Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit i Tourneo Connect (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=182)
-   -   [Transit Connect 2013-2022] Instalacja Sync 3 w nowym modelu 2022 po lifcie. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=328104)

rowermojezycie_pl 06-04-2022 10:09

Odp: Instalacja Sync 3 w nowym modelu Connect 2022 po lifcie.
 
2 załącznik(i)
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3404998)
ekran/tablet

Mówimy o fabrycznym? Mam 6 calowy o takim kodzie
wyświetlacz 18B955 GJCMC
klawiatura GTSDA

lukaszooo 06-04-2022 11:59

Odp: Instalacja Sync 3 w nowym modelu Connect 2022 po lifcie.
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3404998)
Niestety zamontowana jest 4calowa wersja CTRa - czyli Sync2.5 inaczej...
Moim zdaniem przeróbka na Sync3 to tylko u Kolegi @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ... Nie znam nikogo, komu by się chciało "pół auta" wymieniać by zainstalować Sync3 w miejsce CTR...

Jak zwykle twoja błyskotliwość mnie oślepia...

tedi_k 06-04-2022 12:11

Odp: Instalacja Sync 3 w nowym modelu Connect 2022 po lifcie.
 
Cytat:

Napisał lukaszooo (Post 3405037)
... oślepia...

Nie będę udawał, że rozumiem...

Cytat:

Napisał lukaszooo (Post 3404431)
... chętnie się podejme. ....

...sam się Kolega "rwał" do tej roboty, więc potwierdziłem, że "wymiana na Sync3 to tylko u Kolegi"... Coś się pokręciło?

Cytat:

Napisał rowermojezycie_pl (Post 3405012)
...6 calowy o takim kodzie
wyświetlacz 18B955 GJCMC
klawiatura GTSDA

Widzę, że aukcja niby z Transita... Więc do kompletu wziąć resztę niezbędnych części - samo "radio" ("metalową skrzynkę") CTR oraz resztę plastików pozwalających zamontować "tablet" na kokpicie. Przy takim komplecie wymiana będzie P&P i uzyska się możliwość używania Android Auto.

lukaszooo 07-04-2022 08:46

Odp: Instalacja Sync 3 w nowym modelu 2022 po lifcie.
 
Twój samo zachwyt nas bardzo cieszy, leśne dziadki często tak mają.
W którym miejscu napisałem o sync3? Skoro wszystko wiesz, sprawa jest prosta i czytelna to dlaczego mu tego nie zrobisz?

tedi_k 08-04-2022 09:46

Odp: Instalacja Sync 3 w nowym modelu 2022 po lifcie.
 
Cytat:

Napisał lukaszooo (Post 3405181)
...W którym miejscu napisałem o sync3?...

Zacytowany "z Kolegi" post #2 w temacie "Instalacja Sync3 w nowym..."...
Zaiste - intrygujące jest więc czego Kolega chciał się "...chętnie podjąć"...???

Niektórzy to "robienie Jarząbka" mają we krwi... Nie tylko wobec klientów najwyraźniej...

BTW - ja z kolei "podejmuję się czasem niechętnie" coś zrobić. Jak sam mam na to ochotę. Czasem także wtedy, gdy znakomiecie wiem co i jak jest do zrobieenia. Na emeryturze mam taką prostą i życiową zasadę: starannie unikam prac męczących fizycznie. Stać mnie na to.

lukaszooo 08-04-2022 12:07

Odp: Instalacja Sync 3 w nowym modelu 2022 po lifcie.
 
Czy w 1 poście jest vin czy zdjęcie ????
Dla takich narcystycznych osób nigdy nie będę miał szacunku. Więcej robić mniej się chwalić.....

tedi_k 08-04-2022 12:54

Odp: Instalacja Sync 3 w nowym modelu Connect 2022 po lifcie.
 
Cytat:

Napisał lukaszooo (Post 3404431)
Jakoś nie widzę chetnych, gdybyś zapytał kto ogra SYNC3 na podstawie info znalezionego w necie to nagle miał byś 20 fachowców...
Tak jak pisałem wczesniej, chętnie się podejme. ....

SKROMNY CZŁOWIEKU, nic z Narcyza w swym charakterze nie mający zupełnie...

A co do szacunku - to brak go do innych świadczy jedynie o kulturze i charakterze deklarującego ów brak...

Rób więc Kolego swoje i nie udawaj mądrzejszego niż jesteś...

Komorowscy 09-04-2022 13:55

Odp: Instalacja Sync 3 w nowym modelu 2022 po lifcie.
 
Wracając do sprawy...
Myślę... a nawet jestem pewien, że wszystko bezproblemowo się uda.
Zapominacie natomiast o okablowaniu SYNC 2,5 -> SYNC3... a to mamy opracowane i ... jest ono niezbędne do takiej konwersji.
Mamy też aktualnie na stanie kilka innych elementów, które należy podmienić lub dołożyć... niestety nie mamy ramki (plastików)... no ale myślę, że gdzieś będzie ona do dostania... jeśli nie teraz to w przyszłości.

Według mnie nie ma z kolei potrzeby podmiany (przynajmniej na razie) klawiszy od radia - bo sporo ich jest (prawie) kompatybilnych natomiast brakuje w nich takiego drobiazgu jak... przycisk od świateł awaryjnych, który występuje w ten sposób (zintegrowany z nowymi klawiszami) - chyba tylko w tym modelu auta.
Po podłączeniu wszystkiego nie jest wykluczone, że nie będzie więc działał górny rząd klawiszy... ale w razie czego wszystko (potrzebne np. do obsługi telefonu czy też źródła audio)... ukaże się to na wyświetlaczu LCD.
Wszystko okaże się po podłączeniu... nie będą działać - to nie będzie koniec świata... ale być może zadziałają (wyjdzie w praniu).
Podobnie jest już przy uruchomionym Android Auto i podłączonym kabelku USB do telefonu.
Mapy Googla , Yanosik - to wszystko naturalnie działa natomiast zauważyłem, że odtwarzana wtedy z telefonu muza tymi mechanicznymi klawiszami się nie przełącza na kolejny utwór - natomiast oczywiście bezproblemowo odbywa się to dotykowo na ekranie tableta LCD.
Z kolei przy odtwarzaniu tej samej muzy poprzez BT... klawisze te mechaniczne są aktywne (i dotykowe oczywiście na LCD też)

Nota bene wybór w tych autach z kolei był niewielki... ponieważ jak słyszałem - na takie auto z tabletem i SYNC3 czeka(ło) się ponoć ... 2 lata... nie wiem jak teraz - więc to chyba niezłe rozwiązanie :) ... a i to zachęciło nas do skonstruowania takiej wiązki SYNC 2,5 -> SYNC 3

tedi_k 09-04-2022 19:43

Odp: Instalacja Sync 3 w nowym modelu 2022 po lifcie.
 
Cytat:

Napisał Komorowscy (Post 3405527)
...i to zachęciło nas do skonstruowania takiej wiązki SYNC 2,5 -> SYNC 3

No i GRAYTULACJE!
Zawsze warto zdać się na profesjonalistów!:568:

rowermojezycie_pl 12-04-2022 15:11

Odp: Instalacja Sync 3 w nowym modelu 2022 po lifcie.
 
Cytat:

Napisał Komorowscy (Post 3405527)
Wracając do sprawy...
Myślę... a nawet jestem pewien, że wszystko bezproblemowo się uda.
Zapominacie natomiast o okablowaniu SYNC 2,5 -> SYNC3... a to mamy opracowane i ... jest ono niezbędne do takiej konwersji.
Mamy też aktualnie na stanie kilka innych elementów, które należy podmienić lub dołożyć... niestety nie mamy ramki (plastików)... no ale myślę, że gdzieś będzie ona do dostania... jeśli nie teraz to w przyszłości.

Według mnie nie ma z kolei potrzeby podmiany (przynajmniej na razie) klawiszy od radia - bo sporo ich jest (prawie) kompatybilnych natomiast brakuje w nich takiego drobiazgu jak... przycisk od świateł awaryjnych, który występuje w ten sposób (zintegrowany z nowymi klawiszami) - chyba tylko w tym modelu auta.
Po podłączeniu wszystkiego nie jest wykluczone, że nie będzie więc działał górny rząd klawiszy... ale w razie czego wszystko (potrzebne np. do obsługi telefonu czy też źródła audio)... ukaże się to na wyświetlaczu LCD.
Wszystko okaże się po podłączeniu... nie będą działać - to nie będzie koniec świata... ale być może zadziałają (wyjdzie w praniu).
Podobnie jest już przy uruchomionym Android Auto i podłączonym kabelku USB do telefonu.
Mapy Googla , Yanosik - to wszystko naturalnie działa natomiast zauważyłem, że odtwarzana wtedy z telefonu muza tymi mechanicznymi klawiszami się nie przełącza na kolejny utwór - natomiast oczywiście bezproblemowo odbywa się to dotykowo na ekranie tableta LCD.
Z kolei przy odtwarzaniu tej samej muzy poprzez BT... klawisze te mechaniczne są aktywne (i dotykowe oczywiście na LCD też)

Nota bene wybór w tych autach z kolei był niewielki... ponieważ jak słyszałem - na takie auto z tabletem i SYNC3 czeka(ło) się ponoć ... 2 lata... nie wiem jak teraz - więc to chyba niezłe rozwiązanie :) ... a i to zachęciło nas do skonstruowania takiej wiązki SYNC 2,5 -> SYNC 3


Niestety okazało się, po drugim odczycie vinu, że jest to zwykłe radio z obsługą multimediów a nie Sync 2,5... i że wiązka może wymagać wyjątkowej wiązanki :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.