie lubuja się kombinowaniu z 1.6eb 150 na 182

Co do zegarów, to informację można trochę usystematyzować - w zegarach z dużym (kolorowym) wyświetlaczem z softem zaczynającym się od D można włączyć: cyfrową prędkość, czas jazdy, podwójny komputer oraz prawdopodobnie ciemne tło.
A w komputerze pokładowym, w widoku "na cztery" to można pozmieniać parametry które są wyświetlane
przykładowo:
http://images76.fotosik.pl/334/def72f1ebf205f4egen.jpg
http://images75.fotosik.pl/359/a13866a17d3cfe32gen.jpg

A jeśli ktoś ma zegary z małym wyświetlaczem, to (w większości przypadków) ich wymiana na takie z dużym jest plug&play + ustawienie przebiegu

OK - troszkę pozmieniałem. Wywaliłem modyfikacje ponieważ to temat rzeka w skład którego wchodzi mapowanie silnika, a taki temat już jest nie będę dublował. Jeśli chodzi o ryglowanie i drugi port USB to chyba są jednak ukryte funkcje ponieważ normalnie tego nie da się uruchomić w MENU. Konfiguracji widoku komputera na "cztery" nie opisywałem ponieważ nie było czasu na zabawę - przy następnym podejściu będzie to ustawione.
A co do czarnego kolory to chętnie bym sobie go zaaplikował - nocą nie jest tak męczący (tak wiem mam regulację podświetlenia :) ) - jeśli będą jakieś informacje to czekam.

jekr62 24-02-2016 19:41

Odp: Ukryte funkcje, tips&trick
 
W takim razie spoko , ja też będę musiał znależć fachmana , który pobudzi do życia uśpione funkcje w moim autku a tak nawiasem to czy ktoś może polecić takowego gdzieś między Opolem a Wrocławiem?

robo007 24-02-2016 19:43

Odp: Ukryte funkcje, tips&trick
 
Cytat:

Napisał jekr62 (Post 2544207)
W takim razie spoko , ja też będę musiał znależć fachmana , który pobudzi do życia uśpione funkcje w moim autku a tak nawiasem to czy ktoś może polecić takowego gdzieś między Opolem a Wrocławiem?

proponuje Katowice (Tedi_K) - 100% gwarancja dobrze wykonanej roboty !!!

jekr62 24-02-2016 19:56

Odp: Ukryte funkcje, tips&trick
 
Co prawda trochę nie po drodze , ale czego się nie robi z miłości :)
Serdeczne dzięki , jak tylko czas pozwoli to mus jechać

mayak 24-02-2016 20:59

Odp: Ukryte funkcje, tips&trick
 
tedi czasami bywa we Wrocku

tedi_k 25-02-2016 11:40

Odp: Ukryte funkcje, tips&trick
 
Cytat:

Napisał mayak (Post 2544305)
tedi czasami bywa we Wrocku

Bywał. Na razie nie mam planów wycieczki.

leszcz 06-03-2016 14:14

Odp: Ukryte funkcje - modyfikacje
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał robo007 (Post 2544177)
A co do czarnego kolory to chętnie bym sobie go zaaplikował

no i jest :)

tedi_k 06-03-2016 14:32

Odp: Ukryte funkcje - modyfikacje
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał leszcz (Post 2551671)
no i jest :)

Tomku, jak już tak się "chwalisz" to bądź tak miły i cytuj skąd wiesz... Inaczej wygląda na Twoje "odkrycie"...

leszcz 06-03-2016 14:35

Odp: Ukryte funkcje - modyfikacje
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2551691)
Inaczej wygląda na Twoje "odkrycie"...

nie odkryłem ... kolega co był dokładnie miał pokazane co i jak :D :one:

a i sam posiłkował się screenami z forum rosyjskiego .

soniaczek 15-04-2016 23:07

Odp: Ukryte funkcje, tips&trick
 
trochę z braku czasu wcześniej nie pisałem ale dokonałem paru zmian w moim Kugusiu(wyk. kolega Leszcz) z czego jestem bardzo zadowolony. Ale najbardziej jestem pocieszony z poprawienia dźwięku, od razu słychać różnicę. Tylko niestety jeżeli się słucha mp3 - 320 kb/s to dźwięk wydaje się trochę przesterowany, ale drobna zmiana w korektorze i jest wszystko ok.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.