Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Pytanie o Wartość (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=336815)

kopson 01-09-2023 00:16

Odp: Pytanie o Wartość
 
Cytat:

Napisał AdoKrycha007 (Post 3468777)
odpowiedz sobie na pytanie, jak może być wzorowy, skoro auto dosłownie gniło nieużywane przez 19 lat. Średnio czterysta kilometrów rocznie.... stan rurek gumowych w silniku, korozja na tarczach, itd. itp

tak sobie można auta kolekcjonerskie trzymać, a nie znanego z rdzy - z tych lat właśnie - Forda.

Ale ja o tym wiem i jestem w pełni tego świadomy, o czym mówisz. Dlatego mój poprzedni post do kolegi @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , napisałem w formie hipotezy. Kluczowe są w tym poście słowa "jeżeli" i "powinien", które oznaczają pewne przypuszczenie, a nie fakt.

Tak naprawdę ani ja, ani Ty, nie wiemy jaki jest stan tego C-Maxa, bo go nie widzieliśmy na oczy, a kolega Piter przestał się odzywać...

slawomirro 01-09-2023 09:21

Odp: Pytanie o Wartość
 
Cytat:

Napisał AdoKrycha007 (Post 3468777)
skoro auto dosłownie gniło nieużywane przez 19 lat. .


Ostatnio odbyła się aukcja Poloneza z 1989 roku. Nieco więcej lat niż wspomniany Ford, co? A stan idealny, jak z fabryki. Wszystko doskonale utrzymane. Poszedł na aukcji za ponad 110 tysięcy zł.
( [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] )

Tak więc można przechowywać auto można w stanie idealnym.

AdoKrycha007 01-09-2023 09:52

Odp: Pytanie o Wartość
 
Można, jeśli to jest kolekcjonerskie auto. A ten poldek był w folii, nieużywany w ogóle. Także "drobna" różnica.
C-Max kolekcjonerski ? :D wolne żarty :)

tomao 01-09-2023 10:02

Odp: Pytanie o Wartość
 
Polonez to już nie podlega prawom rynku tylko spekulacjom. Chcą za caro plusy tyle, co za borewicze i nawet czasem te pieniądze dostają.

AdoKrycha007 01-09-2023 13:06

Odp: Pytanie o Wartość
 
bo tymi autami nikt nie będzie jeździł, tylko sobie je postawi na zasadzie doniczki/kominka w swojej willi - i ich cena z miesiąca na miesiąc tylko rośnie.

i tym się to różni.. także porównywać fabrycznie nowego 35-letniego Poloneza z zerowym przebiegiem i folią na fotelach, z używanym Cmaxem.. Nie mam pytań.

konieczko5 06-09-2023 12:28

Odp: Pytanie o Wartość
 
Cytat:

Napisał piotrek305 (Post 3468790)
a może stał w suchym garażu podziemnym?
Co to jasnowidz jesteś?

Aha i w garażu wilgoci nie ma przy opadach deszczu/topienia się śniegu? Już nie mówiąc i innych elementach mechanicznych, które od stania idą natychmiast do wymiany (opony, gumy w zawieszeniu, paski, korozja silnika).

AdoKrycha007 07-09-2023 08:59

Odp: Pytanie o Wartość
 
cicho tam, ważne że przebieg mały ! 8) :D
i dlatego właśnie w Polsce od początku lat 90 rynek aut używanych wygląda jak wygląda :)

smietana 07-09-2023 10:23

Odp: Pytanie o Wartość
 
Cytat:

Napisał Piter 1973 (Post 3468293)
Witam, mam pytanie dotyczące Forda c-max 1.6 diesel z 2004rok produkcji którego aktualnie nabyłem, ciekawostką natomiast jest przebieg tego samochodu :7616 km,

który jest wręcz niewiarygodny ,ale potwierdzają to dokumenty z wcześniejszych przeglądów gdzie wpisany jest również przebieg, jak i osoba od której to auto nabyłem znała ten samochód jak i właściciela.

Chciałbym was zapytać jaką cenę może mieć takie auto, waszym zdaniem??

Jak w dieselu to mysle ze 7-8tysi max jakby benzyna to 9-10 max. Bo wiadomo ceny podskoczyly.
Sam mam c-maxa z 2005 wiec mysle ze i tak bys na tym zarobil, a jak dales wiecej to przeplaciles, bo diesle c-max z 2003/4 to jakies 5-6 tysi lataja.
Przebieg nierealny raczej, ale sam przebieg to jednak malo, te focusy jednak lubily ruda a ruda je [emoji23]

Cytat:

Napisał AdoKrycha007 (Post 3469492)
cicho tam, ważne że przebieg mały ! 8) :D
i dlatego właśnie w Polsce od początku lat 90 rynek aut używanych wygląda jak wygląda :)

Myslisz sie kolego [emoji39] to auto to kolejcjoner.. [emoji4][emoji4] ale kolekcjoner rdzy...

A tak z ciekawosci jak sie maja c-maxy te po 2010 i najnowsze? Tez je tak chrupie? Czy juz lepsza blacha?

slawomirro 11-09-2023 11:22

Odp: Pytanie o Wartość
 
Cytat:

Napisał konieczko5 (Post 3469392)
Aha i w garażu wilgoci nie ma przy opadach deszczu/topienia się śniegu? Już nie mówiąc i innych elementach mechanicznych, które od stania idą natychmiast do wymiany (opony, gumy w zawieszeniu, paski, korozja silnika).

Garaż to chyba Tobie się kojarzy z przybudówką do chałupy. A garaż to też może być klimatyzowana (suche powietrze) hala. Poldek mógł stać nie na kołach, tylko na podnośniku.

btw pisałem tylko możliwościach przechowywania auta i że stare też można przechowywać porządnie, więc kto wie jak ten Ford jest / był trzymany. Jeśli jak Polonez, to ok, a jak w garażu przy chałupie, to stan auta jest jak piszesz.

konieczko5 11-09-2023 14:24

Odp: Pytanie o Wartość
 
Nie, na słowo garaż myślę o indywidualnym miejscu pod blokiem z zamykanym na klucz bramą do tego miejsca (garaż podziemny): [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.