Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego 1.6TDCI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=244107)

salom 02-02-2017 16:21

Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego
 
Kiedy już uszczelka pod głowicą zaczyna przepuszczać kompresję z cylindra do układu chłodzenia, minimalnie, lub jest mikropęknięcie głowicy ,w zbiorniczku w części powietrznej stwarza się ciśnienie które stara się ścisnąć płyn, a ponieważ jest dużo przewodów gumowych, które wtedy pęcznieją, choć nie da sie tego zaobserwować, płyn w zbiorniczku osiąga poziom minimum, a po odkręceniu korka, wraca do maximum, i słychać przy odkręcaniu korka upust powietrza ze zbiorniczka. W takim przypadku jest jeszcze dodatkowy objaw, słabe ogrzewanie wnętrza , lub zanik pomimo prawidłowej temperatury płynu chłodzącego.
Jeżeli rano, przed uruchomieniem będzie jeszcze ciśnienie w zbiorniczku, jak odkręcisz korek, to na bank, to co napisałem.
Kto chce niech wierzy, a jak nie, jego sprawa.

cytus 18-02-2017 09:49

Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego
 
Cześć, mam pytanko odnośnie poziomu płynu. Zbiorniczek ma kilka komór... od przodu patrząc wygląda, że poziom jest ok. Zbiorniczek natomiast jest lekko pochylony więc nie do końca prawidłowo chyba wskazuje poziom, co? Od boku patrząc widzę, że jest go mniej. Też tak macie czy u mnie ewidentnie gdzieś ubyło? Zdjęcia w załącznikuhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/201...58e8725fed.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/201...15475c8bd0.jpg

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

pjetrucha 18-02-2017 10:08

Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego
 
Jest ok.

arszer 18-02-2017 10:13

Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego
 
Cytat:

Napisał salom (Post 2741252)
Kiedy już uszczelka pod głowicą zaczyna przepuszczać kompresję z cylindra do układu chłodzenia, minimalnie, lub jest mikropęknięcie głowicy ,w zbiorniczku w części powietrznej stwarza się ciśnienie które stara się ścisnąć płyn, a ponieważ jest dużo przewodów gumowych, które wtedy pęcznieją, choć nie da sie tego zaobserwować, płyn w zbiorniczku osiąga poziom minimum, a po odkręceniu korka, wraca do maximum, i słychać przy odkręcaniu korka upust powietrza ze zbiorniczka. W takim przypadku jest jeszcze dodatkowy objaw, słabe ogrzewanie wnętrza , lub zanik pomimo prawidłowej temperatury płynu chłodzącego.
Jeżeli rano, przed uruchomieniem będzie jeszcze ciśnienie w zbiorniczku, jak odkręcisz korek, to na bank, to co napisałem.
Kto chce niech wierzy, a jak nie, jego sprawa.

I to jak najbardziej słuszne stwierdzenie - tego typu problemy w tym silniku to raczej nie są jednostkowe przypadki - miałem w zasadzie identyczne objawy.

pjetrucha 18-02-2017 11:03

Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego
 
Miałeś mikropekniecie? I co z tym zrobiłeś? Wymieniałes silnik?

razes 18-02-2017 11:05

Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego
 
Cytat:

Napisał arszer (Post 2752046)
..... miałem w zasadzie identyczne objawy.

Ale co zrobiłeś żeby było OK ?

cytus 18-02-2017 11:24

Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego
 
Cytat:

Napisał pjetrucha (Post 2752045)
Jest ok.

Dzięki.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

arszer 20-02-2017 14:39

Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego
 
Cytat:

Napisał razes (Post 2752068)
Ale co zrobiłeś żeby było OK ?

Podjechałem na ASO, i mimo iż początkowo zbagatelizowali problem, to jednak w końcu diagnoza: uszczelka i w konsekwencji wymiana silnika. A jako że samochód (Focus 2014) objęty dodatkową gwarancją Ford Proteck, więc w zasadzie nic więcej nie robiłem - poza wyegzekwowaniem samochodu zastępczego. Koszty wymiany jednostki (15-20 tys. w ASO) pokrywa ubezpieczyciel. Obecnie czekam na odbiór samochodu - na koniec lutego/ początek marca może się wyrobią.

Fulara 20-02-2017 14:52

Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego
 
niebawem będzie na forum więcej wymienionych silników mk3 vs mk1

zombie6 20-02-2017 17:53

Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego
 
Cytat:

Napisał arszer (Post 2752046)
I to jak najbardziej słuszne stwierdzenie - tego typu problemy w tym silniku to raczej nie są jednostkowe przypadki - miałem w zasadzie identyczne objawy.

Nie są to jednostkowe przypadki, a bardzo częste, ale się o tym nie mówi głośno :)

Bump:
Cytat:

Napisał pjetrucha (Post 2752066)
Miałeś mikropekniecie? I co z tym zrobiłeś? Wymieniałes silnik?

Można głowicę wymienić i zrobić rozrząd lub od razu cały silnik wymienić :diabel2:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.