Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Czy ekran 4,2 cala będzie wyświetlał obraz z kamery cofania? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=288724)

AdamGdansk1 03-12-2018 23:10

Odp: Czy ekran 4,2 cala będzie wyświetlał obraz z kamery cofania?
 
Skoro w polifcie sygnał idzie zwykłym kablem w kostce, to może ktoś wie jak dołożyć kamerę cofania do takiego ekranu. Chodzi o to czy potrzebny jakiś moduł i gdzie wpiąć się z sygnałem z kamery.

dzwiedziu 04-12-2018 06:14

Odp: Czy ekran 4,2 cala będzie wyświetlał obraz z kamery cofania?
 
Moduł w polifcie jest w bcm.

maciej_b 04-12-2018 06:31

Odp: Czy ekran 4,2 cala będzie wyświetlał obraz z kamery cofania?
 
Czyli są dwa rodzaje. Z wejściem i bez... na zdjęciu dzwiedziu jest widoczna fakra.

kubaw20055 04-12-2018 06:40

Odp: Czy ekran 4,2 cala będzie wyświetlał obraz z kamery cofania?
 
Ja mam 4,2 i wejście na kamerę, więc chyba w końcu się zdecyduję, żeby założyć (jak znajdę częśći), bo sedanem gorzej się cofa g;) Tak nawiasem, zestaw np. z kombi pasuje do 4d?

lukaszooo 04-12-2018 08:01

Odp: Czy ekran 4,2 cala będzie wyświetlał obraz z kamery cofania?
 
Ostatnio spedzilem niezliczoną ilosc godzin na zglebianu kamery w mk3.
W przedlifcie czyli wyswietlacze am5t, bm5t i dv5t jeśli wyswietlacz obsluguje kamere to jest fakra. W polifcie sygnał video jest przekazywany zwyklym przewodem w kostce i w np w kudze bardzo czesto tych przewodów nie ma. Jest jeszcze taki wynalazek montowany do fiesty i kugi powyzej 2015r i tam jest złacze kamery HSD.
Najbardziej zakrecony jest temat kamery w przedlifcie....

boncio 04-12-2018 13:29

Odp: Czy ekran 4,2 cala będzie wyświetlał obraz z kamery cofania?
 
Cytat:

Napisał lukaszooo (Post 3063826)
Jest jeszcze taki wynalazek montowany do fiesty i kugi powyzej 2015r i tam jest złacze kamery HSD

Focusa, C-maxa i B-maxa też. Innymi słowy każdego Forda EU z nawigacją 5" i od końca 2013 roku nawet.

AdamGdansk1 04-12-2018 14:01

Odp: Czy ekran 4,2 cala będzie wyświetlał obraz z kamery cofania?
 
Czyli jak mam Focusa z końca 2017 roku i z ekranem 4,2 cala, to sygnał jest przekazywany którymś pinem we wtyczce, ale może nie być tych pinów. Czy tak?
A druga sprawa to często czytam o ekranach 5 cali. Były takie w Focusie? Bo u mnie jest 4,2 i nawet w katalogu od polifta są albo 4,2 albo 8 cali.
Tak na marginesie nawigacji nie mam.

lukaszooo 04-12-2018 14:03

Odp: Czy ekran 4,2 cala będzie wyświetlał obraz z kamery cofania?
 
Nie widzialem nigdy zlacza hsd w focusie przed FL. Z tymi wyswietlaczami jest dosyc spory minus.... wrzucasz wsteczny, nastepnie wrzucasz jedynke a kamera dalej działa.... kolejny minus, jesli masz czujniki przod tył to wizualizacja tylnych ginie i jest tylko dzwiek....

AdamGdansk1 04-12-2018 14:07

Odp: Czy ekran 4,2 cala będzie wyświetlał obraz z kamery cofania?
 
Właśnie nie mam żadnych czujników ani kamery. Mam wersję trend. Chciałem dołożyć czujniki parkowania, bo myślałem, że kamery się nie da. A skoro ekran jest w stanie pokazać obraz to wolę kamerę.

lukaszooo 04-12-2018 14:58

Odp: Czy ekran 4,2 cala będzie wyświetlał obraz z kamery cofania?
 
W FL jest duzo prosciej i taniej bo nie ma modulu kamery.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.