Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Za bogata mieszanka na wolnych obrotach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=333398)

Jones_1 10-02-2023 17:08

Odp: Za bogata mieszanka na wolnych obrotach
 
Cytat:

Napisał foras1 (Post 3443952)
BOSCH 0 258 010 333

czyli masz zwykłą sonde a jej wskazania 0,8V są dobre tak ma być
nie wiem kto ci powiedział że powinno być 0,2V ?
mało tego to co piszesz to by świadczyło że kat też jest w dobrym stanie

Bump:
Cytat:

Napisał foras1 (Post 3444008)
* korekta krótkoterminowa (STFT) : -28,91%
* korekta długoterminowa (LTFT) : -21,06%

no tyle to faktycznie dużo za dużo na minus
nawet jak by ta sonda kazała podlewać to nie o tyle

kln1920 10-02-2023 18:12

Odp: Za bogata mieszanka na wolnych obrotach
 
Druga sonda nic nie każe, ona jest tylko do diagnostyki katalizatora, pierwsza ma wpływ na skład mieszanki. 0,8V na drugiej sondzie to dobry wynik, katalizator jest w pełni sprawny :)

Jones_1 10-02-2023 18:51

Odp: Za bogata mieszanka na wolnych obrotach
 
hmm a może jednak ma coś do gadania, nie tylko diagnoza kata

co do problemu kolegi to może ma za mało powietrza i tu trzeba patrzeć,
a nie za dużo paliwa ?
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] jeszcze jedno a wykres drugiej sondy to tak trochę faluje czy sztywno trzyma te 0,8V

foras1 10-02-2023 19:08

Odp: Za bogata mieszanka na wolnych obrotach
 
Dokładnie:
1sza sonda steruje składem mieszanki (i tą właśnie mam wymienioną na nóweczkę)
2ga sonda tylko informuje o sprawności katalizatora - i tak jest kupiona nowa choć odczyty obecne niby pokrywają się z tym co wyszło zewnętrznym pomiarem na stacji diagnostycznej.

Co do za dużej ilości powietrza - wizualnie sprawdzone były wężyki z podciśnieniem + tak samo szukaliśmy nieszczelności w układzie dolotowym (wzrokowo, nie było robionej żadnej próby dymowej czy czegoś takiego). Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się być ok ale będzie to sprawdzone jeszcze raz po wymianie kata. Filtr powietrza nóweczka.

Pytanie: co wpływa na ilość powietrza tylko na wolnych obrotach?

Zastanawiam się czy jeśli evap jest otwarty cały czas (uszkodzony) to na wolnych obrotach jest możliwe zaciąganie takiej ilości par paliwa które by aż tak rozjeżdżało skład mieszanki?
Zawór evap już leci ale chwilę minie zanim przyjdzie i go podmienię.

Bump:
Cytat:

Napisał Jones_1 (Post 3444061)
hmm a może jednak ma coś do gadania, nie tylko diagnoza kata

co do problemu kolegi to może ma za mało powietrza i tu trzeba patrzeć,
a nie za dużo paliwa ?
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] jeszcze jedno a wykres drugiej sondy to tak trochę faluje czy sztywno trzyma te 0,8V

Delikatnie faluje - wypłaszczona sinusoida oscylująca miedzy 0.7-0.85V

Jones_1 10-02-2023 19:41

Odp: Za bogata mieszanka na wolnych obrotach
 
do sond nie mam się czego przyczepić :roll:

sprawdź co tam jest i jak jest po drodze z filtra powietrza do silnika
generalnie na ilość powietrza to wpływa przepływomierz

36ha 10-02-2023 21:44

Odp: Za bogata mieszanka na wolnych obrotach
 
Cytat:

Napisał foras1 (Post 3443998)
U mnie efektu w pracy samochodu nie ma żadnego tzn. samochód nie faluje na wolnych obrotach, ładnie dynamicznie się zbiera, nie kopci. W ogóle nie czuć aby coś było nie tak poza tym, że odczyty (zarówno moje jak i diagnosty na stacji) wskazują że jest jakaś usterka.

Atrakcje zaczynają się jeśli korekty przekroczą +-25% wtedy widać i słychać jak falują obroty tuż po uruchomieniu zimnego silnika. Zjawisko trwa około 30-40s do puki sonda nie wprowadzi odpowiedniej korekty .

Wlej do baku Archiola ar6900-p max u mnie pomogło i dodatkowo wtryski na myjkę ultradzwiękową.

foras1 16-02-2023 20:22

Odp: Za bogata mieszanka na wolnych obrotach
 
Dziś wpadł nowy katalizator oraz sonda 2.
W tym momencie Na ten moment cały zestaw sonda, 2 katalizator są nowe natomiast co do odczytów z tych sond nic się nie zmieniło.
Ciągle na wolnych obrotach AFR w okolicach 17-20 przy jeździe się obniża do 14,4-14,9.
Sonda 2 prawie cały czas pokazuje sygnał 0,7 - 0,9V.

Jutro będę dzwonił po innych mechanikach czy by się podjęli diagnostyki takiego przypadku. Mnie się pomysły kończą.
Jeszcze czekam na nowy zawór evap ten co jest na węży przy silniku (purge selonoid) ale coś się obawiam że to i tak nie pomoże.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Kriss86 24-02-2023 15:01

Odp: Za bogata mieszanka na wolnych obrotach
 
Witam. Podepne sie pod temat.
Wydaje mi soe ze moj focus 1.0 ecoboost troche wiecej pali noz dotychczas.
Zrobiem pare testow forscanem. Czy ktos moglby je poddac analizie. Ewentualnie podpowiedziec co jeszcze moge sprawdzic.

Odczyt bieg jalowy [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Odczyt podczas postoju 2250rpm [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Odczyt podczas jazdy 2400rpm [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pokazuje mi rowniez ze mam jakies pojedyncze wypadania zaplonow [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Piotr.. 26-02-2023 06:34

Odp: Za bogata mieszanka na wolnych obrotach
 
świece zmieniałeś? kiedy, na jakie, jaki przebieg?

Kriss86 26-02-2023 11:21

Odp: Za bogata mieszanka na wolnych obrotach
 
Swiece zmienilem tydzien temu na NGK ale niestety dalej jest tak samo. Przebieg 165tys km. Kupilem tez inny filtr powietrza Mann-filter.
Dodam ze wczesniej byly swiece oryginalne ford i wydaje mi sie ze byly w dobrym stanie. Ponizej dodaje zdjecia poprzednich swiec
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dodam ze jesli chodzi o spalanie i moc silnika to raz jest dobrze. A innym razem pali tak jakby okolo 2l wiecej i jest odrobine slabszy.
Wydaje mi sie tez ze za bardzo kopci. Jak dam wsteczny to widze w kamerce jak kopci. Aczkolwiek teraz zwracam uwage tez na inne auta i wiekszosc aut kopc. ( moze to przez warunki pogodowe)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.