Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] pedał sprzęgła,pęknięta sprężyna jak wymienić (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=51499)

maureliusz 11-11-2012 18:36

Odp: pedał sprzęgła,pęknięta sprężyna jak wymienić
 
Cytat:

Napisał resi (Post 1884598)
dzis wymieniłem około 15min pracy po raz spreżynke trzeba rozciagnać uzyłem monet które wciskałem miedzy zwoje, nastepnie odkrecić lewa część deski pod kierownicą ( jedna śruba celem lepszego dostępu latarka i jazda problem jest trafic sprężynką w mocowanie poza tym dałem rade:) pozdrawiam

I jeszcze dodaj...że to było w benzynie.

Sprężyny są dwojakiego rodzaju:

- diesel: jak na zdjeciu niżej, z plastykową obudową, działająca na ściskani
- benzyna: sprężyna innego rodzaju. Działa tylko na rozciąganie z dwoma haczykami po bokach.

W zestawi ford daje obie jak dobrze pamiętam. Mam tę drugą chyba gdzieś w klamotach.

************************************************** ***************
I jeszcze podepnę inny podobny temat, co by w jednym miejscu było

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Kolego leszek0254 - temat zamknięty, ale może tutaj wrzuć zdjecie i dokładny opis tego przyrządu.

damiok 28-09-2013 11:58

Odp: pedał sprzęgła,pęknięta sprężyna jak wymienić
 
witam

czy mógłbym prosić o zrobienie zdjęcia zamontowanej tej sprężynki w jednostce benzynowej?

2marekm 05-01-2015 16:15

Odp: pedał sprzęgła,pęknięta sprężyna jak wymienić
 
Jak by ktoś potrzebował do diesla, proszę na PW.

mrn 29-03-2017 21:27

Odp: pedał sprzęgła,pęknięta sprężyna jak wymienić
 
A ja mam takie pytanie - czy jak sprężynka pedału sprzęgła pęknie to da się jechać dalej? Czym skutkuje jej pęknięcie?
Pytam, bo od jakiegoś czasu, przy pierwszym naciśnięciu sprzęgła po kilkugodzinnym postoju, zawsze słychać wyraźny metaliczny brzdęk i zastanawiam się czy profilaktycznie warto coś z tym robić. Pytam o wersję benzynową.

bzyq81 16-07-2017 21:52

Odp: pedał sprzęgła,pęknięta sprężyna jak wymienić
 
Mi pękła w trasie. Zdemontowalem i działa normalnie .zamówię nowa dla zasady.

Wysłane z Tapatalk

miko1972 17-07-2017 12:08

Odp: pedał sprzęgła,pęknięta sprężyna jak wymienić
 
Cytat:

Napisał resi (Post 1884598)
dzis wymieniłem około 15min pracy po raz spreżynke trzeba rozciagnać uzyłem monet które wciskałem miedzy zwoje, nastepnie odkrecić lewa część deski pod kierownicą ( jedna śruba celem lepszego dostępu latarka i jazda problem jest trafic sprężynką w mocowanie poza tym dałem rade:) pozdrawiam

Ja nie miałem tylu monet i użyłem podkładek pod nakrętki:P

bzyq81 27-08-2017 11:37

Odp: pedał sprzęgła,pęknięta sprężyna jak wymienić
 
Nowa założyłem w 3 minuty. Składasz całe ustrojstwo do kupy, zahacze sz za dolny trzpień wciskasz jedna ręką pedał sprzegla a druga wciskasz wszystko na górny. Trzeba użyć trochę siły. Żadnego rozbierania. BTW. Bez sprężyny wszystko działa tylko nie ma wyczuwalnego przeskoku. Sprezyna pomaga trzymać pedał w dole .

Wysłane z Tapatalk

flow777 20-05-2022 08:45

Odp: pedał sprzęgła,pęknięta sprężyna jak wymienić
 
odkopie temat
orientuję się ktoś gdzie zahaczyć tą sprężynkę w benzynie? jedno mocowanie jest na górze pedału sprzęgła, a drugie?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.